Сьогодні ми познайомимося з Lenovo L32p-30 — 32-дюймовим “універсальним” монітором з високою якістю зображення, який можна використовувати не тільки для роботи, але й для ігор — завдяки підтримці технології адаптивної частоти AMD FreeSync.

 

Характеристики Lenovo L32p-30

Діагональ 31,5″
Кривина ні
Співвідношення сторін 16:9
Тип екрана IPS
Роздільна здатність 3840×2160
Частота оновлення 60 Гц
Колірне охоплення 90% DCI-P3
Кольори 1,07 млрд
Яскравість 350 кд/м²
Контраст 1000:1
Підтримка HDR HDR10
Настінне кріплення VESA 100×100
Регулювання нахил вперед-назад
Роз’єми 1х DisplayPort 1.2, 1х HDMI 2.0, 1х USB-C, 4х USB 3.2 Gen1, вихід на навушники
Додаткова функціональність підтримка AMD FreeSync, ПЗ Lenovo Artery, сертифікат TÜV Rheinland Eye Comfort
Габарити (разом з підставкою), ВхШхГ 523×714,2×206,7 мм
Вага 7,8 кг
Орієнтовна ціна в Україні 16 тис. грн.

 

Дизайн

Lenovo L32p-30 має дуже стриманий, майже “офісний” дизайн: практичний чорний матовий пластик корпусу та відсутність не лише підсвічування, але й взагалі яскравих елементів на фронтальній стороні (навіть лого виробника знаходиться на задній панелі монітора).

Навколо екрана є тонка “невидима” рамка, що ховається під захисним склом — разом з тонкою лінією бічної грані корпусу зображення оточує рамка шириною 8 мм по боках і зверху. Підставка проста за функціональністю, дозволяє регулювати лише нахил екрана вперед-назад (–5°..22°). За бажанням монітор можна монтувати на стіну: над підставкою є VESA-кріплення (100х100).

Усі відеороз’єми розташовані в невеличкій ніші під кріпленням підставки: це один DisplayPort 1.2, один HDMI 2.0 та один USB-C (DP1.2 Alt Mode). Також тут є USB-концентратор на 4 порти USB 3.2 Gen1 та мініджек для дротових навушників.

Огляд монітора Lenovo L32p-30

Ніжка металева, позаду в неї є виріз для упорядкування кабелів, а у бази — фірмова “щілина”, в якій можна зберігати різну канцелярську “дрібничку”.

 

Меню

Lenovo L32p-30 керується за допомогою чотирьох апаратних кнопок у правому нижньому куті, ліворуч від кнопки увімкнення.

Огляд монітора Lenovo L32p-30

Перші два пункти головного меню містять у собі налаштування зображення: яскравість, контраст, овердрайв, колірна температура та різні варіанти HDR і відеорежимів. У наступному пункті регулюється гучність вбудованих динаміків (2х3 Вт), далі йде вибір відеовходів, і в останньому розділі зібрані системні параметри: налаштування екранного меню, інформація про монітор, скидання на заводські параметри тощо.

 

Функціональність

В Lenovo L32p-30 використовується 8-бітова 31,5-дюймова IPS-панель зі співвідношенням сторін 16:9 та роздільною здатністю 3840×2160 точок. Щільність пікселів становить 140 PPI, розмір точки 0,1816 мм; це дуже хороший показник з точки зору щільності зображення і плавності шрифтів: розгледіти окремі точки на зображенні можна лише якщо роздивлятись екран впритул.

Огляд монітора Lenovo L32p-30

Максимальна частота оновлення становить 60 Гц — не дуже схоже на ігрову модель, проте виробник додав підтримку технології адаптивної частоти AMD FreeSync, тож пограти на ньому у вільний час все ж можна. Та й навряд чи в сучасних іграх вдасться отримати більше ніж 60 fps на роздільній здатності 4K.

Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає. Також у Lenovo L32p-30 є сертифікат TÜV Rheinland Eye Comfort, який підтверджує, що цей монітор не втомлює очі та дозволяє з комфортом працювати за ним тривалий час.

Керувати монітором можна не тільки в OSD, але й через утиліту Lenovo Artery. Вона дозволяє змінювати всі параметри монітора, доступні в екранному меню, але набагато зручніше.

 

Якість зображення Lenovo L32p-30

Покриття екрана — “напівматове”, на якому майже непомітні паразитні відображення на темному фоні, якщо дивитись на нього з типової позиції користувача ПК. При відхиленні в сторону екран потроху стає більш “глянсовим”, але роботі за ним це аж ніяк не заважає. Так званий кристалічний ефект присутній, але дуже помірний.

Час реакції панелі типовий як для універсального IPS-монітора: 14 мс у звичайному режимі та 6 мс — на максимальному, четвертому рівні овердрайву. Зазначимо, що вже на третьому рівні з’являються досить відчутні “артефакти” розгону у вигляді темних “шлейфів” позаду об’єктів, що рухаються по екрану. Ми б рекомендували використовувати перший або другий рівень: на останньому “шлейфи” майже не помітні, при цьому зображення у динаміці виявляється значно чіткішим, ніж при вимкненому овердрайві.

Овердрайв вимкнено/рівень 1/рівень 2/рівень 3/рівень 4:

Рівномірність чорного чудова: в темній кімнаті на чорному зображенні за максимальної яскравості екран “світиться” помірним темно-сірим фоном (типово для технології IPS) без будь-яких нерівностей, світліших або темніших “плям” тощо.

Огляд монітора Lenovo L32p-30

Glow-ефект також типовий для IPS: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється помірне сіре світіння з теплішим або холоднішим відтінком залежно від того, з якого боку дивитися.

Кути огляду дуже великі навіть для “типового” IPS: при погляді збоку екран трохи втрачає у яскравості, але некритично, при цьому якість зображення майже не погіршується, кольори залишаються практично такими ж насиченими, колірна температура також майже не змінюється.

В налаштуваннях монітора є два головні пункти, де обираються різні варіанти зображення. По-перше, це Color — тут зібрані різні варіанти колірної температури (тепла, нейтральна, холодна) плюс емуляція просторів sRGB, DCI-P3 і BT.709. Крім того, у меню Scenario Mode є додаткові відеорежими: для роботи з графікою, відео, кіносеансу, режим зменшеної частки блакитного у підсвічуванні та Panel Native — в останньому можливості панелі у відображенні кольорів ніяк не обмежуються. За замовчуванням виробник пропонує комбінацію режимів Panel Native та Color — Custom, з неї ми й почнемо.

Колірне охоплення перевищує заявлене виробником і становить 96% DCI-P3 (88% Adobe RGB). Яскравість регулюється в діапазоні 50-340 кд/м², чого цілком достатньо як для роботи у майже повній темряві, так і при сильному офісному освітленні. Статичний контраст також вищий за “обіцяний” виробником — 1300:1 (офіційна характеристика — 1000:1). Це дуже пристойний показник як на IPS-панель, хоча й, звісно, помітно нижчий за те, що демонструють монітори на технології VA.

У Lenovo L32p-30 немає регулювань гами, проте встановлене виробником її значення дуже точно відповідає стандартному (2,2), тож і змінювати її користувачеві не доведеться. Колірна температура може приймати значення 6600K (Warm), 7200K (Neutral), 9000K (Cold) або 7000K (Custom).

Можна зазначити, що саме комбінація “Panel Native + Custom Color” здається найуніверсальнішою, якщо не потрібне штучне обмеження колірного простору — в такому випадку монітор демонструє максимальні яскравість і контрастність, насичені кольори та високу точність кольоровідтворення плюс повний доступ до ручних регулювань усіх параметрів. Якщо ж захочеться зробити зображення теплішим, можна перемкнути Color у значення Warm, але при цьому максимальні яскравість і контрастність дещо знизяться.

Рівномірність колірної температури досить непогана, зважаючи на розміри панелі: максимальне відхилення у різних зонах екрана ΔE становить 4,5. Рівномірність білого поля посередня: нижні кути на 13% тьмяніші за центр, яскравість в якому максимальна. Точність кольоровідтворення дуже висока — Lenovo L32p-30 явно проходить заводське калібрування (хоча у комплекті з ним і відсутній відповідний звіт). Середнє значення ΔE помітно менше за одиницю (єдиний колір, що “вибивається” з загальної картини, пояснюється нюансами роботи тестового колориметра) — нагадаємо, вважається, що пересічний користувач не в змозі помітити різницю між еталонним кольором і тим, що демонструє монітор, якщо ΔE не перевищує двох.

Режим sRGB обмежує колірне охоплення до 96% цього простору (74% Adobe RGB, 73% DCI-P3), точність кольоровідтворення також дуже добра, але дещо гірша, ніж у Custom Color: середнє ΔE=1,7. А от режим DCI-P3 пропонує таку саму точність кольоровідтворення, що й Custom (охоплення у ньому також трохи обмежене, до 93% DCI-P3).

Інші “сценарії” пропонують своєрідні шаблони налаштувань для тих чи інших задач: так, в Image Creation колірне охоплення звужується до розмірів sRGB, трохи знижуються яскравість/контрастність, і зображення виглядає більш збалансованим. В Digital Cinema яскравість знижується досить сильно, кольори стають насиченішими (охоплення таке саме, як і в режимі DCI-P3), а гама підіймається до 2,7 — це робить зображення візуально контрастнішим, з глибоким чорним кольором, що має дещо компенсувати світіння IPS при перегляді фільмів у темряві. Video Creation дуже схожий на Image Creation, але яскравість ще нижча (230 кд/м²) і гама завищена до 2,5.

Варто окремо зазначити, що в усіх цих “сценаріях” точність кольоровідтворення також була дуже високою і ΔE у більшості випадків був менший за одиницю — тобто на відміну від інших моніторів, у яких заводське калібрування проходить лише один, максимум два відеорежими (зазвичай sRGB та Adobe RGB), у Lenovo L32p-30 калібруються усі наявні режими.