Топові монітори для ігор або створення контенту, звісно, цікаві своїми характеристиками та новітніми технологіями, але для невибагливих робочих систем зазвичай обирають набагато простіші моделі, користуючись простим правилом: “достатня для конкретних задач якість зображення за якомога доступнішою ціною”. Саме таким вимогам задовольняє MSI PRO MP251, з яким ми сьогодні й познайомимося.

Характеристики

Діагональ 24,5”
Кривина ні
Співвідношення сторін 16:9
Тип екрана IPS
Роздільна здатність 1920х1080
Частота оновлення 100 Гц
Колірне охоплення 101% sRGB
Яскравість 300 кд/м²
Контраст 1300:1
Час реакції 4 мс (GtG)
Підтримка HDR ні
Настінне кріплення VESA 100×100
Регулювання нахил вперед-назад
Роз’єми 1x HDMI 1.4b, 1x D-Sub, вихід на навушники, мікрофонний вхід
Додаткова функціональність Adaptive Sync, вбудовані динаміки
Габарити (разом з підставкою), ШхВхГ 55,8×42,2×20,7 см
Вага 2,9 кг
Орієнтовна ціна в Україні 4300 грн

 

Дизайн

У бюджетного монітора (нагадаємо, в Україні вартість цієї моделі становить лише трохи більше ніж 4 тис. грн) не варто сподіватись на якийсь унікальний вишуканий дизайн. Тож MSI PRO MP251 має саме такий вигляд, як того й очікуєш: практичний чорний матовий пластик корпусу, такі самі пластикові ніжка та “база” (єдиний металевий елемент у них — це пластина, якою ніжка кріпиться до корпусу дисплея).

Ніжка проста, дозволяє змінювати лише кут нахилу екрана (-5°~20°), збірка монітора безгвинтова. Не дивно, що за такої конструкції MSI PRO MP251 виявляється дуже легким — він важить трохи менше за 3 кг. Зазначимо, що у цій лінійці також є модель PRO MP251P з повнофункціональною підставкою, що дозволяє також змінювати висоту екрана, обертати його праворуч-ліворуч та переводити у портретний режим. Є можливість настінного монтування: у монітора є VESA-сумісне кріплення (100х100).

Відеороз’єми розташовані ліворуч від кріплення ніжки. Тут можна знайти один HDMI 1.4b та, трохи несподівано, один аналоговий D-Sub. Крім того, також тут є мініджеки для підключення навушників і мікрофону.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Блок живлення у MSI PRO MP251 зовнішній.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

 

Меню

Монітор керується за допомогою п’ятипозиційного джойстика, що розташований позаду справа. Його відхилення у будь-який бік запускає обрану швидку функцію (наприклад, яскравість/відеорежим/джерело сигналу), натискання відкриває головне меню.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

У ньому першим пунктом йде розділ Professional — тут можна знайти вибір відеорежимів, налаштування овердрайву, відображення частоти оновлення та деяких інших. Зазначимо наявність досить незвичної функціональності — експрес-перевірки зору на деякі специфічні вади, наприклад, астигматизм або певні захворювання макули.

У наступному розділі, Image, зосереджені традиційні налаштування зображення — яскравість, контраст, колірна температура, зниження частки блакитного у підсвічуванні тощо. В Input Source можна вручну обрати необхідне джерело відеосигналу або активувати його автоматичне визначення, а розділ Navi Key дозволяє перепризначити користувацькі функції на відхилення джойстика.

І, нарешті, в останньому розділі – Setting, розташовані інші системні параметри: налаштування екранного меню (на жаль, української локалізації немає), підсвічування джойстика, гучність вбудованих динаміків та скидання всіх налаштувань на заводські значення.

 

Функціональність

У MSI PRO MP251 використовується 8-бітова (6 біт + FRC) IPS-панель діагоналлю 24,5 дюйми й роздільною здатністю 1920х1080 точок — типовий варіант для бюджетного “офісного” монітора і трохи більший за найбюджетніший сегмент 24-дюймових моделей (з реальною діагоналлю 23,8”).

Щільність пікселів виходить на рівні ~90 PPI (розмір точки 0,2825 мм) — розгледіти окремі пікселі з типової відстані від екрана можна досить легко, в першу чергу на дрібному тексті, але зображення на фото все ж виглядає досить щільним і не перетворюється на “мішанину пікселів”.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Максимальна частота оновлення становить 100 Гц — трохи неочікувано як для бюджетного монітора для роботи. Ба більше, MSI PRO MP251 підтримує суто ігрову функцію адаптивної частоти – Adaptive Sync (її активацію можна знайти у розділі Professional), овердрайв панелі, який знижує розмиття об’єктів, що швидко рухаються екраном, та має параметр MPRT.

Останній активує черезкадрове відключення підсвічування, що робить динамічне зображення в іграх набагато чіткішим (хоча й призводить до появи мерехтіння). Тож за бажанням на MSI PRO MP251 можна також і пограти у вільний час.

Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає. Зазначимо також наявність вбудованих динаміків — виробник не розкриває їхню потужність, але за звучанням це абсолютно типовий варіант моніторних спікерів.

 

Якість зображення MSI PRO MP251

Покриття екрана — стандартне матове, на якому повністю відсутні паразитні відображення на темному фоні. Кристалічний ефект у нього при цьому слабкий: розгледіти типовий візерунок, що розсіює відображення, можна лише на макрознімку пікселів, та й тут він дуже помірний.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Заявлений час реакції стандартний як для IPS-панелі – 4 мс (GtG). Попри те, що монітор призначений для роботи, а не ігор, у нього є типова ігрова функція — овердрайв матриці (пункт Response Time у розділі Professional). Він має два ступені розгону та можливість повного відключення. На Normal і Fast розмиття майже однакові, на Fastest, вони стають меншими, але стають помітними артефакти овердрайву у вигляді темних шлейфів.

Response Time: Normal, Fast, Fastest:

Рівномірність чорного загалом непогана, але у повній темряві на повністю чорному фоні та з яскравістю на максимумі кілька трохи світліших плям уздовж нижнього та правого країв екрана помітити все ж можна — загалом дуже непоганий результат для бюджетної моделі.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Glow-ефект типовий як для технології IPS: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється відчутне сіре світіння з теплим відтінком.

Кути огляду також традиційні для IPS: при погляді збоку насиченість кольорів залишається практично такою самою. У порівнянні з дорожчими IPS-моніторами у MSI PRO MP251 на великих кутах дещо сильніше знижується яскравість і з’являється прохолоднуватий відтінок, але в цілому зображення майже не втрачає у якості.

У розділі Professional екранного меню пропонуються різні відеорежими для типових задач робочого монітора: Eco, Anti-Blue, Office, Movie тощо. Після скидання на заводські налаштування автоматично встановлюється режим Eco, з нього ми й почнемо.

У режимі Eco колірне охоплення повністю покриває простір sRGB і становить 79% Adobe RGB (81% DCI-P3) — кольори у MSI PRO MP251 виходять дещо насиченішими за монітори зі стандартним охопленням.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Яскравість регулюється в діапазоні 40-295 кд/м² – найнижче значення дозволяє комфортно працювати в умовах майже повної темряви, найвищого цілком достатньо для типового освітлення в офісному приміщенні.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Максимальний статичний контраст при початкових налаштуваннях у режимі Eco становить 1230:1, якщо збільшити яскравість до 100% і переключити колірну температуру з Normal на Customization, контраст можна ще трохи збільшити — до 1280:1. Це дуже гарний показник як для IPS-панелі, і практично повністю відповідає заявленому виробником значенню (1300:1).

Щодо колірної температури — за допомогою відповідного параметру в налаштуваннях її значення може становити від 5400K до 10300K. Найближчим до 6500K виявляється користувацький режим без внесення ручних змін (6900K).

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Регулювання гамми у MSI PRO MP251 немає, але й без нього монітор має дуже непогані налаштування: реальне її значення виходить дуже близьким до стандартного 2,2 (відхилення становить лише 0,02).

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

В меню Image є фільтр блакитного у підсвічуванні — на відміну від інших моніторів, тут він не має різних ступенів зменшення частки блакитного, а лише можливість включення/виключення. З результатів замірів виходить, що найближчим до стандартної температури в такому випадку стає режим Cool — у ньому цей параметр впритул наближується до 6500K.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Рівномірність колірної температури посередня: максимальне відхилення у різних зонах екрана ΔE становить 5,7. Також не все добре і з рівномірністю білого поля: найяскравішими зонами, трохи неочікувано, є не центр екрана, а верхні кути, де максимальна яскравість перевищує 330 кд/м². У центрі маємо ідеальну відповідність “паспортним характеристикам” — 298 кд/м²; найтемнішою ж зоною виявилась нижня частина екрана: тут максимальна яскравість становить лише 265 кд/м², це на 22% менше, ніж у найяскравішій.

А от точність кольоровідтворення дуже приємно дивує: схоже, що MSI PRO MP251 проходить заводське калібрування, хоча відповідного звіту у коробці з монітором і немає.

Так, якщо не зважати не результат одного кольору, який вибивається з загальної картини через особливості роботи тестового колориметра, можна зазначити, що максимальне значення ΔE становить 2, середнє — менше за одиницю. Нагадаємо, вважається, що пересічний користувач не в змозі помітити різницю між еталонним кольором і тим, що демонструє монітор, якщо ΔE не перевищує двох.

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Загалом можна констатувати, що режим Eco, присутність якого в моніторах зазвичай лише формальність та данина вимогам різних регуляторів, у MSI PRO MP251 виявляється дуже якісно налаштованим і може використовуватися як головний практично в усіх задачах.

Режим User мінімально відрізняється від Eco (інша початкова яскравість, трохи нижчий максимальний контраст і вища колірна температура) і також має високу точність кольоровідтворення — максимальне значення ΔE дорівнює 1,5.

Інші відеорежими мають різні початкові налаштування яскравості, колірної температури, гамми тощо, колірне охоплення при цьому залишається незмінним (за винятком останнього режиму).

Огляд MSI PRO MP251 — бюджетного монітора з частотою 100 Гц

Так, Office пропонує насичене зображення, але кольори вже помітно спотворюються, в Anti-Blue воно стає помітно теплішим, а у Movie, навпаки, холоднішим. Також тут присутній режим Black-White, який перетворює зображення на чорно-біле.

Візуально порівняти, як змінюється зображення в усіх режимах, можна в цій галереї: