Діагональ 27 дюймів і роздільна здатність 1440p так і залишаються одними з найпопулярніших характеристик ігрових моніторів — 4K-геймінг на великих екранах, хоча вже й став реальністю з новими флагманськими відеокартами, але потребує значних витрат на потужну систему, і тому саме 27″@QHD все ще залишається оптимальним для збалансованого ігрового ПК. Саме до цієї категорії відноситься наш сьогоднішній “гість” – MSI G274QPF-QD.

 

Характеристики MSI G274QPF-QD

Діагональ 27”
Кривина ні
Співвідношення сторін 16:9
Тип екрана Rapid IPS
Роздільна здатність 2560х1440
Частота оновлення 170 Гц
Колірне охоплення розширене, 95% DCI-P3
Яскравість 300 кд/м² (типова), 400 кд/м² (пікова в HDR)
Контраст 1000:1
Підтримка HDR VESA DisplayHDR 400
Настінне кріплення VESA 75×75
Регулювання нахил вперед-назад, поворот ліворуч-праворуч, зміна висоти, портретний режим
Роз’єми 2x HDMI 2.0b, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB Type-C, вихід на навушники
Додаткова функціональність NVIDIA G-Sync Compatible, AMD FreeSync Premium
Габарити (разом з підставкою), ВхШхГ 402 x 613 x 196 мм
Вага 6,05 кг
Рекомендована ціна в Україні 13 тис. грн

 

Дизайн

У MSI G274QPF-QD досить типовий дизайн сучасного ігрового монітора: корпус із практичного матового пластику не підкреслено геймерський і має досить “спокійний” вигляд; спереду його можна сплутати зі звичайною робочою моделлю, і лише стриманий візерунок на задній панелі з невеличкими глянсовими вставками натякає на те, що це все ж таки монітор не зовсім для офісу. Єдина не чорна деталь оформлення — яскравий червоний джойстик ззаду.

Навколо екрана є тонка “невидима” рамка, що ховається під захисним склом — разом з тонкою лінією бічної грані корпусу зображення оточує рамка шириною 7,5 мм по боках і зверху та 18 мм — знизу.

Підставка повнофункціональна, дозволяє регулювати висоту екрана (0..130 мм), нахил вперед-назад (-5°…20°), повертати його праворуч-ліворуч (-45°..45°) та переводити у портретний режим.

Зазначимо також компактні розміри чотирикутної “бази” — на відміну від інших ігрових моделей, що стоять на “лапах” у формі V, підставка у MSI G274QPF-QD займає досить мало місця на робочому столі.

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

Усі відеороз’єми розташовані в невеличкій ніші під кріпленням підставки — це два HDMI 2.0b, один DisplayPort 1.4 та один USB-C; також поруч з ними є мініджек для навушників.

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

Блок живлення у MSI G274QPF-QD зовнішній.

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

 

Меню

Монітор керується за допомогою 5-позиційного джойстика, розташованого в правому нижньому куті на задній панелі.

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

Першим пунктом у головному меню йде Gaming: тут можна вибрати один з “ігрових” відеорежимів (до яких також включені користувацький та Premium Color), задіяти “нічне бачення” (висвітлює тіні, має кілька ступенів інтенсивності), увімкнути овердрайв та відображення поточної частоти оновлення, активувати адаптивну частоту тощо.

У розділі Professional власний вибір відеорежимів, трохи неочікуваний як на ігрову модель: Eco, User, Ant-Blue, Movie, Office, sRGB, Adobe RGB, DisplayP3. Також тут є функція зниження частки блакитного у підсвічуванні, “покращення” зображення та активація динамічного контрасту.

Розділ Image містить традиційні налаштування зображення: яскравість, контрастність, чіткість, колірна температура, пропорції екрана. InputSource дозволяє вручну перемкнутися на інший відеовхід, PIP/PBP — активувати режим “кадр-у-кадрі”, а NaviKey — призначити одну з доступних функцій на швидкий виклик за допомогою відхилення джойстика.

І нарешті, останній розділ Setting — це системні налаштування. Тут можна обрати мову інтерфейсу, поведінку екранного меню, світіння кнопки живлення, увімкнути розгін DisplayPort та скинути всі параметри на заводські налаштування.

 

Функціональність

У MSI G274QPF-QD використовується 10-бітова (8 біт + FRC) 27-дюймова панель, виконана за технологією Rapid IPS. Це розвиток звичайної IPS, який характеризується значно меншим часом реакції, і за цим параметром вже наближається до ігрових TN-панелей — так, для цієї моделі виробник зазначає час реакції на рівні 1мс (GtG).

Роздільна здатність панелі 2560х1440 точок, щільність пікселів становить майже 109 PPI, розмір точки — 0,2335 мм. Як ми вже зазначали на початку, таке співвідношення діагоналі та роздільної здатності є практично ідеальним для ігрового монітора: щільність пікселів достатня для того, щоб з типової відстані від екрана на зображенні не було помітно окремих точок.

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

Максимальна частота оновлення становить 170 Гц (через DisplayPort; якщо використовувати підключення через HDMI, максимальна доступна частота — 144 Гц). Також MSI G274QPF-QD підтримує обидві технології адаптивної частоти: цей монітор сумісний з NVIDIA G-Sync та має сертифікацію AMD FreeSync Premium.

Монітор використовує підсвічування на основі квантових точок (quantum dots — саме на це вказує QD у назві моделі), завдяки чому він має широке колірне охоплення (майже повне покриття простору DCI-P3). Цей факт, наявність 10 біт та заявлена пікова яскравість на рівні 400 кд/м² дозволив йому отримати сертифікацію VESA DisplayHDR 400. Проте варто зазначити, що це лише базовий рівень, і HDR-ефект у MSI G274QPF-QD досить скромний.

Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає.

Підключати пристрої до монітора можна не тільки через HDMI та DisplayPort, але й через USB Type-C — цей порт також підтримує заряджання (15 Вт), що робить його зручним варіантом для підключення смартфонів.

 

Якість зображення MSI G274QPF-QD

Покриття екрана “напівматове”: на ньому майже непомітні паразитні відображення на темному фоні, якщо дивитись на нього з типової позиції користувача ПК. При відхиленні в сторону екран потроху стає більш глянсовим, але роботі за ним це аж ніяк не заважає. При цьому так званий кристалічний ефект у монітора майже відсутній, помітити наявність шару, що розсіює відображення, можна тільки на макрознімку.

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

У монітора чудовий час реакції на максимальній частоті оновлення: об’єкти, що рухаються екраном, виглядають чіткими, розмиття мінімальне. Типовий час відгуку трохи вищий за заявлений, але ненабагато — за цим показником MSI G274QPF-QD майже не відрізняється від швидких ігрових TN-моделей та виглядає набагато краще за більшість IPS-моніторів.

В ігровому розділі меню можна налаштувати овердрайв — пункт Response Time. У цього параметру три ступені інтенсивності — Normal, Fast і Fastest. Навіть на першому зображення в динамічних сценах виглядає досить чітким, розмиття рухомих об’єктів незначне — таку картину можна побачити на “звичайних” ігрових IPS-моніторах при досить сильному овердрайві. У режимі Fast розмиття стає мінімальним, при цьому артефактів розгону все ще немає. Вони з’являються при переході на Fastest, причому відразу дуже суттєві — тож, хоча у цьому випадку динамічне зображення стає майже ідеально чітким, ми б все ж рекомендували використовувати середній варіант, Fast, як оптимальний за співвідношенням “чіткість/відсутність артефактів”.

Овердрайв Normal/Fast/Fastest:

Рівномірність чорного посередня, принаймні у того екземпляра, що потрапив до нас на огляд: у темному приміщенні за умови максимальної яскравості екрана з’являються світліші зони у верхніх кутах екрана.

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

Glow-ефект типовий як на IPS-панель: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється легке світіння з теплим відтінком.

Стосовно кутів огляду, вони дуже добрі, знов-таки традиційно для IPS-технології. При погляді збоку яскравість дещо слабшає, проте ніяких відхилень кольоровідтворення, появи холодного або, навпаки, теплого відтінку не виникає.

Підсвічування на базі квантових точок (Quantum Dot) дозволяє досягти дуже широкого колірного охоплення — у MSI G274QPF-QD воно значно перевищує простір sRGB і майже покриває простори Adobe RGB та DCI-P3. На практиці це означає яскраві й дуже насичені кольори, завдяки чому зображення в іграх виглядає набагато приємніше, ніж при стандартному колірному охопленні.

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

За замовчуванням встановлені відеорежими Premium Color в ігровому меню та Eco — в професійному. З цієї комбінації й почнемо, тим більше що вона виявляється найуніверсальнішою плюс пропонує всі можливі ручні налаштування.

Колірне охоплення в такому варіанті максимальне: понад 100% sRGB, 95% Adobe RGB і 97% DCI-P3. Регулювання гами у монітора відсутнє — вона має значення 2,1, причому в усіх відеорежимах. Це дещо нижче стандартного 2,2, що призводить до трошки менш насиченого зображення, але різниця виявляється незначною. Колірна температура у режимі Normal завищена у порівнянні зі стандартною (6500K) до 7700K, у Warm — навпаки, занижена до 5800K. Якщо такі налаштування не влаштовують, можна скористатися ручними регулюваннями у варіанті Customization.

Рівномірність колірної температури у різних зонах екрана досить типова як для ігрового монітора: максимальне відхилення ΔE для неї трохи вище за 4% (найточніша відповідність — у верхній частині екрана, найменша точність — у центрі). Те саме можна сказати й про рівномірність білого поля: найбільша різниця у яскравості, між центром та лівим нижнім кутом, становить 21%.

Найнижча яскравість 85 кд/м² — це досить багато, проте цілком очікувано від монітора, в якому для регулювання яскравості не використовується ШІМ. За такої яскравості грати або працювати у повній темряві буде не дуже комфортно — краще мати якесь додаткове фонове освітлення у приміщенні, хай навіть дуже слабке. Максимальна яскравість у стандартному режимі — 330 кд/м², що трохи вище за “паспортні” технічні характеристики. Статичне значення контрасту за умови вимкнення усіх “покращувачів” зображення не дуже високе навіть за мірками IPS і помітно нижче заявленого — 740:1. Пікова яскравість у режимі HDR може сягати 400 кд/м².

Судячи з усього, MSI G274QPF-QD проходить заводське калібрування — хоча в коробці з монітором і відсутній відповідний звіт про його результати. Так, навіть у відеорежимі за замовчуванням максимальне відхилення ΔE трохи більше за одиницю, середнє — всього 0,48 (нагадаємо, вважається, що звичайний користувач не в змозі помітити похибки у відображенні кольорів, якщо цей параметр нижчий за 2 або навіть 3).

Огляд ігрового монітора MSI G274QPF-QD

У меню Professional можна знайти відеорежими, що зокрема емулюють різні колірні простори (мабуть, на випадок, якщо на ігровому моніторі його власник ще й працюватиме з кольором). Точність кольоровідтворення у них також дуже висока — максимальне значення ΔE в усіх таких режимах не перевищує 1,7.

Зліва направо: максимальне охоплення, DCI-P3, Adobe RGB, sRGB:

Також у них блокуються деякі ручні налаштування, колірне охоплення зменшено до розмірів відповідних просторів, плюс відрізняються максимальні значення яскравості та контрасту — так, найбільшими вони виявляються у режимі Office (400 кд/м² та 800:1). Приблизно те саме можна сказати й про ігрові режими — додатково у них можуть бути різні налаштування гами, динамічного контрасту та чіткості.

Візуально порівняти відеорежими можна у цій галереї. Зліва направо: Professional (Eco, User, Anti-Blue, Movie, Office, sRGB), Gaming (Premium Color, User, FPS, Racing, RTS, RPG):