Сьогодні ми познайомимось з Gigabyte AORUS 15 9KF, що має непогану конфігурацію та досить приємну ціну. Звісно, у рамках категорії геймерських моделей.

Характеристики Gigabyte AORUS 15 9KF

Модель Gigabyte AORUS 15 9KF
Дисплей IPS, 15,4”, роздільна здатність 1920×1080, співвідношення сторін 16:9, частота оновлення 360 Гц
Процесор Intel Core i5-12500H
Оперативна пам’ять 16 ГБ DDR5
Сховище 1 ТБ M.2 2280 PCIe 4.0×4
Графіка NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop, Intel Iris Xe Graphics
Порти HDMI 2.1, Mini DP 1.4, USB-A 3.2 Gen 1, 2×USB-A 3.2 Gen 2, Thunderbolt 4, RJ-45, USB-C 3.2 Gen 2, 3,5 мм комбінований роз’єм
Бездротові модулі Wi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth 5.2
Камера FullHD
Аудіо Вбудовані стереодинаміки та мікрофон
Клавіатура Клавіші острівного типу з підсвічуванням
Акумулятор та зарядка 99 Вт·год, блок живлення 65 Вт
Розміри 360×272×20,9 мм
Вага 2,39 кг
Вартість найближчої конфігурації 50 999 грн

Комплектація

Gigabyte AORUS 15 9KF має цілком стандартну комплектацію без несподіванок. Ноутбук запаковано у приємну чорну коробку. Всередині, окрім ноутбука, є блок живлення на 240 Вт, силовий кабель та документація.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

AORUS 15 9KF має досить компактні розміри й без проблем поміститься у стандартний відсік для ноутбука майже у будь-якому сучасному рюкзаку. А улюблена мишка зазвичай є у кожного геймера.

Дизайн та конструкція

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Виробник позиціює Gigabyte AORUS 15 9KF як компактну та портативну ігрову модель. Дійсно, ноутбук вийшов невеликим. Звісно, у своїй категорії. Товщина лише трохи більша, ніж 2 см, а вага — 2.39 кг. Так, не ультрабук, що майже не відчувається у рюкзаку, але цілком портативна модель.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Ноутбук зроблено з металу і якісного матового пластику чорного кольору. Виглядає дуже приємно, але верхня кришка трохи марка. Відбитки пальців збирає активно. Gigabyte вдалося зберегти в дизайні баланс: є риси, що притаманні геймерським моделям. Але водночас їх небагато і все зроблено акуратно, тож ноутбук виглядає стильно і не нагадує іграшку.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Gigabyte AORUS 15 9KF має досить розповсюджену для ігрових моделей конструкцію з кріпленням дисплейного блоку не до задньої частини ноутбука, а трохи ближче до користувача. З декоративних елементів на верхній кришці є логотип ігрової лінійки AORUS та смужка з написом Team Up. Fight On. А на задній частині ноутбука — рельєфні діагональні смужки та напис AORUS.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Ноутбук має тризонне RGB-підсвічування клавіатури, а також RGB-смужку під дисплеєм. Виглядає це цікаво і доволі оригінально. Зазвичай додаткове підсвічування в ігрових ноутбуках розміщують у нижній частині основного блоку.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Рамки дисплея не найтонші, але це цілком нормально для ігрової моделі. Знизу широке підборіддя з написом AORUS, зверху — блок з вебкамерою, інфрачервоною камерою та мікрофонами. По периметру дисплейного блоку є звичні гумові вставки для додаткового захисту екрана.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Нижня частина ноутбука має цілком звичний набір з вентиляційних отворів, масивних гумових ніжок для хорошої фіксації на столі та стереодинаміків, отвори яких є і вниз, і під кутом до поверхні. Нижня кришка закріплена гвинтами Torx і потенційному власнику в майбутньому буде сенс її зняти, адже Gigabyte AORUS 15 9KF має деякі можливості апгрейду, про які ми розповімо трохи згодом.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Gigabyte AORUS 15 9KF якісно зроблений і зібраний. Використовуються приємні матеріали, кришки майже не прогинаються.

Роз’єми

Як і у багатьох ігрових моделях, роз’єми ноутбука розміщені й на бічних гранях, і ззаду. На бічних гранях виробник вирішив розмістити переважно порти для підключення периферії. Зліва є  USB 3.2 Gen1 (Type-A) та 3.5-мм аудіороз’єм для навушників чи гарнітури.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

З протилежного боку — ще два повнорозмірних USB 3.2 Gen2 (Type-A), а також USB 3.2 Gen2 (Type-C).

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Усі відеовиходи знаходяться ззаду. А саме: Thunderbolt 4 (Type-C, з підтримкою Power delivery), HDMI 2.1, Mini DisplayPort 1.4. Також є мережевий RJ-45 та гніздо для підключення блоку живлення.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Ноутбук має хороший набір сучасних роз’ємів. Не вистачає хіба що картридера. Він би був дуже доречним для тих, хто планує використовувати ноутбук для відеомонтажу чи обробки фотографій.

Дисплей

Не дивлячись на зростання популярності нових форматів 16 та 18 дюймів зі співвідношенням сторін 16:10, класичні моделі 15,6 та 17,3 дюйма нікуди не поділись. Gigabyte AORUS 15 оснащено 15.6-дюймовим IPS-екраном. У різних конфігураціях це може бути QHD 165 Гц, або FullHD на 144 чи 360 Гц. На огляді буд варіант з FullHD 360 Гц.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Стверджується, що він має 100% колірне охоплення простору sRGB. Екран досить якісний, має приємну картинку та хороші кути огляду. Контрастність під кутами не падає, кольори не спотворюються. Рівня яскравості достатньо для роботи у приміщенні. Є ефективне противідблискове покриття.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Максимальна яскравість екрана складає 250,919 кд/м, яскравість чорного поля — 0,225 кд/м, а статична контрастність — 1115:1. Цілком непогані показники для ігрової моделі. Колірне охоплення дійсно близьке до sRGB і точність передачі кольорів досить висока.

Платформа, продуктивність та програмне забезпечення

Gigabyte AORUS 15 доступний у великій кількості конфігурацій, з процесорами Intel як 12-го, так і 13-го покоління. У якості дискретного графічного прискорювача використовується Nvidia GeForce 4000-серії. На огляді була не найпотужніша конфігурація, що оснащена процесором Intel 12-го покоління Alder Lake H-серії. Це — дуже непоганий процесор середнього рівня Intel Core i5-12500H. Він має конфігурацію з 4 продуктивних ядер з частотою 2.5-4.5 ГГц та 8 енергоефективних ядер до 3.3 ГГц. Є підтримка багатопотокових обчислень: до 16 потоків. Стандартний рівень TDP 45 Вт з можливим короткочасним збільшенням до 95 Вт. Об’єм кешу 18 МБ. Обсяг оперативної пам’яті складає 16 ГБ DDR5-4800, дві планки по 8 ГБ. Обидва слоти доступні користувачу, підтримується до 64 ГБ. 

Вбудована Intel Iris Xe має 80 виконавчих блоків та максимальну частоту 1300 МГц. А як дискретна відеокарта використовується NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop з TGP до 140 Вт. Об’єм відеопам’яті — 8 ГБ, максимальна частота — 2370 МГц. Ноутбук оснащено мультиплексором MUX Switch, що дозволяє під’єднати дисплей напряму до дискретної відеокарти. Це дає невеликий приріст продуктивності, але збільшує енергоспоживання.

Ноутбук оснащено бездротовими модулями Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.2. Також є дротовий гігабітний Ethernet. Для моніторингу та налаштування навантаження мережі передбачено фірмовий застосунок Dragon.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Gigabyte AORUS 15 9KF має далеко не найпотужнішу конфігурацію на сьогодні. Але ноутбука демонструє дуже непоганий рівень продуктивності, як у процесорних, так і графічних тестах. Його цілком достатньо і для комфортного FullHD-геймінгу, і для роботи з графікою.

Звісно, при відключенні блока живлення ноутбук переходить у більш енергоефективний режим і продуктивність знижується. Але її буде цілком достатньо для роботи. А грати десь далеко від розетки — сумнівне задоволення.

Як накопичував використовується SSD NVMe PCIe Gen 4.0×4 Gigabyte AG4512G-SI B10. Це не найшвидкісніша модель, але швидкість роботи дуже непогана. Ноутбук має два слоти M.2 PCIe Gen 4.0×4. Тож і комплектний накопичувач можна буде замінити, і додати ще один.

Тепер перейдемо до ігрових тестів. Для тестування використовувались максимальні налаштування з трасуванням променів та DLSS (включно з Frame Generation там де це можливо). Конфігурація ноутбука виявилась досить збалансованою і майже усі найвибагливіші ігри при роздільній здатності FullHD працюють чудово. Лише у деяких іграх (Cyberpunk 2077 з трасуванням шляху, Alan Wake 2 з трасуванням променів та прямим освітленням) фреймрейт може у деяких випадках просідати до 50 FPS.

  • Cyberpunk 2077 — 55-65 FPS
  • Alan Wake 2 — 55-85 FPS
  • Starfield — 70-130 FPS
  • Metro Exodus Enhanced Edition — 110-150 FPS
  • The Ascent — 80-90 FPS

Усі основні налаштування зібрані у фірмовому застосунку Gigabyte Control Center. Є режими роботи ноутбука та системи охолодження (включно з кастомними, що можна налаштувати самостійно), оновлення системи, налаштування підсвічування, утиліти для роботи з накопичувачем, перемикач MUX Switch тощо.

Нагрівання та стабільність роботи

У ноутбуці використовується система охолодження WINDFORCE Infinity з двома вентиляторами та п’ятьма тепловими трубками. Вентилятори мають по 72 лопаті товщиною 0.2 мм. Система охолодження працює ефективно. При довгих максимальних навантаженнях ноутбук працює стабільно, тротлінгу не спостерігається. Компоненти гріються до 80-85°, що цілком нормально для ігрового ноутбука.

Середня частота роботи процесора при цьому близька до 4 ГГц при максимальних 4,5 ГГц. Клавіатура ноутбука залишається холодною, користуватися комфортно і через кілька годин гри. Єдине, що може трохи засмутити — рівень шуму, що притаманно більшості ігрових ноутбуків.

Безпека та вебкамера

Досі далеко не усі ігрові ноутбуки мають засоби біометричної ідентифікації власника, що не дуже зручно. Вводити щоразу пароль — сумнівне задоволення. Тож приємно, що в Gigabyte AORUS 15 передбачена для цього інфрачервона камера. Спрацьовує швидко і точно.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Вбудована вебкамера також приємно здивувала роздільною здатністю FullHD та напрочуд приємною картинкою.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Клавіатура та тачпад

AORUS 15 оснащено повнорозмірною ноутбучною клавіатурою без додаткового цифрового блоку. Розкладка не зовсім стандартна. З правого боку є додатковий стовпчик з клавішами Home, PgUp, PgDn та End, тож перший час можуть бути хибні натискання на них замість Enter чи Backspace. Верхній ряд F має трохи зменшену висоту і закінчується кнопкою Del. Кнопка живлення віддалена від основного блоку. Блок стрілок має стандартні клавіші, але він не відділений від основного блоку клавіатури, тому правий Shift трохи коротший.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Кнопки мають хід 1,7 мм, вони зручні та натискаються інформативно. Є RGB-підсвічування з трьома зонами та підтримкою усіляких ефектів.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Тачпад має фізичні розміри 120×76 мм. Звісно, грати за його допомогою ніхто не буде, але для повсякденних задач та базового редагування фотографій його цілком достатньо. На ньому є декоративні діагональні смужки, виглядає цікаво.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Динаміки 

Стереодинаміки Gigabyte AORUS 15 9KF мають непоганий запас гучності. Більш ніж достатньо, щоб перекричати систему охолодження на максимальних обертах. Тож не буде критичної потреби підключати навушники під час гри. Для фільмів чи відео з YouTube динаміків також цілком достатньо.

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Але, звісно, очікувати дуже якісного звучання не варто. Низьких частот не дуже багато і музика звучить на ноутбуці не дуже добре, меломанам доведеться користуватись навушниками. Для налаштування звуку передбачено програмне забезпечення DTS.

Автономність

Gigabyte AORUS 15 9KF оснащено великим акумулятором на 99 Вт•год. Очікувати повного робочого дня без підзаряджання не варто, цього не може жоден потужний ігровий ноутбук. Але в енергоощадному режимі при роботі з документами на невисокій яскравості екрана можна отримати близько 6 годин роботи. В ігровому режимі ноутбук витримує приблизно півтори години. 

Огляд ігрового ноутбука Gigabyte AORUS 15 9KF

Комплектний блок живлення має потужність 240 Вт. Він досить важкий та великий, як і в усіх ігрових моделях. Тож повний комплект у рюкзаку додасть приблизно 3 кг. Заряджається ноутбук трохи більше, ніж 2 години.