Motorola Edge 30 Neo складно назвати гарячою новинкою, адже він вже деякий час продається і на глобальному ринку, і в Україні. Проте середній вік не робить телефон автоматично нецікавим для покупців, адже серію Edge у випадку Moto можна назвати флагманською, а Edge 30 Neo для українського покупця наразі є самим доступним її представником.

Характеристики Motorola Edge 30 Neo

Розміри та вага 152,9 x 71,2 x 7,75 мм
155 грамів, IP52
Кольори Чорний (Black Onyx), Барвінковий (Very Peri)
Оперативна пам’ять і сховище 8/128 ГБ
(доступно близько 113 ГБ)
Процесор
Qualcomm Snapdragon 695 5G (6 нм)
2×2,2 ГГц Kryo 660 Gold & 6×1,7 ГГц Kryo 660 Silver
Графічний процесор Adreno 619
Бездротові модулі Wi-Fi 6 2.4 + 5 ГГц
Bluetooth 5.1, aptX
NFC
Дисплей 6,28″
1080 x 2400 (FHD+)
pOLED
120 Гц
Основні камери 64 МП (AF, OIS, f/1.8) + 13.0 МП (AF, f/2.2)
Селфі камера 32.0 Мп (FF, f/2.4)
Аудіо стереодинаміки
Dolby Atmos
Акумулятор 4020 мА⋅год
Зарядка 68 Вт
Turbo Power
Роз’єм USB 2.0 Type-C
ОС Android 12 з оновленням до Android 13
Рекомендована ціна
(липень 2023 р.)
8/128 ГБ – 12999 грн.

Комплектація

Телефон потрапив в редакцію в найкращому вигляді – ми тестували комерційний пристрій «з полиці», такий самий, який отримає кінцевий споживач.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Результатами першого знайомства залишились задоволеним: комплектація включає зарядний пристрій з двостороннім кабелем USB Type-C, простий пластиковий захисний чохол, документацію та інструмент для виймання лотка SIM.

Окрім того, що упаковка з переробленого пластику вказує на турботу виробника про довкілля, варто зазначити й зарядний пристрій потужністю 68 Вт, що має бути сумісний з рядом сучасних ноутбуків (перевірено на ThinkPad X1 Carbon 6th gen та Huawei MateBook X Pro), що використовують роз’єм Type-C для заряджання.

Дизайн

Motorola Edge 30 Neo можна назвати класичним прикладом сучасного індустріального дизайну смартфонів. В цьому немає нічого поганого, але всі лінії та форми корпусу виглядають знайомо і трохи «як у всіх».

Огляд Motorola Edge 30 Neo

З умовно унікальних особливостей можна відмітити барвінковий (Very Pery) колір (колір 2022 року за версією Pantone) та загалом компактні габарити, зокрема малу товщину та вагу телефона. На це відразу звертаєш увагу, тому спочатку навіть не хочеться користуватися комплектним чохлом.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Корпус смартфона зроблений з пластику, проте бокові рамки та задня частина добре імітують метал і скло відповідно. Спинка матова і не збирає відбитків пальців. Комусь таке покриття може здатися більш слизьким у порівнянні з просто гладкою поверхнею що «липне» до долоні, хоча мені воно здалось цілком доречним.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

В теорії покриття мало б бути й відносно зносостійким, але не треба покладати на це багато сподівань – неочікувано на корпусі з’явилась пара ледь помітних смужок після того, як телефон проїхався між пластикових підстаканників автомобіля, тому використання комплектного чохла буде доцільним.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Розташування кнопок та роз’ємів стандартне та звичне, ергономіка телефону не приносить жодних неприємних сюрпризів.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Корпус Motorola Edge 30 Neo захищено за стандартом IP52 – це не повноцінний захист від вологи, що дозволяє занурювати телефон у воду, а простий «захист від бризок». Ущільнювач на лотку для двох NanoSIM виглядає схожим на такий в моделях з повноцінним захистом, але я б не радив перевіряти наявність більш серйозного не задекларованого захисту на практиці.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Блок камер оточує суцільний світловий індикатор, що блимає під час заряджання та при отриманні нових сповіщень – цікава особливість, якщо ви часто кладете телефон екраном вниз, хоча я такої звички не маю і помітив індикатор далеко не відразу.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Водночас індикатор стане більш корисним, якщо ви носитимете телефон в комплектному чохлі. Він зроблений з прозорого пластику, тому виступає як світловод – індикація добре помітна в сутінках і при тьмяному штучному освітленні.

Екран Motorola Edge 30 Neo

Смартфон оснащений 6,28 дюймовим pOLED дисплеєм роздільною здатністю FHD+ (2400 × 1080, 419 PPI) що підтримує частоту оновлення до 120 Гц (доступні опції 60 Гц, 120 Гц та автоматичний режим). Серед інших характеристик – підтримка кольорового простору DCI-P3 та частота дискретизації сенсорного шару у 240 Гц.

Екран захищає скло невідомого виробника з олеофобним покриттям, він займає 95,6% площі корпусу. В наявності стандартний набір налаштувань насиченості кольорів, регулювання колірної температури, зменшення миготіння.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Функцію Always on заміняє альтернативний механізм – коли ви берете телефон в руки або приходять нові повідомлення, екран загоряється з темним фоном і відображає час та іконки додатків зі сповіщеннями.
Загалом дисплей телефону залишає виключно позитивні враження – для своєї ціни це хороший (і навіть відмінний) дисплей зі звичною для OLED-екранів передачею кольорів і чудовим запасом яскравості, якої вистачає для комфортного читання тексту в сонячний день.

Платформа

Motorola Edge 30 Neo побудований на платформі Qualcomm Snapdragon 695 5G та оснащений 8/128 ГБ пам’яті (без слота для карти пам’яті). Інші характеристики включають набір із NFC, дводіапазонного WiFi 6, Bluetooth 5.1 з aptX. Тобто в ньому присутні практично всіх необхідні та популярні технології/модулі, що хочеться бачити.

Snapdragon 695 5G формально належить до чипів минулого покоління (або 2022 року) і в порівнянні з найновішими моделями (зокрема китайських брендів) може виглядати мінімально застарілим, проте на практиці платформа залишається актуальною. Вона побудована на базі техпроцесу 6 нм і пропонує комфортну швидкодію при щоденному використанні телефону.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Під час тестування Motorola Edge 30 Neo у мене не виникало відчуття недостатньої швидкодії. Характеристика «комфортний» буде однією з самих доречних. Так, флагмани швидші, але внаслідок високої частоти оновлення дисплея при звичних операціях (використання соцмереж, браузера, месенджерів, навігації, прослуховування музики або перегляду відео) телефон працює адекватно. Більш того, можливостей «заліза» вистачить і для ігор, якщо ви в них граєте, хоча мені здається, що телефони з меншими дисплеями обирають менш зацікавлені в мобільних іграх покупці.

Програмне забезпечення та особливості Moto

Смартфон вийшов на ринок під управлінням Android 12 та використовує практично стоковий інтерфейс системи, що доповнений кількома власними рішеннями.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

Критику з приводу формально застарілої версії ОС ми вже думали записати в формальні мінуси телефону, але вже в процесі написання огляду нарешті отримали оновлення Android 13, яке (судячи з відгуків) довго чекали ті, хто встиг купити edge 30 neo раніше. Проте в списку мінусів залишимо відсутність підтримки VoLTE, зокрема з Київстаром, що першим запустив таку функцію.

Познайомитись з власними рішеннями, що мають покращити користувацький досвід допоможе стандартний застосунок Moto. Він включає інструменти для зміни заставок, шрифтів, масштабування тексту, сітки ярликів робочого столу, системної теми, форми значків тощо. В ньому можна знайти підказки по роботі з пристроєм, ознайомитись з доступними жестами.

Частина жестів має викликати теплі спогади у всіх, хто мав смартфон Motorola протягом останніх 10 років. Зокрема, це все ще дуже зручні можливості запускати камеру «покрутивши» смартфон в руці та включати ліхтарик характерним «рубаючим» жестом в повітрі. Також до смаку може прийтись можливість запускати будь-яку програму або конкретну дію подвійним постукуванням по спинці телефону (працює в тому числі в комплектному чохлі), або перемикати пісні затисканням клавіш регулювання гучності.

Неможливо не відмітити рішення під назвою Ready For. Встановивши додаткову програму на свій комп’ютер з Windows 10 або новішою версією можна отримати на екрані проєкцію робочого столу телефону (в тому числі в режимі ПК), використовувати спільний буфер обміну, а також використовувати основну або фронтальну камеру телефону як вебкамеру комп’ютера.

Підключати телефон можна як по Wi-Fi, так і кабелем. Після пандемії багато людей продовжує працювати віддалено, тому можливість використання камери телефона як вебкамери може бути особливо цікавою якщо ви хочете покращити якість своїх конференцій. Для подібних сценаріїв я б використовував підключення кабелем – в цьому випадку зображення буде помітно більш плавним.

Камери

Motorola Edge 30 Neo оснащений двома основними камерами: основною на 64 Мп (f/1.8; 1,4 мкм) з оптичною стабілізацією та технологією Quad Pixel та додатковою ультраширококутною на 13 Мп (f/2.2; 1,12 мкм, 120°) з підтримкою режиму макрозйомки та глибини різкості (для портретного режиму).

Огляд Motorola Edge 30 Neo

В арсеналі хотілось би бачити й телеоб’єктив, але вони залишаються характерними для дорожчих рішень. Формальну подяку виробнику можна висловити за те, що не стали встановлювати модулі низької роздільної здатності (2-5 Мп), що зазвичай несуть сумнівну користь.

Додаток камери має звичний інтерфейс та режим Auto-HDR. Також є ручний, портретний, нічний режими зйомки, Ultra-Res, та «розважальні» режими: фото та відео на дві камери одночасно, фото з акцентом на конкретний колір тощо.

Якість основної камери загалом можна охарактеризувати як непогану. Це точно не революційне рішення для свого сегмента, а просто нормальна камера, що підійде для побутової зйомки. За умов природнього освітлення фотографії мають нормальну деталізацію та адекватну передачу кольорів. Камера працює швидко, часто в пригоді стає режим Auto-HDR, за замовченням фото мають роздільну здатність 16 Мп.

За складних умов освітлення і тим більше в темряві дива очікувати не треба. Алгоритми намагаються покращити кінцевий результат, але можливості камери в таких ситуаціях обмежені.

Апаратні можливості платформи обмежують якість зйомки відео до Full HD. При зйомці статичних сцен і хорошого освітлення відеоряд буде прийнятним для публікації в соцмережах, але якщо знімаєте відео на ходу, то легко отримати «ефект желе».

Ultrawide/marco об’єктив робить фото нижчої за основну камеру якості з роздільною здатністю 13 Мп. Світлини архітектури або пейзажів не вражають, а от при зйомці макро камера може зробити фото краще (як мінімум з кращою деталізацією) ніж ви отримаєте на основний модуль.

Огляд Motorola Edge 30 Neo

До роботи селфі камери на 32 Мп (f/2.4; 1,4 мкм, також з підтримкою Quad Pixel), що робить фото на 8 Мп загалом зауважень немає. Камера підтримує практично ті ж самі режими зйомки, що й основна, дозволяє налаштувати кут огляду (ширше для групових фото і вужче для індивідуальних), та робить знімки нормальної якості. Єдине побажання відноситься не до зйомки напряму – хотілось би, щоб функція Face Unlock спрацьовувала в більшій кількості сценаріїв.

Автономність та заряджання

Motorola Edge 30 Neo отримав акумулятор ємністю 4020 мА⋅год, підтримує швидку зарядку TurboPower потужністю 68 Вт, поставляється разом з відповідним зарядним пристроєм і може заряджатися бездротовим способом з потужністю 5 Вт. Можливість зворотної бездротової зарядки аксесуарів відсутня.

Виробник описує час роботи пристрою як «батарея, якої вистачає на цілий день» і загалом з такою характеристикою можна погодитися. Під час тестування телефон впевнено витримував день експлуатації з запасом у звичному для мене режимі, часто працюючи близько 1,5 дні з активним екранним часом на рівні 5+ годин, постійно підключеним смартгодинником, використанням Bluetooth-навушників, періодичним тестуванням камери тощо. З огляду на характеристики, час робити можна назвати адекватним, він відповідає очікуванням.

Окремо хочеться відзначити швидкість зарядки телефону від комплектного блоку – вона сприймається як дуже висока. Повна зарядка триває менш як 50 хвилин. За 35 хвилин телефон заряджається з 15% до 95%, буквально за 10 хвилин можна підзарядити пристрій з 11% до 45%, десь за 15 хвилин – з 39% до 84%.

Тобто навіть забувши зарядити edge 30 neo вночі або протягом дня запас заряду можна швидко поповнити поки ви збираєтесь. Головне мати з під рукою комплектний блок і кабель. Хоча з огляду на, що ним можна заряджати й ноутбуки, його можна просто завжди носити з собою як універсальне рішення.

Звук

Цілком очікувано Motorola Edge 30 Neo отримав стерео динаміки, де роль другого виконує розмовний. Також апарат має підтримку технології Dolby Atmos, яка дозволяє використовувати додаткові налаштування покращення звуку не лише до динаміків, а й для Bluetooth-навушників, що може бути корисно якщо виробник аксесуарів не створив окремий застосунок.

На мій смак смартфон звучить нормально – достатньо гучно, достатньо чисто. Можна припустити, що якби апарат мав товщий корпус, він звучав би більш об’ємно, але тоді б це був інший телефон.