Наприкінці минулого року Huawei оновила свою лінійку розумних годинників. В цьому огляді познайомимось з моделлю Watch GT 3, що працює під керуванням Harmony OS. Годинник виконаний в класичному дизайні та має чималу кількість переваг: понад 100 режимів для тренування, дозволяє приймати телефонні дзвінки через Bluetooth, прослуховувати музику без смартфона, вимірює рівень кисню в крові та має хорошу автономність. Одним словом, модель вийшла вкрай цікавою, тож розпочнемо огляд.

Характеристики Huawei Watch GT 3

Розміри / вага 46 мм / 42,6 г
Екран AMOLED 1,43 дюйма
Датчики

Акселерометр

Гіроскоп

Геомагнітний датчик

Оптичний датчик пульсу

Датчик тиску повітря

Датчик температури

Пам’ять внутрішня / оперативна 4 ГБ / 32 МБ
Операційна система Harmony OS 2.1
Рівень вологостійкості 5 ATM (ISO 22810:2010)
Можливості підключення Bluetooth, GPS
Динамік Підтримується
Мікрофон Підтримується
Заряджання Бездротове
Автономність До 14 днів можлива
Рекомендована ціна в Україні 9 999 грн

Комплектація 

Годинник поставляється в симпатичній чорній коробці з щільного картону. Комплект постачання не відрізняється від попереднього покоління. 

Всередині, крім самих Watch GT 3, можна знайти кабель USB Type-C, зарядну підставку та документацію. Також в комплекті для версії 46 мм присутні додаткові сегменти для збільшення довжини браслета. 

Дизайн та ергономічність

Huawei пропонує годинник з різним дизайном та розміром корпусу  — 46 та 42 мм.

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Менша за розмірами версія має більш елегантний вигляд. Крім того, кожна модель представлена у двох модифікаціях.

Сталевий обідок пристрою оснащений двома елементами керування, що розмістились на правій боковині. Зверху — кнопка навігації, а нижче — швидкого виклику. 

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Huawei приділяє багато уваги дизайну та ергономічності годинників. Коліщатко має глибокі насічки та гравіювання назви гаджета. 

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Кріплення браслета до годинника максимально зручне та продумане, завдяки спеціальному механізму. Він дозволяє натисканням однієї кнопки легко відокремлювати браслет від корпуса. 

Регулювання довжини здійснюється завдяки знімним ланкам, для цього досить просто потягнути пальцем за важіль на сегменті. Браслет зручно обрамляє зап’ястя та на відміну від дешевих аналогів не скубе волосся.

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Що стосується моделі у корпусі 42 мм, то тут використовується ремінець міланського плетіння з магнітним кріпленням. 

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Фіксується він міцно, хоча, на перший погляд, такий спосіб здається ненадійним. 

Дисплей повністю закритий загартованим склом зі скошеними краями та має якісне олеофобне покриття. Одна з головних особливостей дизайну — наявність класичного безеля. Розмітка висічена у склі, а не просто нанесена фарбою, це ще раз нагадує про увагу дизайнерів до деталей.

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Задня кришка зроблена з якісного пластику, що нагадує кераміку. В її центрі розміщено невеликий виступ для блоку датчиків.

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Корпус Huawei Watch GT 3 має захист від вологи та тиску — 5 атмосфер за стандартом ISO-22810:2010. Годинник можна використовувати під час плавання на невеликій глибині, але він не підійде для занять дайвінгом, водними лижами або іншими видами водного спорту, пов’язаними з високою швидкістю переміщення у воді або зануренням на глибину.

Дисплей

Huawei Watch GT 3 оснащено сенсорним AMOLED-екраном. Дисплей швидко реагує на дотики, має барвисту передачу кольорів та чудові кути огляду. 

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Яскравість можна регулювати як вручну, так і автоматично за допомогою датчика освітленості. Інформація добре читається на вулиці в сонячну погоду.

Годинник має 10 циферблатів різного формату — від класичних хронометрів до ефектних цифрових дисплеїв, деякі з них можна налаштувати.

Оснащення

Годинник отримав 32 МБ оперативної та 4 ГБ вбудованої пам’яті. Доступна місткість пам’яті є значно меншою, ніж вказано в специфікаціях, оскільки левову частку займає програмне забезпечення. Вбудовану пам’ять можна використовувати для завантаження на годинник музичних композицій та прослуховувати їх через бездротові навушники без прив’язки до смартфона. 

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

До речі, зовнішній динамік досить гучний, без натяків на низькі частоти, але для прослуховування подкастів підійде.

Для синхронізації використовується модуль Bluetooth 5.1. Модель не підтримує eSIM-карти, тому дзвонити та приймати дзвінки можна лише при підключенні до смартфона. Модуля Wi-Fi в Huawei Watch GT 3 також немає. Для визначення пройденої дистанції під час занять спортом використовується модуль GPS. NFC відсутній, але навіть при теоретичній наявності користі від нього було б небагато, підтримки безконтактної оплати для нашої країни годинник не має.

Що стосується датчиків, то крім нового оптичного пульсоксиметра для вимірювання пульсу та кисню в крові (SpO2), в годиннику також присутні:

  • Датчик тиску повітря.
  • Геомагнітний датчик для роботи компасу.
  • Акселерометр та гіроскоп для відстеження рухів.
  • Датчик для виміру температури.
  • Датчик освітлення для автоматичного регулювання яскравості екрана. 

Окрім того, з Huawei Watch GT 3 спортсмени мають можливість під’єднати через Bluetooth додаткові прилади: ремінець-пульсометр, динамометр, датчик швидкості та частоти обертання.

Підключення та керування

Годинник працює під керуванням HarmonyOS. 

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Операційна система чудово оптимізована. Під час експлуатації до роботи претензій не виникало, інтерфейс працює плавно та швидко. Для підключення до смартфона годинник використовує протокол Bluetooth 5.1. Комунікація відбувається за допомогою додатка «Здоров’я» (Huawei Health). Програма синхронізує дані між годинником та смартфоном, аналізує їх та створює інфографіку. 

Через програму можна налаштовувати годинник й оновлювати програмне забезпечення. Якщо з якихось причин користувачеві не вистачить вбудованих циферблатів, то є можливість завантажити безліч альтернативних варіантів. 

 

В налаштуваннях можна вибрати можливість постійно показувати час на екрані, але це не найкращим чином вплине на автономність. Годинник швидко реагує на підняття руки, активуючи дисплей.

Управління Watch GT 3 реалізовано через сенсорний дисплей та дві механічні клавіші. Перегортання від циферблата вправо або вліво дозволяє переглядати віджети.

Якщо потягнути знизу вгору головного екрана, відкривається панель повідомлень. 

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Свайп згори вниз відкриває меню швидких налаштувань. При навігації, щоб зробити крок назад, слід провести від лівого краю екрана. 

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

На правій грані корпусу годинника знаходяться механічні органи керування. Натиснувши на верхню кнопку, можна отримати доступ в основне меню. 

Нижня активує розділ із тренуваннями. 

Її легко перепризначити, щоб, наприклад, перемикати музику. До речі, коліщатко прокручується й таким чином допомагає при навігації та дозволяє керувати гучністю чи регулювати рівень підсвітки екрана. Обертання коліщатка супроводжується приємною вібрацією. 

Вбудований динамік та мікрофон Watch GT 3 дозволяє розмовляти прямо через годинник. Зв’язок тримається стабільно в рамках трикімнатної квартири, тож смартфон можна залишати на чималу відстань, та не переживати за пропущений виклик. Huawei Watch GT 3 примітивно працюють з повідомленнями, на рівні фітнес-браслету. Відповідати на них зі сторонніх месенджерів, навіть шаблонами, на жаль немає можливості.

Здоров’я та спорт 

Watch GT 3 вміє робити все те, що робили й попередні гаджети компанії. Годинник автоматично відстежує кількість кроків, пройдену дистанцію в кілометрах, спалені калорії. Пристрій нагадує робити розминку, якщо ви довго не мали активних рухів. Дуже корисна функція для тих, хто працює за комп’ютером. Ще одна корисна опція в Watch GT 3 — вбудований пульсоксиметр, який відстежує насичення крові киснем (SpO2). Годинник вміє вимірювати рівень кисню в крові безперервно та навіть повідомляти про критичне падіння цього показника (мінімальний поріг – 90%)

Також годинник постійно відстежує частоту серцевого ритму. В додатку можна налаштувати зони для кожної позиції тіла під час тренувань.

Watch GT 3 вимірює температуру шкіри. Наявність цієї функції залишається не зовсім зрозумілою, оскільки температура шкіри на зап’ясті не є еквівалентом температури тіла, яку ми вимірюємо при застуді.

Для відстеження сну в годиннику використовується технологія TruSleep, що аналізує характер сну та діагностує порушення. 

Звісно, що годинник не є медичним приладом та дані моніторингу призначені лише для довідки, а не для діагностики чи медичного контролю. Але все ж для визначення на ранніх стадіях проблем зі здоров’ям така функціональність буде корисна.

Спортивні функції в Huawei Watch GT 3 представлені вибором з більш ніж 100 режимів, серед яких: біг, їзда на велосипеді, ходьба, плавання, стрибки на скакалці та катання на лижах. З нововведень з’явився розділ «Здорове життя» (Healthy Living). Це зручний інструмент з елементами гри, що допомагає досягати різних цілей, пов’язаних зі здоров’ям.

Huawei Watch GT 3 — це, перш за все, потужний інструмент для бігунів. Якщо ви новачок, то можете скористатися спеціальними курсами, яких тут достатньо.

Магазин Huawei AppGallery for Watch містить невелику кількість додатків для розширення функціональності годинника. В ньому зараз доступно близько тридцяти програм.

Автономність

Огляд Huawei Watch GT 3: функціональний смарт-годинник

Конкретні дані автономності в багатофункціональному пристрої важко привести, адже все залежить від моделі використання та часу роботи годинника. В моєму сценарії використання годинник версії 46 мм протримався без підзарядки дванадцять днів. Гаджет працював в режимі без постійно активного екрана, з увімкненим моніторингом пульсу, роботою Huawei TruSleep під час сну, помірною кількістю повідомлень та дзвінків. Заряджається годинник бездротовим способом. Повна зарядка Watch GT 3 триває приблизно одну годину. Виявити на практиці показники автономності меншої моделі не було можливості, але в Huawei обіцяють при приблизно аналогічному навантаженні роботу упродовж семи днів. В цьому немає нічого дивного, адже в меншому корпусі розмістити аналогічну за місткістю батарею досить складно.