Вміст
Ноутбуки серії ThinkBook в першу чергу орієнтовані на бізнес-клієнтів, які шукають щось доступніше за ціною, ніж ThinkPad. Але й для пересічного користувача вони можуть бути цікаві, якщо потрібен ультрапортативний іміджевий ноутбук з хорошою автономністю. Саме таким є Lenovo ThinkBook 13x G4 IMH. Він має доволі потужне залізо та хороший дисплей. Розповімо про нього детальніше.
Характеристики Lenovo ThinkBook 13x G4 IMH
Модель | Lenovo ThinkBook 13x G4 IMH |
Дисплей | IPS, 13,5”, роздільна здатність 2880х1920 точок, співвідношення сторін 16:9, частота оновлення 120 Гц |
Процесор | Intel Core Ultra 9 185H, 16 ядер, 22 потоки до 5,1 ГГц |
Оперативна пам’ять | 32 ГБ LPDDR5x-8400 |
Сховище | 1 ТБ M.2 2280 PCIe 4.0×4 |
Графіка | Intel Arc |
Порти | 3x USB Type-C (Thunderbolt 4, DisplayPort, Power Delivery), 3,5 мм комбінований роз’єм |
Бездротові модулі | Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.1 |
Камера | HD |
Аудіо | Вбудовані 4х2 Вт динаміки та 4 мікрофони |
Клавіатура | Клавіші острівного з підсвічуванням |
Акумулятор та зарядка | до 13 годин, 74 Вт·год, блок живлення 65 Вт |
Розміри | 293x205x12,9 мм |
Вага | 1,16 кг |
Вартість конфігурації на огляді | 92 699 грн |
Комплектація
Lenovo також активно переходить на екологічне пакування своєї продукції, тому і Lenovo ThinkBook 13x G4 IMH запаковано майже повністю у перероблений картон. На зовнішній коробці мінімум поліграфії, на внутрішній — лише тиснення з назвою лінійки ThinkBook.
Не дивлячись на високу ціну, ніяких бонусів у комплекті з ноутбуком немає. Лише невеликий блок живлення USB Type-C потужністю 65 Вт та документація. Загалом, це не проблема: майже усі сучасні рюкзаки мають відсіки для ноутбуків. Але, якщо хочеться чохол, то доведеться придбати окремо.
Дизайн та конструкція
Лінійка ноутбуків Lenovo ThinkBook позиціюється як проміжна між топовими бізнес-рішенням ThinkPad та мейнстрімовими моделями для пересічного користувача. Це — іміджеві ноутбуки, що розраховані на малий та середній бізнес. ThinkBook не мають притаманних для ThinkPad корпусів з вуглецевого волокна, трекпоінтів та великого набору портів.
Натомість це переважно ультракомпактні моделі з тонкими металевими корпусами. Саме таким є Lenovo ThinkBook 13x G4. Корпус повністю зроблено з алюмінію сірого кольору: верхня кришка та топкейс виготовлено за допомогою ЧПК-станків, нижня кришка — штампований алюміній. Метал товстий і майже не прогинається.
Верхня кришка розділена горизонтально на дві частини. Вони не відрізняються за кольором, але нижню можна умовно назвати більш матовою. На кришці розміщені логотип Lenovo та лінійки ThinkBook. У верхній частині є вже досить поширений у ноутбуках Lenovo виступ, на внутрішній частині якого розміщені камери та мікрофони.
Корисна площа використовується максимально ефективно: рамки навколо дисплея дуже тонкі, а клавіатура займає практично усю ширину топкейса. Сам топкейс, як і верхня кришка, має приємну на дотик матову поверхню, яка має один недолік: вона активно збирає відбитки пальців та бруд, тож перфекціоністам варто мати з собою шматок мікрофібри.
Щоб трохи урізноманітнити дизайн Lenovo ThinkBook 13x G4, компанія вирішила зробити усі бічні грані шліфованими. Усі порти розташовані на бічних гранях, традиційно для ультрапортативних моделей. Їх тут небагато, трохи згодом до них повернемось.
У ноутбуці використовується дуже вдалий шарнір з плавним і приємним ходом. Він добре фіксує дисплей у потрібному положенні та дозволяє відкрити ноутбук однією рукою. Максимальний кут відкриття становить приблизно 135°.
У ширшій зоні над дисплеєм Lenovo ThinkBook 13x G4 розміщена велика кількість функціональних елементів. Окрім вебкамери з індикатором роботи та мікрофонів, є датчик оточуючого освітлення, інфрачервона камера для ідентифікації власника, а також ToF-датчик присутності, що може автоматично блокувати чи активувати ноутбук. Він також використовується для жестів у повітрі.
На нижній кришці все цілком типово. Велика область з вентиляційними отворами та великі гумові ніжки. Отвори динаміків розміщено на фасках, під кутом до поверхні стола. Стверджується, що динаміка чотири. Схоже, вони розміщені по два під цими отворами.
Lenovo ThinkBook 13x G4 відмінно зібраний і відчувається доволі монолітним. Ноутбук має сертифікацію за військово-промисловим стандартом MIL-STD-810H. Тобто має витримувати не найсприятливіші умови використання. Хоча це не означає, що його треба кидати чи заливати рідиною.
Окрім того, Lenovo ThinkBook 13x G4 має дуже компактні розміри 293x205x12,9 мм і вагу всього 1,16 кг, тому проблем з транспортуванням не буде.
Роз’єми
У Lenovo ThinkBook 13x G4 мінімум портів, що притаманно ультрапортативним іміджевим моделям. Фактично, є тільки USB Type-C з підтримкою Thunderbolt 4, DisplayPort та Power Delivery. Зліва розміщено один Type-C з індикатором заряджання та комбінований 3,5-мм аудіороз’єм. Вони незвично рознесені один від одного. Це спричинено тим, що клавіатура ноутбука займає майже усю ширину топкейса.
На протилежній грані є ще два Type-C з аналогічним розташуванням, індикатор роботи, двопозиційний вимикач камери, а також кнопка живлення, що також виконує функцію сканера відбитків пальців.
Жодного повнорозмірного USB Type-A чи HDMI не передбачено. Як і слота для карт пам’яті. Набір роз’ємів дуже скромний. Хоча все залежить від сценарію використання. Якщо планується лише робота з браузером, документами та відеоконференцій, то цього має вистачити.
Дисплей
В Lenovo ThinkBook 13x G4 встановлено 13,5-дюймовий IPS-дисплей з роздільною здатністю 2,8K (2880х1920 точок). Співвідношення сторін 3:2, що зручно для роботи з документами та перегляду вебсторінок. Максимальна частота оновлення 120 Гц, є режим адаптивної частоти, швидкість відгуку пікселя 4 мс. Lenovo обіцяє максимальну яскравість 500 кд/м², 100% покриття колірного простору sRGB, є підтримка DisplayHDR 400 та Dolby Vision.
Екран має ефективне матове антивідблискове покриття. Картинка чудової якості, з приємними кольорами та дійсно високим запасом яскравості. Кути огляду максимальні, але є особливості IPS-панелей з матовим покриттям: зниження контрастності під кутами та Glow-ефекту, хоч і не дуже вираженого. До матриці претензій немає, але, зважаючи на ціну, хотілось би OLED.
Максимальна яскравість складає 493,237 кд/м², яскравість чорного поля — 0,372, а статична контрастність — 1326:1. Колірне охоплення дійсно близьке до sRGB. Є невеликий акцент на холодних відтінках.
В налаштуваннях є режим захисту зору з налаштуванням колірної температури та розкладом. А також можливість увімкнути адаптивну яскравість та колірну температуру.
Платформа, продуктивність та ПЗ
Lenovo ThinkBook 13x G4 отримав топовий процесор нового сімейства Intel Meteor Lake. Intel Core Ultra 9 185H виробляється за техпроцесом Intel 4 (7 нм) та містить 16 ядер. 6 продуктивних ядер, що працюють на частоті 2,3-5,1 ГГц, 8 енергоефективних 1,8-3,8 ГГц і 2 енергоефективних ядра 1-2,5 ГГц. Підтримується до 22 потоків обчислень. TDP — 45 Вт.
Вбудована графіка побудована на архітектурі Arc, має 8 ядер Xe, частота до 2.35 ГГц. Є окремий нейропроцесор Intel AI Boost NPU, що має використовуватись для усіх операцій з ШІ та машинним навчанням. Хоча практичного застосування мінімум: переважна частина ШІ обробляється онлайн. Оперативної пам’яті 32 ГБ, використовується швидка LPDDR5x-8400. Вона розпаяна на платі, апгрейд не передбачено. Ноутбук оснащено дводіапазонним бездротовим модулем Wi-Fi 6 IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax та Bluetooth 5.1.
Lenovo ThinkBook 13x G4 демонструє доволі високі результати у синтетичних тестах продуктивності, як для ультрапортативної моделі. Особливо це стосується процесорних тестів. Вбудована графіка істотно продуктивніша, ніж минулі рішення Intel. Але, звісно, це не рівень дискретних прискорювачів. В Blender benchmark результати значно вищі, ніж на процесорі, але навіть базові GeForce все ще продуктивніші. Хоча цей ноутбук і не призначений для таких задач.
У режимі максимальної продуктивності в офісному бенчмарку PCMark ноутбук набирає 6781 бал, це високий показник для ультрабуків.
У тому ж продуктивному режимі, але вже без підключеного блоку живлення, результати дещо нижчі: 6285 балів. Різниця не кардинальна, але акумулятор у такому режимі витримає недовго.
Як накопичувач встановлено швидкий SSD Samsung PM9B1 формату M.2 з інтерфейсом PCIe Gen4 x4 NVMe. Швидкість зчитування інформації — близько 6150 МБ/с, запису — 4700 МБ/с
Пограти на Lenovo ThinkBook 13x G4 теж можливо. Звісно, не в найновіші та не найвибагливіші ігри. Але, якщо понизити роздільну здатність до чогось близького до FullHD (з урахуванням нестандартного співвідношення сторін) та використовувати низькі/середні налаштування, то можна отримати цілком комфортний рівень FPS:
Для усіх налаштувань Lenovo ThinkBook 13x G4 використовується застосунок Lenovo Vantage. Окрім стандартних базових функцій перевірки оновлень, моніторингу системи, налаштувань дисплея, продуктивності та звуку, є також декілька корисних штук. Наприклад, віджети зі швидкими налаштуваннями. Також є можливість неповного та повільного (нічного) заряджання для подовження терміну життя акумулятора. Присутня функція керування відтворенням медіа жестами у повітрі. Як показала практика, погратись можна. Але, з рештою, про цю функцію просто забуваєш.
Нагрівання та стабільність роботи
Lenovo ThinkBook 13x G4 має активну систему охолодження з двома вентиляторами. Вона працює тихо навіть при максимальних навантаженнях. Проте зі стабільністю та нагрівом ситуація виявилась доволі цікавою. У режимі максимальної продуктивності процесор може нагріватись до 100° і, відповідно, відчутно тротлити. У автоматичному режимі температура компонентів системи не перевищує 80° і система працює стабільно.
Але, що більш важливо, середня частота процесора в автоматичному режимі складає близько 2,1 ГГц, в режимі максимальної продуктивності — 2,15 ГГц. Тож автоматичний режим є оптимальним.
Звук, вебкамера та безпека
Lenovo ThinkBook 13x G4 оснащено аудіосистемою, що має 4 динаміки. Компанія вказує 2 високочастотних та 2 низькочастотних динаміки по 2 Вт кожен. Є підтримка віртуального об’ємного звуку Dolby Atmos. Звучання виявилось напрочуд хорошим, зважаючи на компактні розміри. Дуже пристойних запас гучності та цілком хороша якість з наявністю невеликої кількості басів.
Вбудована вебкамера має роздільну здатність 1080p. Картинка виходить цілком непоганої якості, особливо при достатній кількості оточуючого освітлення.
У фірмовому застосунку Lenovo Smart Meeting є багато додаткових налаштувань камери. Покращення зображення, різноманітні покращувачі обличчя, заміна фону, слідкування за користувачем тощо.
Lenovo ThinkBook 13x G4 має TPM 2.0 модуль. А для біометричної ідентифікації передбачено два варіанти. Інфрачервона камера, що розпізнає власника за обличчям. А також сканер відбитків пальців у кнопці живлення. Сканер спрацьовує у момент натискання, тому повторно до нього не потрібно доторкатись після завантаження ОС.
Додатково є функції автоматичного блокування та виходу з режиму сну завдяки ToF-датчику, який визначає якщо власник відійшов від ноутбука чи повернувся назад.
Клавіатура та тачпад
Ноутбук Lenovo ThinkBook 13x G4 отримав звичну для ультрапортативних моделей клавіатуру без додаткового цифрового блоку. Завдяки тому, що клавіатура займає усю ширину робочої поверхні, не довелось зменшувати розміри кнопок чи щось прибирати.
Розкладка практично стандартна: зменшений верхній ряд функціональних клавіш, довгі Shift та не відділений навігаційний блок. Стрілки вліво і вправо стандартного розміру, верх і вниз — вдвічі нижчі. З поки що не зовсім звичних рішень — окрема кнопка для швидкого запуску Copilot. Хоча найближчим часом її отримає переважна більшість Windows-ноутбуків.
Клавіатура зручна, з чітким та інформативним кліком. Єдине, хотілося б більшого ходу клавіш, але у такому компактному форматі це зробити доволі важко. Є біле підсвічування з двома рівнями яскравості, а також автоматичним режимом.
Тачпад великий, має приємне скляне покриття, по якому пальці чудово ковзають. Чутливість та точність на хорошому рівні, жодних претензій за час використання не було. Єдиний трохи дивний момент — фізичні кнопки. Їх відсутність, якщо бути більш точним. Lenovo використала Haptic-варіант, тобто вібрація імітує натискання кнопок. Аналогічне рішення давно використовується у MacBook. Працює це добре, дійсно складається враження реального натискання. Але момент спрацювання супроводжується дивним і не дуже приємним звуком, до якого важко звикнути.
Автономність
Lenovo ThinkBook 13x G4 отримав акумулятор на 74 Вт·год. Це дуже хороший показник для такого формату ноутбуків. Виробник обіцяє до 13 годин роботи. Підтримується швидка зарядка. За годину ноутбук заряджається до 80%, до повного заряду — ще приблизно пів години.
В типовому офісному режимі роботи, ноутбук без проблем працює 9 годин. Мається на увазі робота з документами, браузером та базова обробка зображень у Photoshop. Яскравість 50%, постійне підключення по Wi-Fi.
Завантаження коментарів …