Gigabyte GS27Q – бюджетний ігровий монітор на швидкісній IPS-матриці. На які компроміси довелося піти виробнику, щоб зробити ціну достатньо привабливою, і чи вдалося досягти балансу “ціна/якість”? Сьогодні ми про це дізнаємося.

 

Характеристики

Діагональ 27”
Кривина ні
Співвідношення сторін 16:9
Тип екрана SS IPS
Роздільна здатність 2560х1440
Частота оновлення 170 Гц
Колірне охоплення 100% sRGB
Яскравість 300 кд/м²
Контраст 1000:1
Підтримка HDR так
Настінне кріплення VESA 100×100
Регулювання нахил вперед-назад
Роз’єми 2x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4, вихід на навушники
Додаткова функціональність AMD FreeSync Premium
Габарити (разом з підставкою), ВхШхГ 447 х 619 х 172 мм
Вага 5,26 кг
Рекомендована ціна в Україні 11,399 грн

 

Дизайн

Зовні Gigabyte GS27Q виглядає, як того й очікуєш від бюджетної моделі: чорний матовий пластик корпусу, проста підставка, практично повна відсутність “ігрових” елементів дизайну — з першого погляду його легко прийняти за робочий монітор.

Навколо екрана є тонка “невидима” рамка, що ховається під захисним склом — разом з не самою тонкою лінією бічної грані корпусу зображення оточує досить широка рамка шириною 11 мм по боках і зверху та 19 мм — знизу.

Підставка має лише одне регулювання — нахил екрана вперед-назад (-5°..+20°). Висота фіксована, нижній край зображення розташований на відстані ~10,5 см над поверхнею стола. База у вигляді квадрата зі скошеними кутами дуже компактна — лише 17х17 см, тож багато місця на столі цей монітор не займає і не заважає використанню клавіатури.

Усі роз’єми розташовані в невеличкій ніші ліворуч від кріплення підставки — це два HDMI 2.0, один DisplayPort 1.4 та мініджек для навушників. Блок живлення у Gigabyte GS27Q вбудований.

 

Меню

Монітор керується за допомогою 5-позиційного джойстика, розташованого знизу по центру, трохи далі від нижньої грані.

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS27Q

Натискання на джойстик викликає швидке меню з обраними функціями та доступом до головного меню. Першим пунктом у ньому йде Gaming з ігровими параметрами на кшталт активації овердрайву та адаптивної частоти. Наступний розділ — Picture, тут можна обирати один з заданих виробником відеорежимів, або зробити повністю свої налаштування у режимі Custom.

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS27Q

Привертає до себе увагу дуже зручне рішення розробника: детальні налаштування зображення не винесені в окремий розділ, а доступні тут же, після вибору відеорежиму, причому для кожного з них вони індивідуальні — і користувач одразу бачить, наприклад, в якому режимі ручні регулювання заблоковані.

Відповідно, у розділі Display мінімум параметрів — вибір відеовходу, діапазон RGB при підключенні через HDMI або розгін панелі — для DisplayPort. Меню PIP/PBP дозволяє активувати режим “кадр-у-кадрі” та налаштувати його параметри, System містить налаштування звуку на підключеній гарнітурі, поведінки екранного меню, призначення користувацьких функцій на відхилення джойстика ті інші системні параметри.

Окремим пунктом у головному меню винесена мова інтерфейсу — на жаль, української локалізації у Gigabyte GS27Q поки немає, виробник обіцяє додати її у найближчому майбутньому. І останнім пунктом тут йде скидання всіх налаштувань на заводські значення.

 

Функціональність

У Gigabyte GS27Q використовується 27-дюймова панель, виконана за технологією Super Speed IPS. Як зазначає виробник, вона передбачає тонкіший рідкокристалічний шар та вищу напругу керування, завдяки чому SS IPS панелі у 4 рази “швидші” за звичайні IPS. Так, для цієї моделі виробник зазначає час реакції на рівні 1мс (MPRT).

Роздільна здатність панелі 2560х1440 точок, щільність пікселів становить майже 109 PPI, розмір точки — 0,2335 мм. Таке співвідношення діагоналі та роздільної здатності є практично ідеальним для ігрового монітора: щільність пікселів вже достатня для того, щоб з типової відстані від екрана на зображенні не було помітно окремих точок, а роздільна здатність ще не настільки висока, щоб для комфортної гри була потрібна топова ігрова конфігурація.

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS27Q

Максимальна частота оновлення становить 165 Гц, з можливістю додаткового розгону до 170 Гц (через DisplayPort; якщо використовувати підключення через HDMI, максимальна доступна частота — 144 Гц). Gigabyte GS27Q має сертифікацію AMD FreeSync Premium, але сумісності з NVIDIA G-Sync нема.

Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає.

 

Якість зображення Gigabyte GS27Q

Покриття екрана “напівматове”: на ньому майже непомітні паразитні відображення на темному фоні, якщо дивитись на нього з типової позиції користувача ПК. При відхиленні в сторону екран потроху стає більш глянсовим, але роботі за ним це аж ніяк не заважає.

В ігровому розділі меню можна активувати овердрайв — на відміну від більшості інших ігрових моніторів, у Gigabyte GS27Q нема різних ступенів розгону, лише можливість його включити або виключити.

У монітора чудовий час реакції на максимальній частоті оновлення: об’єкти, що рухаються екраном, виглядають чіткими, розмиття дуже невелике навіть без овердрайву. Його активація робить динамічні сцени ще чіткішими, при цьому артефактів розгону у зображення нема.

Overdrive on/off (170 Гц):

Якщо перейти на частоту оновлення 60 Гц, динамічне зображення стає більш розмитим без овердрайву, а з ним – за об’єктами, що рухаються, з’являються темні шлейфи (артефакти розгону). Проте поведінка панелі на такій частоті представляє суто теоретичний інтерес — важко уявити, що користувач свідомо відмовиться від однієї з головних переваг цього монітора.

Overdrive on/off, 60 Гц:

Загалом Gigabyte GS27Q дуже добре підходить для динамічних ігор, наприклад, мережевих шутерів: навіть при швидкій зміні ракурсів камери зображення майже не розмивається і зберігає високу чіткість.

Рівномірність чорного посередня, принаймні у того екземпляра, що потрапив до нас на огляд: у темному приміщенні на чорному фоні добре видно світліші плями по кутах екрана.

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS27Q

Glow-ефект типовий як на IPS-панель: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється відчутне світіння, причому з правого боку воно виявляється помітно сильнішим, ніж з лівого.

Стосовно кутів огляду, вони дуже добрі, знов-таки традиційно для IPS-технології. При погляді збоку яскравість дещо слабшає, проте ніяких відхилень кольоровідтворення, появи холодного або, навпаки, теплого відтінку не виникає.

За замовчуванням у налаштуваннях встановлений відеорежим Eco зі зниженою яскравістю — втім, вручну її відрегулювати тут не забороняється. Після чого цей режим насправді дуже мало відрізняється від Standard або Custom: всі вони дозволяють регулювати всі наявні параметри зображення і пропонують збалансовані налаштування, що підходять для більшості задач, тож будь-який з них може використовуватися як основний.

За відправну точку ми взяли режим Standard. Колірне охоплення у нього стандартне — 99% sRGB, 77% Adobe RGB, 80% DCI-P3 (зазначимо, в усіх інших режимах охоплення залишається практично таким самим).

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS27Q

Трохи незвично як для ігрового монітора, але у Gigabyte GS27Q є можливість вибору гамми аж з п’яти різних варіантів — Gamma 1… Gamma 5, плюс ще трохи дивний варіант, у якому цей параметр вимкнений. У варіанті Off цей параметр ідеально відповідає стандартному значенню 2,2, перемикання з першого до п’ятого поступово змінює гамму в межах від 1,8 до 2,6 з кроком 0,2 (до речі, налаштування Gamma 3 повністю тотожне варіанту Off).

Максимальна яскравість становить 320 кд/м², статичний контраст — 1040:1. Це типові показники для ігрової IPS-панелі, що виявляються навіть трохи вищими за офіційні характеристики. Мінімальне значення яскравости — 45 кд/м², на такому її рівні можна з комфортом грати або працювати за монітором навіть у майже повністю темній кімнаті.

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS27Q

Колірна температура за замовчуванням встановлена у значення Normal — це середній показник серед запропонованих виробником, у ньому реальне значення температури становить 7300K. Це трохи вище за стандартну (6500K), тому зображення може здаватися холоднішим, ніж воно має бути. Наступне значення, Warm, пропонує вже суттєво нижчу температуру (5500K) і, відповідно, тепліший відтінок.

Проте отримати бажані 6500K (або будь-яке інше значення) тут все ж можна — за допомогою функції зниження частки блакитного у підсвічуванні (Low Blue Light). У неї цілих 10 значень, які поступово регулюють колірну температуру в діапазоні 7100-5800K.

Рівномірність колірної температури у різних зонах екрана відверто посередня: максимальне відхилення ΔE для неї перевищує 8 (найточніша відповідність — у лівому верхньому куті екрана, найменша точність — у правому нижньому). А ось рівномірність білого поля у цього монітора вже непогана: найбільша різниця у яскравості, між центром та лівим нижнім кутом, становить 14%.

Схоже, що Gigabyte GS27Q проходить заводське калібрування режиму Standard: максимальне відхилення ΔE у ньому трохи менше за одиницю (єдине значно більше відхилення пояснюється особливостями роботи тестового колориметра). Нагадаємо, вважається, що звичайний користувач не в змозі помітити похибки у відображенні кольорів, якщо цей параметр нижчий за 2 або навіть 3.

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS27Q

Режим Custom, як зазначалося, майже не відрізняється від Standard — судячи з усього, цей варіант спеціально призначений виробником як “користувацький”, в якому можна зробити власні налаштування і не “ламати” при цьому ті, що створив виробник. У режимі sRGB колірне охоплення на кілька відсотків менше (97% sRGB, 72% Adobe RGB, 72% DCI-P3), максимальна яскравість на рівні 305 кд/м², контраст — 950:1. А от точність кольоровідтворення у ньому чомусь помітно нижча, ніж у Standard або Custom — максимальне значення ΔE майже 3,8, середнє — 1,7. Це теж непоганий результат, але на заводське калібрування вже не схожий. Враховуючи, що у sRGB єдине доступне користувачеві регулювання — це яскравість, рекомендувати його до використання ми б не стали.

Інші відеорежими відрізняються початковою яскравістю, контрастом, різкістю, налаштуваннями гамми та колірної температури — візуально порівняти їх між собою можна у наступній галереї.

Standard, Gaming, Movie, Reader, sRGB, Eco: