Восени компанія MSI представила три нових ігрових монітори в лінійці Optix — з великими діагоналями, роздільною здатністю та частотами оновлення. Сьогодні ми познайомимося з одним із них — 32-дюймовим MSI Optix MPG321QRF-QD.
Технічні характеристики
Діагональ | 32” |
Кривина | відсутня |
Співвідношення сторін | 16:9 |
Тип екрану | Rapid IPS |
Роздільна здатність | 2560 x 1440 (WQHD) |
Частота оновлення | 175 Гц |
Колірна гамма | 95% DCI-P3, 144% sRGB |
Кольори | 10,7 млрд. (8 біт+FRC) |
Яскравість | 400 ніт (типова), 600 ніт (пікова) |
Контраст | 1000:1 |
Підтримка HDR | так (VESA DisplayHDR 600) |
Настінне кріплення | VESA 100×100 |
Регулювання | висота, нахил, поворот ліворуч-праворуч |
Роз’єми |
відео: 2x HDMI 2.0b, 1x DisplayPort 1.4a, 1x USB Type C (передача даних/відео та заряджання — 15 Вт) USB: 3x USB3.2 Gen 1 Type A, 1x USB3.2 Gen 1 Type B аудіо: мікрофонний вхід, вихід на навушники, комбінований |
Додаткова функціональність | KVM, підтримка G-SYNC |
Габарити (разом з підставкою), ВхШхГ | 251x727x482 мм |
Вага | 10,2 кг |
Рекомендована ціна в Україні | 31 099 грн. |
Дизайн
Зовні MSI Optix MPG321QRF-QD дуже схожий на попередні моделі в цій лінійці: у корпусі поєднується використання матового та глянсового пластику чорного кольору, за допомогою чого формується складний візерунок на тильній стороні дисплею. Якщо раніше рельєфний логотип та джойстик позаду були яскраво-червоними, то зараз вони використовують спокійніший на вигляд та більш “дорогий” золотий відтінок.
За винятком RGB-підсвічування, ніяких яскравих елементів дизайну у корпуса немає — навіть лого на нижній панелі під екраном нанесено глянсовими літерами поверх матової поверхні й майже непомітне під час роботи. Також зазначимо, що до комплекту входить трохи незвичний аксесуар — тримач для дроту миші, який можна закріпити на нижній грані праворуч, поряд з індикатором активності.
Екран оточує доволі тонка рамка, прихована під захисним склом, ще пару міліметрів додає бічна грань корпусу — загалом ширина рамки навколо зображення становить 9 мм по боках та зверху та 24 мм — знизу. За такої діагоналі рамка майже не впадає в око. Підставка досить велика та майже пласка, тому за бажанням її можна використовувати для зберігання дрібних речей, якщо на столі замало вільного місця. “Нога” дозволяє регулювати висоту екрана над рівнем столу (хід підставки 10 см), нахиляти його вперед-назад (-5~20°) та повертати ліворуч-праворуч (-30~30°).
Усі відеороз’єми розташовані в невеличкій ніші під кріпленням підставки — тут можна знайти два входи HDMI 2.0b, один DisplayPort 1.4a та один USB-C (через який можна не тільки передавати відео чи дані, але й заряджати пристрої — до 15 Вт). Також поруч розташовані універсальний мініджек та USB-концентратор з роз’ємом USB3.2 Gen 1; ще два таких самих USB-роз’єми та два мініджеки (для під’єднання дротових навушників і мікрофона) можна знайти на лівій бічній грані.
Меню
MSI Optix MPG321QRF-QD керується за допомогою 5-позиційного джойстика, що розташований позаду, у правому нижньому куті. На його відхилення в будь-яку сторону можна призначити користувацькі функції в системному меню (за замовчуванням це меню відеорежимів, відображення перехрестя прицілу, режим роботи KVM та вибір відеовходу).
В головному меню перший пункт називається “G.I.”. У ньому можна увімкнути автоматичне керування яскравістю та колірною температурою, відображення перехрестя, обрати режим роботи KVM тощо. У другому пункті зібрані ігрові налаштування (ігрові відеорежими, “нічне бачення”, овердрайв, активація Adaptive-Sync та відображення поточної частоти). Пункт Professional містить першу частину налаштувань зображення — звичне меню відеорежимів (Movie/Office/sRGB тощо) та різні автоматичні покращення. Решта налаштувань — у наступному пункті, Image. Тут можна знайти традиційні параметри на кшталт яскравості, контрасту, чіткості, колірної температури та пропорцій екрану.
У пункті Input Source можна вручну перемкнутися на інше джерело відеосигналу або активувати автоматичний режим. Пункт PIP/PBP дозволяє активувати режим одночасного відображення сигналів із двох джерел, Navi Key — налаштувати поведінку джойстика, і в останньому пункті, Setting, можна обрати мову інтерфейсу (української немає), прозорість меню, час його відображення, роботу RGB-підсвічування та індикатора активності, скинути всі налаштування на значення за замовчуванням тощо.
Функціональність
В MSI Optix MPG321QRF-QD використовується 32-дюймова IPS-панель (8 біт + FRC) з роздільною здатністю 2560х1440 пікселів і підсвічуванням на базі квантових точок. Щільність точок складає трохи менше ніж 92 PPI, розмір точки ~0,277 мм — такі самі показники мають 24-дюймові Full HD монітори. З типової відстані до екрана розгледіти окремі пікселі важко, проте гострий зір може помітити легку нестачу “плавності” у шрифтів чи кривих ліній.
На противагу іншим WQHD-моніторам, які при підключенні PlayStation 5 можуть працювати тільки в режимі Full HD (ця консоль не підтримує “комп’ютерні” роздільні здатності, лише Full HD та 4K), завдяки спеціальному “консольному режиму” MSI Optix MPG321QRF-QD може отримувати 4K-сигнал і перетворювати його на QHD, тому зображення в такому випадку виглядатиме чіткішим, ніж в аналогічних за характеристиками інших моделях.
Максимальна частота оновлення становить 175 Гц, але доступна вона лише за підключення через DisplayPort та після активації розгону DP в налаштуваннях монітора. Без розгону максимальна частота через DP — 165 Гц, через HDMI – 144 Гц. Також MSI Optix MPG321QRF-QD сумісний з технологією адаптивної частоти NVIDIA G-SYNC. Яскравість в цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрану у звичайному режимі у ньому немає.
Як і в деяких інших ігрових моделях, у MSI Optix MPG321QRF-QD є підтримка технології підвищення чіткості в динамічних сценах шляхом відключення підсвічування “через кадр” (пункт MPRT Sync в ігрових налаштуваннях). Це значною мірою знижує максимальну яскравість та призводить до мерехтіння екрана, проте повністю усуває розмиття зображення в динаміці та шлейфи за об’єктами, що швидко рухаються.
На нижній грані під екраном, під логотипом по центру розташований датчик світла, завдяки якому монітор може автоматично регулювати яскравість зображення та навіть колірну температуру в залежності від освітлення в приміщенні.
Ще одна функціональність, яка зустрічається досить рідко навіть в офісних моніторах, тим паче — в ігровій моделі — це KVM-перемикач. До MSI Optix MPG321QRF-QD можна під’єднати клавіатуру та мишу і швидко перемикатися між двома системами — наприклад, десктопним комп’ютером та ноутбуком.
На задній панелі у MSI Optix MPG321QRF-QD є фірмове RGB-підсвічування Mystic Light — під час роботи за монітором користувач його не бачить, і якщо воно заважає оточенню, його можна вимкнути в налаштуваннях.
Якщо ж у вас є й інші пристрої MSI з підсвічуванням, синхронізувати їх роботу можна за допомогою утиліти Gaming OSD. Крім того, вона дозволяє створювати користувацькі профілі для різних потреб з різними налаштуваннями зображення і змінювати функціональність “макрокнопки” на нижній грані зліва. Для коректної роботи утиліти монітор необхідно під’єднати до комп’ютера через USB.
Якість зображення MSI Optix MPG321QRF-QD
Покриття екрана — “напівматове”, на якому майже непомітні паразитні відображення на темному фоні, якщо дивитись на нього з типової позиції користувача ПК. При відхиленні в сторону екран потроху стає більш “глянсовим”, але роботі за ним це аж ніяк не заважає. При цьому так званий кристалічний ефект у монітора майже відсутній.
Виробник зазначає час реакції панелі на рівні 1 мс (GTG) — досягається це за умови активації овердрайву, пункт Response Time в ігрових налаштуваннях. Він може приймати три значення: Normal (овердрайв вимкнено) Fast та Fastest. Неозброєним оком помітити різницю між першими двома важко: зображення в динамічних сценах досить чітке навіть за частоти оновлення 60 Гц, тим більше після переходу на 144+. Режим Fastest додає ледь помітні артефакти овердрайву у вигляді слабких “шлейфів” позаду об’єктів, що швидко рухаються по екрану.
Овердрайв вимкнено/середній/максимальний:
Рівномірність чорного посередня, принаймні у того екземпляра, що потрапив до нас на огляд: у темному приміщенні за умови максимальної яскравості екрана у правому нижньому куті на чорному фоні є відчутна світла пляма, на додаток уздовж нижньої грані можна помітити пару зон з “витоком” підсвічування.
Glow-ефект типовий як на IPS-панель: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється легке світіння з теплим або холодним відтінком, в залежності від кута погляду.
Стосовно кутів огляду, вони дуже добрі, знов-таки традиційно для IPS-технології. При погляді збоку яскравість дещо слабшає, проте ніяких відхилень кольоровідтворення, появи холодного або, навпаки, теплого відтінку не виникає.
Підсвічування на базі квантових точок (Quantum Dot) означає, що замість традиційних світлофільтрів у цій панелі застосовується тонка плівка з нанесеними на неї квантовими точками – найдрібнішими напівпровідниками, що світяться під впливом слабкого опромінення LED-світлодіодів. Використання технології Quantum Dot дозволяє досягти дуже широкого колірного охоплення — у MSI Optix MPG321QRF-QD воно значно перевищує простір sRGB і навіть Adobe RGB та становить 94% DCI-P3, завдяки чому екран демонструє яскраві й дуже насичені кольори.
За замовчуванням встановлені відеорежими User в обох меню — ігровому та професійному. Це дає загалом універсальні налаштування зображення, що підійдуть для більшості ситуацій. До того ж у цьому випадку користувачеві доступні усі параметри, тож він може відрегулювати їх на свій смак.
Якщо ж залишити всі налаштування “як є”, значення гами майже ідеально відповідає стандартному 2,2, колірна температура у режимі Normal має незначні коливання коло позначки 6500K (що знов-таки є стандартним варіантом) — за низької яскравості вона трохи вища, з підвищенням яскравості поступово знижується до 6400K. В меню монітора можна змінити колірну температуру — у відповідному розділі є варіанти Cool (підвищує це значення до 9200K), Warm (4900K) та Customization (7200K за замовчуванням з можливістю ручного регулювання за трьома базовими кольорами).
Рівномірність колірної температури на диво дуже добра — максимальне її відхилення у різних зонах екрана становить менше ніж 3%; це значно краще ніж у більшості моніторів, що не призначені для професійної роботи з графікою. Рівномірність білого поля також гарна, особливо на такій діагоналі — найяскравішою зоною є центр, “найтемнішою” — ліва частина екрана; різниця між ними становить 13%, тоді як різниця з іншими зонами не перевищує 8%.
Найнижча яскравість – 90 кд/м², це досить багато, проте цілком очікувано від монітора, в якому для регулювання яскравості не використовується ШІМ. За такої яскравості грати або працювати у повній темряві буде не дуже комфортно — краще мати ще якесь фонове освітлення у приміщенні, хай навіть дуже слабке. Максимальна яскравість у стандартному режимі — 390 кд/м², що дуже близько до “паспортних” технічних характеристик. Статичне значення контрасту за умови вимкнення усіх “покращувачів” зображення не дуже високе навіть за мірками IPS — трохи нижче ніж 700:1. Пікова яскравість у режимі HDR може сягати 600 кд/м², тому за цим та іншими параметрами MSI Optix MPG321QRF-QD вдовольняє вимогам стандарту VESA DisplayHDR 600.
У відеорежимі User монітор має максимальне колірне охоплення: понад 100% просторів sRGB та Adobe RGB, 94% DCI-P3. Крім того, у “професійному” меню є режими емуляції просторів з однойменними назвами: у sRGB він звужується до 91% цього простору, в Adobe RGB – 94% sRGB, 92% Adobe RGB, 81% DCI-P3 та в DCI-P3 – понад 100% sRGB, 88% Adobe RGB та 90% DCI-P3.
Охоплення у режимах User, sRB, Adobe RGB та DCI-P3:
MSI Optix MPG321QRF-QD проходить заводське калібрування режиму sRGB, і точність кольоровідтворення у ньому дуже добра: максимальне відхилення ΔE трохи більше за одиницю, середнє — всього 0,39 (нагадаємо, вважається, що звичайний користувач не в змозі помітити похибки у відображенні кольорів, якщо цей параметр нижчий за 2 або навіть 3). Також зазначимо, що в інших основних відеорежимах точність кольоровідтворення не набагато гірша й помітно краща, ніж у багатьох інших ігрових моделях.
Завантаження коментарів …