В Україні Huawei відомий передусім як виробник мобільних та носимих пристроїв — смартфонів, планшетів, ноутбуків, годинників та навушників. Але насправді асортимент продукції у цієї компанії набагато ширший, і сьогодні ми познайомимося з Huawei MateView GT — ігровим монітором з надширокою діагоналлю та стереосистемою у вигляді саундбара.

 

Технічні характеристики

Діагональ 34 дюйми
Кривизна 1500R
Співвідношення сторін 21:9
Тип екрану VA
Роздільна здатність 3440 x 1440
Частота оновлення 165 Гц
Колірна гамма 90% DCI-P3, >100% sRGB
Кольори 1,07 млрд
Яскравість 300 ніт (типова)
Контраст 4000:1 (типовий)
Точність кольору ΔE < 2
Підтримка HDR так
Акустична система 2х5 Вт
Настінне кріплення VESA 100×100 мм
Регулювання висоти 110 мм
Регулювання нахилу -5° ~ 20°
Роз’єми 2xHDMI 2.0, 1xDP 1.4, 1хUSB-C (передача даних/відео та зарядка пристроїв 10 Вт),1хUSB-C (роз’єм живлення), міні-джек (навушники та мікрофон)
Додаткова функціональність Сенсорне регулювання звуку, подвійний мікрофон, RGB-підсвічування
Габарити (разом з підставкою), ВхШхГ 433(543)х805х233 мм
Вага 9,4 кг
Рекомендована ціна в Україні 15,999 грн.

 

Дизайн

Зовнішній вигляд Huawei MateView GT можна назвати “універсальним”: він досить строгий, щоби вписатися в інтер’єр як популярного зараз домашнього офісу, так і традиційної вітальні в складі мультимедійної системи. Корпус — із практичного матового пластику, відбитки пальців до нього пристають дуже неохоче і зазвичай майже не помітні.

Екран вигнутий, що для діагоналі 34 дюйми є ледве не обов’язковим, радіус кривини помірний — 1,5 м. Екран виконаний у традиційному вже безрамковому дизайні, коли у вимкненому стані він здається монолітною чорною панеллю, яка окантована лише тонкою лінією бічної грані корпусу. Після включення стає помітно, що панель прикрита захисним склом і під ним є ще додаткова невеличка рамка навколо зображення.

Стоїть монітор на підставці з основою у формі літери “Т” — вона дозволяє регулювати висоту екрана над рівнем столу (хід підставки 110 мм) та нахиляти його вперед-назад. Поворотів ліворуч-праворуч немає. “Верхня перекладина” цієї “Т” насправді є саундбаром — у Huawei MateView GT вбудована акустична система більш високого класу, ніж у більшості десктопних моніторів, де вона зазвичай реалізована у вигляді маленьких динаміків, прихованих у корпусі.

Усі роз’єми розташовані в невеличкій ніші під кріпленням підставки, яка “маскується” за допомогою кришки з магнітним кріпленням. До речі, такий варіант ми бачимо вперше — зазвичай це банальні пластмасові защіпки, які не дуже зручні у використанні та до того ж не завжди витримують багато циклів відкриття-закриття. Проте у Huawei MateView GT ця кришка ставиться та знімається дуже легко, і не треба хвилюватися щодо того, скільки ще вона витримає.

Набір роз’ємів у цього монітора такий: два HDMI 2.0, один DisplayPort 1.4, один USB Type-C, яким можуть передаватися не лише дані, а й відеосигнал, причому під’єднаний пристрій може одночасно заряджатися (потужність заряджання 10 Вт), що робить такий варіант підключення оптимальним для мобільних пристроїв. Додатково поруч можна знайти аналоговий роз’єм типу міні-джек для дротової гарнітури та роз’єм живлення монітора у вигляді USB Type-C.

 

Меню

Huawei MateView GT керується за допомогою 5-позиційного джойстика, що розташований на нижній грані посеред корпуса, під логотипом. На його відхилення в будь-яку сторону можна призначити користувацькі функції в системному меню (за замовчуванням це активація функції Low Blue Light, змінення яскравості, перемикання відеорежимів та налаштування ефектів підсвічування).

В головному меню перший пункт — це Gaming Vision. У ньому знаходяться функції допомоги під час гри (висвітлення тіней, відображення поточної частоти оновлення та перехрестя прицілу), вибір відеорежиму та налаштування підсвічування саундбара. Наступний пункт, Color, містить традиційні налаштування зображення: яскравість, контраст, колірна температура та зниження частки синього кольору в підсвічуванні. У розділі Picture лише два параметри — активація розгону матриці та масштабування зображення.

В Input Source можна вручну перейти на інший відеовхід, а в System Settings зібрані усі інші системні параметри, як-то: регулювання гучності та режим роботи саундбара, включення мікрофона, вибір мови меню, ступінь його прозорості та час відображення на екрані. Також тут можна знайти налаштування гарячих клавіш джойстика, показ інформації щодо поточного режиму роботи монітора та скидання на заводські налаштування.

 

Функціональність, звучання

В Huawei MateView GT використовується 34-дюймова 10-бітова VA-панель з крайовим WLED-підсвічуванням та роздільною здатністю 3440х1440 точок. Щільність точок складає майже 110 PPI, розмір точки 0,2316 мм — це трохи менше, ніж у звичайного 27-дюймового монітора з роздільною здатністю WQHD (2560х1440), тож розгледіти окремі точки зі звичайної відстані до екрана майже неможливо, зображення виглядає щільним та “монолітним”.

Огляд Huawei MateView GT: ігровий монітор із саундбаром

Максимальна частота оновлення становить 165 Гц, але доступна вона лише за підключення через DisplayPort — через HDMI максимально можливим відеорежимом є 3440х1440@100 Гц. Офіційно у Huawei MateView GT немає підтримки технологій адаптивної зміни частоти оновлення залежно від поточного фреймрейту у грі. Але у цього монітора є прихована можливість “проявити” опцію активації AMD FreeSync Premium — для цього потрібно відхилити джойстик від себе на 10 секунд, після чого він з’явиться у розділі Picture.

Огляд Huawei MateView GT: ігровий монітор із саундбаром

Як вже зазначалося, звукова система Huawei MateView GT виконана у варіанті окремого саундбара, що вмонтований у підставку. Це металева “трубка” з поверхнею у вигляді дрібної сітки, по центру якої розташована тонка стрічка з RGB-підсвічуванням. Проте це не лише елемент дизайну, але й… засіб регулювання гучності акустики. Стрічка насправді є сенсорною, і якщо провести по ній пальцем, це зменшить або збільшить гучність, а подвійний “тап” повністю вимкне звук.

Звучить саундбар досить добре та краще за звичайні вбудовані динаміки: звук виходить гучний, з непоганими високими частотами та “серединою”. Басів замало, що не дивно з погляду на розміри саундбара. Стереоефект добре виражений завдяки близькому положенню щодо користувача і спрямованості динаміків. В налаштуваннях монітора можна обирати різні звукові схеми відповідно до поточного режиму роботи: Music, Movie, Game, Call або універсальний Standard.

Крім того, у Huawei MateView GT є вбудований мікрофон, навіть два: розташовані вони на верхній грані корпусу по центру і дозволяють записувати звук, причому голос виходить дуже якісний навіть із доволі великої відстані — виробник заявляє про максимальну відстань у 4 метри. В наших умовах якості цієї системи подвійного мікрофона було достатньо, аби голосове введення Windows 11 коректно розпізнавало начитування тексту з понад двох метрів від монітора. Для роботи мікрофона монітор потрібно додатково під’єднати до комп’ютера за допомогою кабелю USB Type-C, після чого він буде автоматично розпізнаний системою та з’явиться в налаштуваннях Windows.

 

Якість зображення Huawei MateView GT

Покриття екрана — “напівматове”, на якому майже непомітні паразитні відображення на темному фоні, якщо дивитись на нього з типової позиції користувача ПК. При відхиленні в сторону екран потроху стає більш “глянцевим”, але роботі за ним це аж ніяк не заважає. При цьому так званий кристалічний ефект у Huawei MateView GT майже відсутній, що добре видно на макрознімку екрана (заразом на ньому можна побачити типову для технології VA форму пікселів).

Мінімальний час реакції панелі становить 4 мс (GtG) — такий результат досягається при використанні овердрайву в ігровому меню. Цей параметр може приймати шість значень, на першому розгін вимкнений, на останньому досягає максимального рівня. Неозброєним оком помітити суттєву різницю між усіма рівнями, крім останнього, важко: на частоті оновлення 165 Гц зображення в динамічних сценах досить чітке, особливо як на VA-панель. Після застосування максимального овердрайву розмитість об’єктів, що швидко рухаються по екрану, майже зникає, але з’являються типові артефакти у вигляді помірних “шлейфів” позаду.

Овердрайв викл./середній/максимальний:

Рівномірність чорного, як на вигнутий екран з крайовим підсвічуванням, та ще й такої діагоналі та пропорцій, досить непогана: якщо в повністю темній кімнаті підняти яскравість до максимуму та вивести на екран абсолютно чорний колір, можна побачити помірні світлі плями вздовж верхньої та нижньої межі; в умовах реальної експлуатації монітора помітити це майже неможливо.

Огляд Huawei MateView GT: ігровий монітор із саундбаром

Glow-ефект типовий як на VA-панель: якщо дивитись на екран зверху з різних сторін, стає помітним легке світіння чорного фону; проте воно значно слабше за IPS-монітори та ніяк не виявляється під час звичайної роботи за монітором.

Щодо кутів огляду, вони знов-таки досить типові для панелі, яку вироблено за технологією VA: при погляді збоку кольори помітно втрачають насиченість, а чорний світлішає і стає трохи сірішим. Внаслідок цього зображення стає тьмянішим, але якихось помітних відхилень кольоровідтворення не виникає.

Найнижча яскравість становить 32 кд/м², цього зазвичай достатньо для комфортної роботи або гри навіть за умов повної темряви в кімнаті. Зазначимо також, що мерехтіння підсвічування у Huawei MateView GT немає навіть на найнижчому значенні цього параметру — ШІМ для керування яскравістю у ньому не використовується. Найвища яскравість у звичайному режимі становить 415 кд/м²; після активації HDR пікова яскравість досягає 450 кд/м² — це значно більше, ніж зазначено в офіційних характеристиках моделі (350 кд/м²), та цілком достатньо, аби монітор задовольняв вимогам сертифіката базового рівня VESA DisplayHDR400. Для якіснішого HDR цьому монітору, на жаль, бракує більш високого рівня яскравості та локального затемнення підсвічування.

Максимальне значення статичного контрасту також значно вище за офіційні характеристики (4000:1) та може сягати 5450:1 — це дуже гарний показник навіть у порівнянні з іншими VA-моніторами та в рази вищий від того, що можуть продемонструвати IPS-панелі. Такий контраст дозволяє отримати якісне, насичене зображення з дійсно чорним кольором та глибокими, реалістичними тінями. Одразу ж зазначимо, що у більшості відеорежимів, які можна обирати в меню Picture Mode, контраст зменшений до середніх значень близько 2500:1.

Огляд Huawei MateView GT: ігровий монітор із саундбаром

Зробити зображення теплішим чи, навпаки, холоднішим можна за допомогою налаштувань колірної температури: вона може приймати три значення та крім того дозволяє регулювати цей параметр вручну, окремо за трьома головними кольорами. При значенні Standard температура трохи завищена і змінюється залежно від яскравості (від 6800K “на нулі” до 7400K на максимумі) — це призводить до деякої прохолодності зображення.

Ще холоднішим його можна зробити в режимі Cool — в такому разі значення цього параметру становить 11200K, і зображення набуває відчутного блакитного відтінку. При перемиканні на значення Warm температура знижується до 5500K, зображення стає помітно теплішим. Ще більше знизити температуру (але ненабагато) можна за допомогою іншого параметра — Low blue light, який спеціально призначений для використання під час довгих сеансів читання на білому фоні. Після його активації колірна температура знижується до 5200K, контраст — до 3275:1, яскравість регулюється в діапазоні від 30 до 410 кд/м².

Регулювання гами у Huawei MateView GT немає, натомість можна використовувати функцію Dark Field Control, яка висвітлює тіні на зображенні та робить це, по суті, змінюючи гаму. В ньому є три пункти — на першому цей параметр деактивований, і крива гами майже лінійна та дуже близька до стандартного значення 2,2. На першому рівні висвітлення тіней її характер помітно змінюється: вона дуже занижена в тінях, до ~1,7, та підіймається до 2,1 на світлих ділянках зображення. На другому рівні ситуація в цілому та сама, але в тінях гама знижується ще більше — такий характер цієї кривої призводить до дуже світлих тіней на зображенні, при цьому світліші ділянки виглядають майже так само, як при стандартному значенні гами. Такий підхід може бути корисним для гравців, які бажають добре бачити, що відбувається в грі, наприклад, в темних коридорах.

У Huawei MateView GT розширене колірне охоплення, що значно перевищує стандартний колірний простір sRGB та становить близько 85% Adobe RGB та 89% DCI-P3. В налаштуваннях монітора є меню відеорежимів Picture Mode — як для різних варіантів використання, так і для деяких ігрових жанрів. Здебільшого вони відрізняються налаштуваннями яскравості/контрасту/гами/температури (на тлі інших виділяється режим MOBA, в якому усі кольори вимкнені, за винятком червоного — це має поліпшити сприйняття ігрового поля в цьому жанрі). Також тут є режими емуляції колірних просторів sRGB та DCI-P3 — в першому випадку колірне охоплення помітно звужується до розмірів цього простору, у другому залишається майже повним.

Охоплення повне/режим DCI-P3/режим sRGB:

Найуніверсальнішим режимом ми б назвали Custom — у ньому доступні всі ручні налаштування, а зображення найімовірніше підійде для більшості ситуацій. Рівномірність колірної температури по всій площині екрана відносно непогана, тим паче як на ігровий монітор, що не призначений для професійної роботи з кольором: максимальний перепад між різними ділянками становить менше ніж 7%. Рівномірність світіння білого також досить добра, особливо для таких розмірів, доволі високої яскравості та крайового підсвічування: найбільш яскравою виявляється центральна зона, найменш — нижні кути; перепад між ними складає 10-11%.

Точність кольоровідтворення в режимі sRGB дуже висока, середнє значення ΔE значно менше за одиницю (значне відхилення одного кольору на тестовому графіку пояснюється особливостями роботи конкретного екземпляра колориметра і не відповідає дійсності). В режимі DCI-P3 точність кольоровідтворення трохи гірша, але не принципово: середнє значення ΔE трохи вище за одиницю (нагадаємо, вважається, що звичайний користувач не в змозі помітити відхилення у відображенні кольорів, якщо цей параметр нижчий за 2 або навіть 3).