Попри серйозні проблеми, пов’язані із забороною міністерства торгівлі США закуповувати обладнання та програмне забезпечення американських компаній, Huawei залишається на плаву та шукає виходи із ситуації. При цьому компанія продовжує випускати цікаві гаджети. З одним таким сьогодні й познайомимося, у нас в гостях – Huawei nova 9.

Технічні характеристики Huawei nova 9

Розміри Висота: 160 мм
Ширина: 73,7 мм
Глибина: 7,77 мм
Вага 175 г
Дисплей Розмір: 6,57 дюйма
Тип: OLED
Частота оновлення: до 120 Гц
Роздільна здатність: 2340 х 1080 точок
Процесор Qualcomm Snapdragon 778G 4G
Графічний процесор Adreno 642L
Оперативна пам’ять і сховище 8/128 ГБ
Операційна система Android 11, EMUI 12
Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 50 Мп, ƒ/1.9

Надширококутний: 8 Мп, ƒ/2.2

Макрокамера: 2 Мп, ƒ/2.4

Датчик глибини: 2 Мп, ƒ/2.4

Фронтальна камера 32 Мп, ƒ/2.2
Акумулятор 4300 мА•год
Рекомендована ціна в Україні 16 999 грн

Комплектація

Huawei nova 9 поставляється із наклеєною на скло захисною плівкою. 

Огляд Huawei nova 9: ​​смартфон народжений під санкціями

Усередині коробки, крім смартфона, присутні: прозорий силіконовий чохол, кабель USB/USB-C, зарядний пристрій, документація та скріпка для вилучення лотка SIM-карт.

Дизайн та ергономічність

У продажу є два кольори Huawei nova 9: ​​чорний та синій. 

Огляд Huawei nova 9: ​​смартфон народжений під санкціями

Задня поверхня матова, з легким напиленням шорсткого матеріалу з колірним градієнтом. 

З тактильної точки зору матеріал не найприємніший на дотик, зате не дозволяє залишати відбитки пальців. У нижній частині кришки знаходяться логотипи бренду, а зверху масивний блок камер. Виконаний він оригінально, що додає впізнаваності смартфону. 

 

Ліву боковину залишили вільною. Обидві функціональні клавіші встановлено праворуч. Кнопка включення виділена червоною смугою, але цей елемент не створює значного візуального ефекту.

На нижньому торці розміщено: лоток для двох Nano-SIM карт, отвір мікрофона, роз’єм USB Type-C та решітка динаміка. Зверху знаходиться отвір для додаткового мікрофона. Лицьову панель займає 6,57-дюймовий екран. Дисплей та тильна панель з боків закруглені, що надає елегантності смартфону. Виглядає такий дизайн симпатично та, напевно, залишить відчуття флагманського рішення в очах більшості покупців. Хоча з практичного боку ці закруглення не несуть жодного функціонального навантаження.

Фронтальна камера встановлена ​​за круглим вирізом у матриці екрана. У верхній частині, над камерою, між рамкою та дисплеєм розташований ледь помітний проріз розмовного динаміка. Оптичний сканер відбитків пальців встановлений під склом екрана, він спрацьовує стабільно та без особливих затримок.

Огляд Huawei nova 9: ​​смартфон народжений під санкціями

Дисплей Huawei nova 9

Заявлені параметри екрана вражають. Смартфон отримав 6,57-дюймовий OLED-екран, з роздільною здатністю 2340х1080 пікселів. Дисплей підтримує частоту оновлення 120 Гц, відображає широку гамму кольорів P3 на 1.07 мільярда кольорів, має високу контрастність з технологією HDR10.

Зробити виміри дисплея не було можливості, тому опишу свої суб’єктивні враження. Яскравості екрану буде достатньо в сонячний день, максимальне значення набагато вище за середні показники. Мінімальний поріг дозволяє комфортно користуватися смартфоном у темряві. Екран з чудовими кутами огляду. Кольори виглядають у міру насиченими, яскравими та контрастними. Відмінною рисою OLED-екранів вважається глибокий чорний колір і тут він має чудовий вигляд.

Колірний режим та температуру дисплея можна гнучко настроїти. Існують два режими відображення: «Нормальний» та «Яскравий». 

Другий доречно використовувати для більш яскравого відображення кольорів, але в цьому є сенс лише якщо зображення має колірне охоплення DCI-P3. У більшості випадків для перегляду фотографій та фільмів краще вибирати профіль «Нормальний». Коригувати колірний баланс можна за допомогою вибору одного з пресетів або налаштувати цей параметр вручну за допомогою колірного кола. Установки частоти оновлення екрана представлені трьома режимами: «Динамічний», «Висока» та «Стандартна». Перший дозволяє автоматично підбирати співвідношення між плавністю роботи інтерфейсу із частотою оновлення екрана 120 Гц та терміном служби акумулятора. Другий примусово залишає 120 Гц, а третій обмежує роботу пристрою в ощадливому режимі 60 Гц.

Огляд Huawei nova 9: ​​смартфон народжений під санкціями

Загалом налаштувань у дисплея досить багато, щоб задовольнити вимогливого користувача. 

Нікуди не подівся темний режим роботи інтерфейсу та монохромний режим для любителів читати книги у цифровому форматі. У налаштуваннях є багато тем оформлення, можна вибрати різні елементи для відображення інформації на заблокованому екрані. Деякі з них мають симпатичну анімацію.

Оснащення та функціональність

Смартфон працює на базі процесора Qualcomm Snapdragon 778G із відеоядром Adreno 642L. Це восьми ядерний чіп, побудований за 6-нм техпроцесом. У нього чотири ядра Cortex-A78, що працюють на частоті до 2,4 ГГц, а також чотири Cortex-A55 на частоті до 1,8 ГГц. 

Це досить продуктивне рішення, яке задовольнить більшість користувачів. Місткість оперативної пам’яті 8 ГБ, а вбудованого накопичувача — 128 ГБ. Розширити функціональність смартфона картою пам’яті можливості немає.

Huawei nova 9 оснащений сучасним бездротовим модулем з підтримкою Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2. Є модуль NFC, який, на жаль, повноцінно застосовувати не вийде через відсутність підтримки смартфоном Google Pay. Апарат не працює в мережах 5G, але вважати це недоліком немає сенсу. Підтримка цього стандарту найближчим часом у нашому регіоні не буде розвинена належним чином. Мобільний зв’язок nova 9 тримає надійно та стабільно.

У Huawei nova 9 немає аудіороз’єму 3,5 мм і якщо ви шанувальник провідних навушників, то доведеться придбати перехідник, або користуватись безпровідною гарнітурою. Смартфон звучить в  форматі моно, що трохи засмучує, адже навіть дешевші моделі інших виробників підтримують передачу стерео. Основний динамік видає хороший за якістю звук, без спотворень та хрипів на максимальній гучності. Голос співрозмовника розмовний спікер передає гучно та розбірливо. Вібромотор середньої потужності.

Операційна система та продуктивність

Працює смартфон під управлінням оболонки EMUI 12 на базі операційної системи Android 11. 

Загалом перед нами знайомий інтерфейс із невеликими доробками. Є підтримка багатовіконного режиму та робота з кількома програмами на розділеному екрані. Можна зазначити організацію груп програм на робочому столі. Від стандартних папок вони відрізняються тим, що будь-який додаток можна відкрити тапом на іконку, без заходу до папки в новому вікні. 

Свайп із затримкою від правого або лівого краю екрана виводить на основний дисплей додаткову панель для швидкого доступу до часто використовуваних програм.

Загалом дизайн оболонки не виглядає нудним, працює все плавно та добре оптимізовано. Можливостей кастомізації з запасом буде достатньо для середнього користувача. Солідний недолік для фанатів бренду — відсутність підтримки магазину Google Play та інших сервісів Google. Користувачі смартфонів Huawei змушені якось до цього пристосовуватися та знаходити альтернативні рішення. Зокрема, тут є власний магазин додатків Huawei Gallery та пошукова система Petal Search для пошуку та звантаження APK-файлів, тих програм, які не можна знайти в офіційному магазині.

Сервіси Google можуть відкриватися із вбудованого браузера, тому без доступу користувач не залишиться, але про магазин додатків Google Play доведеться забути.

Платформа Huawei nova 9 продуктивна та енергоефективна, з нею апарат демонструє гідні результати у синтетичних тестах. 

Можливостей вистачає для плавної роботи інтерфейсу, вимогливих ігор та швидкого відкриття будь-яких програм при роботі в режимі багатозадачності.

Автономність Huawei nova 9

Смартфон отримав акумулятор місткістю 4300 мА•год, на півтора дня роботи смартфона при активному використанні та динамічній частоті оновлення екрану його вистачає із запасом. У синтетичному тесті PC Mark при яскравості дисплея на рівні 200 кд/м² смартфон протримався майже 10 годин, що досить непогано, враховуючи невелику місткість.

Огляд Huawei nova 9: ​​смартфон народжений під санкціями

Huawei nova 9 підтримує швидку зарядку, завдяки якій заряджає порожній акумулятор приблизно за 38 хвилин, а за 18 хвилин ви зможете зарядити до 60%, що цілком вистачить на день експлуатації. Зарядний пристрій на 66 Вт йде в комплекті зі смартфоном, що не може не тішити.

Камери

Інтерфейс додатка камер інтуїтивно зрозумілий, розібратися буде не складно. Логіка керування схожа на програмне забезпечення від інших виробників смартфонів.

Основна камера може робити знімки з роздільною здатністю 50 Мп, для чого потрібно увімкнути спеціальний режим у розширених налаштуваннях. В інших випадках камера робить знімки в роздільній здатності 12 Мп. Значення діафрагми основного об’єктива — f/1.9. Зроблені вдень знімки мають непоганий вигляд: з натуральною передачею кольору, непоганим динамічним діапазоном, але нічим особливим не вражають.

Як тільки параметри освітлення трохи змінюються в гірший бік, у справу вступають алгоритми обробки, які працюють надмірно агресивно. Знімки виходять із поганою деталізацією та виглядають неприродно. Для цього цінового сегмента хочеться трохи більшої якості фотографій.

Нічні кадри виходять відносно непогано, враховуючи складні умови.

Довгофокусного об’єктива смартфон не має, зум тут тільки цифровий. Якість знімків, отриманих за його допомогою, невисока.

Ультраширококутний модуль робить знімки з роздільною здатністю 8 Мп. Значення діафрагми цього об’єктива становить f/2.4. Якість фотографій середня, нічим особливим знімки не виділяються. Основні проблеми, як у всіх: погана деталізація, втрата різкості по краях кадра, сильна дисторсія. Режим нічного знімання для цього сенсора недоступний. Фотографувати у темний час доби на цей модуль сенсу немає, якість зображення виходить занадто низькою. 

Об’єктив макрокамери має значення діафрагми f/2.4. Якість знімків згодиться для перегляду на смартфоні або публікації в соціальних мережах, але не більше.

Фронтальна камера робить знімки з роздільною здатністю до 32 Мп. Значення діафрагми об’єктива — f/2.0. Фотографії виходять гарної якості та передають природний тон шкіри.

Дуже багато функцій камери пов’язані з відеомейкингом. Є підтримка знімання в форматі 4K при 30 кадрах за секунду, як в основної, так і фронтальної камер. Під час зйомки працює система стабілізації зображення, яка чудово справляється зі своїми завданнями. Спеціальний режим «Відеоблог» дозволяє знімати, перемикаючись одночасно на різні модулі основної камери, а також синхронно вести зйомку на фронтальну та основну камеру.

Приклад запису відео основної камери:

Приклад запису відео надширококутної камери:

Приклад запису відео фронтальної камери:

Приклад запису відео в режимі «Відеоблог»:

Смартфон оснащено зручним відеоредактором Petal, де є багато шаблонів для відеоблогерів.

У Huawei підійшли комплексно до процесу створення відеоконтенту, що заслуговує на увагу.