Компанія Motorola відновлює активну роботу в Україні, поступово розширюючи свою лінійку смартфонів, одним з останніх доповнень якої став Moto G72. Модель пропонує багато цікавого за відносно доступний цінник, тож подивімося, чи зможе вона відновити цікавість покупців до колись легендарної серії смартфонів.

Характеристики Moto G72

Розміри та вага

160,5 x 74,4 x 7,9 мм

166 грамів

Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ DDR4x, 128 ГБ uMCP з можливістю розширення картами пам’яті microSD
Процесор MediaTek Helio G99
Графічний процесор Mali-G57 MC2
Бездротові модулі Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC
Дисплей

6,6-дюймовий P-OLED

Роздільна здатність: 2400×1080 точок, 402ppi

Частота оновлення: 120 Гц

Основні камери

108 Мп ширококутна, 1/1.67 дюйма, f/1.7, автофокус, електронна стабілізація;

8 Мп ультраширококутна, 1/4 дюйма, f/2.2, 180˚, електронна стабілізація;

2 Мп макро, f/2.4, фіксований фокус.

Фронтальна камера 16 Мп, ƒ/2.5
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 5000 мА•год
Зарядка Дротова до 33 Вт
Роз’єми USB Type-C, 3,5 мм для навушників
Операційна система Android 12

Комплектація

Попри тенденцію виробників смартфонів до економії, Motorola пропонує в комплекті зі смартфоном не тільки зарядний пристрій на 33 Вт та кабель USB-C, але й силіконовий чохол. Щоправда, захисної плівки на екрані смартфона немає.

Дизайн та зручність використання

Moto G72 – це 6,6-дюймовий смартфон з вирізом під фронтальну камеру по центру екрана, виконаний у тонкому пластиковому корпусі.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Тильна кришка апарата трохи закругляється по краях, а грані майже пласкі, що разом із матовою поверхнею забезпечує комфортне використання. Не в останню чергу завдяки відносно невеликій вазі смартфона, яка складає всього 166 грамів.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Загалом в дизайні моделі немає нічого особливого, можна хіба що виділити акуратний, майже квадратний блок камер, який ледве виступає з корпуса.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Попри використання пластика, Moto G72 дуже добре зібраний, корпус відчувається монолітним, він не скрипить та не продавлюється.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Цікаво, що апарат навіть має сертифікацію IP52, тобто в нього є базовий захист від пилу та крапель води.

Дисплей

6,6-дюймовий екран Moto G72 отримав P-OLED матрицю з роздільною здатністю 2400х1080 точок, співвідношенням сторін 20:9 та частотою оновлення 120 Гц.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Для своєї цінової категорії це хороший набір характеристик, сам же дисплей пропонує яскраву передачу кольорів, що типово для OLED, втім за замовчанням є помітне відхилення в сторону синього кольору, тому картинка виглядає доволі «холодною». Це частково можна виправити в налаштуваннях, скориставшись опцією регулювання колірної температури.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Загалом, в налаштуваннях екрана можна обрати з двох варіантів передачі кольорів: природній та яскравий. Перший відповідає кольоровому простору sRGB, а другий – DCI-P3.

При регулюванні яскравості вручну, її максимальний рівень досягає трохи понад 500 ніт, в той час, як в автоматичному режимі вона може підійматися до 1000 ніт. Це дозволяє комфортно читати дисплей на вулиці при яскравому світлі. Окрім того, в налаштуваннях можна увімкнути опцію запобіганню миготінню екрана при низькому рівні яскравості.

Сканер відбитків пальців

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Смартфон оснащено оптичним сканером відбитків пальців, який розташований у нижній частині дисплея. Він не надто швидкий, проте доволі точний, якщо користувач не пробує використовувати його з вологими руками. Адже навіть дрібні краплі води переломлюють світло, яке необхідне для того, щоб датчик зчитав папілярні лінії з пальця. Але це особливість технології, а не недолік самого пристрою.

Платформа та швидкодія

В Moto G72 встановлений 6-нанометровий процесор Mediatek Helio G99, який має 6 енергоощадних ядер Cortex-A55 з частотою 2 ГГц та 2 продуктивніші ядра Cortex-A76 з частотою 2,2 ГГц. Для пришвидшення графіки використовується чип Mali-G57 MC2.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Об’єм оперативної пам’яті смартфона складає 8 ГБ, а вбудоване сховище даних досягає 128 ГБ. Останнє можна розширити картами пам’яті microSD, але доведеться зайняти другий слот для SIM-карти. Цікаво, що й оперативну пам’ять можна збільшити на 2 ГБ шляхом виділення цього об’єму з вбудованої.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Швидкодія процесора Helio G99 трохи більша, ніж у Snapdragon 480, але менша за 695.

Користувач може розраховувати на комфортну роботу з інтерфейсом та застосунками операційної системи Android, та навіть на ігри. Включно з Asphalt 9 на середніх налаштуваннях графіки та Diablo Immortal, а також менш вибагливих, таких як Dead Cells та Goat Simulator.

Враховуючи економну платформу, корпус Moto G72 практично не нагрівається навіть під високим навантаженням.

При роботі в мережі оператора Vodafone смартфон стабільно тримав зв’язок, розмовний динамік виявився доволі голосним, а у співрозмовників не було проблем з тим, щоб чути мене під час дзвінка. Для під’єднання до домашньої мережі Moto G72 використовує Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, також є модуль Bluetooth 5.0 для бездротових навушників та NFC, щоб здійснювати оплати через Google Pay.

Програмне забезпечення

З незбагненних причин в Moto G72 виробник поки що вирішив залишити операційну систему Android 12, при цьому вона продовжує отримувати патчі безпеки, хоча і не найактуальніші. На момент написання огляду смартфон мав оновлення безпеки на 1 квітня. Motorola планує оновлення пристрою до Android 13, але поки що не повідомляє, коли це має статися.

З користувацької точки зору, різниця між двома останніми версіями Android не надто велика, й у випадку Moto G72 використовується стоковий інтерфейс лише доповнений невеликим набором опцій від самого виробника. Всі вони доступні як через стандартне меню налаштувань, так і в окремому застосунку Moto. В ньому користувач може міняти тему, шпалери, іконки та шрифти інтерфейсу, активувати додаткові жести та опції дисплея. Наприклад, щоб він не вимикався, коли користувач на нього дивиться.

В усьому іншому ви отримуєте стандартний інтерфейс Android зі знайомими робочими столами, віджетами, панеллю сповіщень та основним меню.

Motorola також не використовує власний браузер, поштовий клієнт чи галерею. Тож користувач «з коробки» отримує Chrome, Gmail та Google Photos і вже сам надалі може завантажувати потрібні йому програми.

Камери Moto G72

Смартфон отримав три основні камери, при чому 108-мегапіксельну ширококутну, 8-мегапіксельну надширококутну та 2-мегапіксельну макро. На перший погляд, доволі непоганий набір для моделі нижче середнього рівня. Втім, як це часто буває, кількість мегапікселів не завжди відповідає якості.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Основний 108-мегапіксельний модуль Samsung HM6 з матрицею 1/1.67 дюйма та діафрагмою f/1.7 об’єднує 9 пікселів розміром 0,64 мкм в один великий піксель 1,92 мкм, тому за замовчанням камера робить 12-мегапіксельні знімки. Ця технологія загалом дозволяє сенсору захоплювати більше світла, проте у випадку з Moto G72, модуль не має оптичної стабілізації. Тому якщо вдень ще можна отримати фото відносно хорошої якості, то вночі на знімках з’являється більше шуму через спробу електроніки компенсувати тремтіння рук та зменшується деталізація.

8-мегапіксельний надширококутний модуль також виробництва Samsung, він пропонує матрицю 1/4 дюйма, діафрагму f/2.2 та кут огляду 118 градусів. Вдень він робить фото з посередньою деталізацією, дається взнаки роздільність та невелика матриця, що вночі тільки погіршується через брак світла.

2-мегапіксельна макрокамера OmniVision OV02B10 з фіксованим фокусом та діафрагмою f/2.4 може стати в пригоді, якщо вам треба розгледіти щось дрібне, або ж ви просто захоплюєтеся макрофотографією. Проте загалом сценаріїв її використання не так багато.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Фронтальна камера в Moto G72 16-мегапіксельна від SK Hynix з фільтром Quad Bayer, діафрагмою f/2.5 та фіксованим фокусом підходить для відеодзвінків та старається робити гарні селфі, одразу застосовуючи фільтр згладжування шкіри.

В цілому, смартфон не може похвалитися видатними можливостями для фотографії, проте їх буде достатньо для невибагливих користувачів.

Звук та вібрація

Moto G72 оснащений доволі голосними стереодинаміками з підтримкою програмного забезпечення Dolby Atmos, яке підлаштовує звучання під певний тип медіа, наприклад під музику чи фільми. Окрім того, в смартфоні є 3,5 мм роз’єм для підключення дротових навушників та навіть FM-радіо.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Очікувано для своєї цінової категорії, пристрій оснащений звичайним вібромотором, який має фіксований діапазон дії, тому однаково працює як при вхідному виклику, так і при наборі тексту на клавіатурі. І якщо при дзвінку логічно, щоб вібрація працювала якомога сильніше, то при наборі тексту хочеться м’якшого відгуку.

Автономність Moto G72

Попри тонкий корпус 7,9 мм, смартфон отримав акумулятор на 5000 мА⋅год та завдяки не надто вибагливій платформі забезпечує хороший рівень автономності. В тесті PCMark під штучним навантаженням Moto G72 зміг протриматися майже 14 годин.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

При повсякденному використанні можна розраховувати на впевнені 1,5 дня роботи.

Огляд Moto G72: з поверненням, Motorola

Але за потреби смартфон можна буде швидко підзарядити, від 0 до 50% Moto G72 від комплектного блоку живлення на 33 Вт заряджається за 30 хвилин. А повна зарядка займає трохи понад годину.