Компанія HMD певний час випускала смартфони та мобільні телефони під брендом Nokia. Але цей час минув і тепер компанія вирішила відмовитись від легендарного бренду та випускати смартфони під власною маркою.  HMD Skyline — один з перших таких смартфонів. І з першого ж погляду видно, що при розробці HMD все ж таки надихалась моделями Nokia. Смартфон має декілька цікавих особливостей, окрім дизайну. Зараз розповімо більш детально.

Характеристики HMD Skyline

Розміри та вага

159,8 x 76 x 8,9 мм

210 грамів

Оперативна пам’ять і сховище 12 ГБ / 256 ГБ + microSD
Процесор Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2
Графічний процесор Adreno 710
Бездротові модулі Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e (2,4 ГГц і 5 ГГц), Bluetooth 5.2, NFC
Дисплей

6,55-дюймовий pOLED

Роздільна здатність: 1080×2400 точок, 402 ppi

Частота оновлення: 144 Гц

HDR10

Основні камери

108 Мп ширококутна, 1/1.67″, 0.64µm, ƒ/1.8, фазовий автофокус, оптична стабілізація;

50 Мп телефото, 1/2.76″, 0.64µm, ƒ/2, фазовий автофокус, 2х зум;

13 Мп надширококутна, 1/3″, 1.12µm, ƒ/2.5

Фронтальна камера 50 Мп, ƒ/2,5, автофокус
Аудіо Стереодинаміки
Акумулятор 4600 мА•год
Зарядка Дротова 33 Вт, бездротова 15 Вт, зворотна бездротова зарядка
Роз’єми USB Type-C 2.0
Операційна система Android 14
Рекомендована ціна 22 999 грн

Комплект постачання

HMD Skyline постачається у відносно невеликій коробці рожевого кольору з назвою та зображенням такого ж рожевого смартфона. На жаль, у коробці виявився більш традиційний чорний варіант смартфона.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

 

Окрім самого HMD Skyline, у коробці є кабель Type-C, інструмент для вилучення лотка, а також документація. Блок живлення доведеться купляти окремо, або використовувати старий.

Дизайн та ергономічність

Одразу побачивши HMD Skyline, виникають асоціації зі старими моделями Nokia. А саме, Nokia N9 на ОС MeeGo та Nokia Lumia 920 вже на Windows Phone. Це — своєрідний брусок з гострими кутами, плоскими нижньою та верхньою гранями та заокругленими бічними. Звісно, дизайн — штука дуже суб’єктивна, але HMD Skyline має доволі оригінальний вигляд і викликає певні ностальгічні спогади.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

Захисне скло дисплея не повторює форму корпусу, а навпаки має закруглені кути, що також відсилає до вищезгаданих моделей Nokia. Екран смартфона захищає Gorilla Glass 3. Рамки по периметру екрана відносно тонкі. Фронтальна камера у звичному круглому отворі посередині верхньої частини екрана, вище — розмовний динамік.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

Бічна рамка металева, матового чорного кольору. З боків має закруглення, завдяки чому смартфон приємно лежить у руці. На правому боці розміщені кнопки керування гучністю та живленням. Остання має плоску форму і практично не виступає за поверхню рамки. В неї вбудовано сканер відбитків пальців. Розташування кнопок доволі зручне, але кнопка живлення майже не відчувається через специфіку своєї форми.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

На протилежній грані є ще одна кнопка. Вона має текстуровану поверхню, завдяки чому добре відчувається. На неї можна налаштувати додаткові швидкі дії. За замовчуванням тривалим натисканням можна перевести HMD Skyline у тихий режим, а подвійним натисканням — увімкнути ліхтарик.

На верхній грані розташовано лише додатковий мікрофон. Знизу — основний динамік, мікрофон, лоток, роз’єм USB Type-C, а також один гвинт T3 Torx, що використовується для щільної фіксації задньої панелі.

Лоток гібридний: дозволяє встановити дві SIM формату nano, або замість другої встановити карту пам’яті microSD. При цьому формально смартфон все одно зможе мати 2 SIM-карти завдяки підтримці eSIM. Досить незвично бачити слот для microSD у сучасному смартфоні середнього цінового сегмента.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

Задня кришка HMD Skyline зроблена з матового скла, у нашому випадку чорного кольору. Вона не має жодних додаткових візерунків чи малюнків. Лише логотип HMD посередині.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

Тильна камера оформлена цілком типово: у вигляді досить великого глянцевого прямокутника з закругленими кутами. Вона включає три модулі, а також світлодіодний спалах. Блок камери, звісно, трохи виступає над поверхнею задньої кришки, але не настільки сильно, як у більшості сучасних смартфонів.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

HMD Skyline вийшов доволі великим і важким, враховуючи не дуже велику діагональ дисплея. Для когось це може бути вагомим фактором при виборі. Але користуватись смартфоном цілком зручно. Є захист від пилу та бризок за стандартом IP54. Так, зараз є доступніші моделі з вищим рівнем захисту. Але це цілком виправдано, зважаючи на одну з найцікавіших особливостей смартфона: його високу ремонтопридатність.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

HMD стверджує, що без проблем самостійно можна замінити дисплей, задню кришку, акумулятор та зарядний порт. iFixit дав оцінку ремонтопридатності HMD Skyline 9 з 10 балів. Для доступу до основних частин потрібно частково відкрутити вищезгаданий гвинт T3 Torx та за допомогою тонкої картки чи медіатора зняти задню кришку. Але змінні деталі потрібно купувати або у HMD, або в iFixit. У будь-якому разі, така можливість є хорошим бонусом: навіть у сервісі заміна основних частин триватиме мінімум часу.

Дисплей

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

В HMD Skyline використовується pOLED-дисплей з діагоналлю 6,55 дюйма та роздільною здатністю 2400×1080, співвідношення сторін 20:9. Піксельна щільність складає близько 402 ppi. Він має частоту оновлення 144 Гц та підтримує HDR10. Стверджується, що пікова локальна яскравість в автоматичному режимі складає 1000 кд/м². Є підтримка Always on Display з відображенням усієї основної інформації (годинник, дата, значки сповіщень, трек у плеєрі).

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

В налаштуваннях є базовий набір можливостей. Вибір між темною та світлою темою, нічний режим, розміри шрифту, масштаб інтерфейсу, Always on Display, регулювання колірної температури та  вибір частоти оновлення. Доступні режими 60, 120, 144 Гц, а також адаптивний режим, але при його використанні максимальна частота обмежена 120 Гц.

Екран має цілком приємну картинку з насиченими кольорами та максимальними кутами огляду. Під певними кутами білий колір трохи приймає зеленуватий відтінок, що є специфікою варіацій на тему OLED-екранів. Екран не рекордсмен по рівню яскравості, але її рівень достатній для комфортного використання навіть при яскравому сонці.

Максимальна яскравість у ручному режимі склала 460,636 кд/м², що дійсно небагато, як для сучасного смартфона. Колірне охоплення цілком очікувано ширше, ніж sRGB. Є невелике відхилення у бік прохолодних відтінків. Яке за бажанням можна відкоригувати у налаштуваннях колірної температури.

Безпека

На відміну від більшості сучасних смартфонів середнього рівня з OLED-дисплеями, HMD Skyline не має підекранного сканера відбитків пальців. Вірогідно це обумовлено модульною конструкцією для полегшення ремонту. Натомість маємо класичний місткісний сканер у кнопці живлення. З ним немає жодних проблем: працює дуже швидко і точно, без помилок.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

Функція розпізнавання обличчя власника також передбачена. Вона традиційно використовує виключно фронтальну камеру без додаткових датчиків. Тому рівень безпеки нижчий, ніж у сканера відбитків. Працює добре при хорошому освітленні.

Продуктивність та програмне забезпечення

За продуктивність HMD Skyline відповідає процесор Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, що виробляється за 4-нм технологічним процесом. За продуктивністю даний процесор між середнім та бюджетним сегментом. Він має 4 ядра ARM Cortex-A78 з частотою 2,4 ГГц та 4 ядра Cortex-A55 по 1,95 ГГц. За графіку відповідає  прискорювач Adreno 710. Об’єм оперативної пам’яті складає 12 ГБ, є функція її розширення завдяки використанню памʼяті накопичувача, таким чином її можна збільшити ще на 12 ГБ. Саме внутрішнє сховище даних має обʼєм 256 ГБ, але використовує доволі повільну памʼять UFS 2.1. Як вже раніше зазначено, є слот для карт microSD.

У синтетичних тестах смартфон очікувано демонструє невисокі показники, що відповідають середньобюджетному сегменту. Але при повсякденному використанні ніяких проблем не виникає: інтерфейс працює плавно, застосунки запускаються швидко і працюють стабільно.

Зі стабільністю роботи також все цілком добре. При 15 хвилинному максимальному навантаженні у CPU Throttling Test продуктивність процесора знижується до 91%, що є хорошим показником.

Огляд HMD Skyline: платформа

Відносно сучасні ігри непогано працюють на смартфоні. Call of Duty Mobile на високих налаштуваннях працює зі стабільними 60 FPS. В Diablo Immortal та XCOM2 частота обмежена 30 кадрами на секунду. І вони тримаються стабільно, без помітного просідання чи статтерів.

HMD Skyline має цілком стандартний сучасний набір бездротових інтерфейсів: дводіапазонний Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Bluetooth 5.2 з підтримкою кодеків SBC, AAC, aptX HD, aptX Adaptive,  а також модуль NFC. Для визначення місцеположення використовуються GPS, ГЛОНАСС, GALILEO та BDS.

HMD Skyline потішить поціновувачів чистого Android без оболонок.  Смартфон працює на ОС Android 14. Але обіцяють всього 2 великих оновлення ОС та 3 роки оновлень безпеки. Samsung, Motorola, не кажучи вже про Google, пропонують довшу підтримку своїх пристроїв. Інтерфейс Android 14 абсолютно стандартний: робочі столи, окремий список усіх застосунків, віджети, два варіанти навігації (кнопки, жести), кастомізація (теми, колірні схеми, піктограми), шторка з великими кнопками.

З менш звичних можливостей варто згадати про налаштування дій для додаткової кнопки та подвійного натискання на кнопку живлення.

Від себе HMD встановила тему з монохромними піктограмами та пару застосунків. My Device з інформацією та діагностикою пристрою. Цифровий детокс — можливість на деякий час вимкнути сповіщення та певні застосунки, щоб відпочити від смартфона. Та загадковий Kindred — для покупок та відстежування знижок.

Звук

Стереозвучання у HMD Skyline реалізовано стандартно для переважної більшості сучасних смартфонів. Основний динамік на нижній грані та розмовний динамік як другий канал. Динаміки непогано збалансовані, але все ж таки різниця трохи помітна. Якість звуку дуже непогана, є трохи низьких частот.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

Запас гучності хороший. Виклик пропустити буде важко, і для перегляду відео цілком достатньо. Але смартфон має ще режим підвищеної гучності, що активується додатковим натисненням на відповідну кнопку, коли гучність вже на максимумі. Смартфон стає дійсно дуже гучним, але якість звучання дуже відчутно знижується.

Камери

HMD Skyline оснащено потрійною тильною камерою. Основна має роздільну здатність 108 Мп. Використовується сенсор розміру 1/1.67″ з розміром пікселя 0.64µm, оптика має діафрагму ƒ/1.8 та оптичну стабілізацію. Є фазовий автофокус. Максимальна роздільна здатність відео — 4K, 30 кадрів на секунду, це стосується усіх трьох камер. Телефото камера отримала сенсор з роздільною здатністю 50 Мп, 1/2.76″, 0.64µm, ƒ/2, фазовим автофокусом та 2х зумом. Надширококутна — 13 Мп, 1/3″, 1.12µm, діафрагма ƒ/2.5. Без автофокусу. Фронтальна — 50 Мп, ƒ/2,5 з автофокусом.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

Інтерфейс камери нічим кардинально не відрізняється від більшості сучасних Android-смартфонів, тож при використанні жодних проблем не буде.

На основну камеру виходять якісні світлини при достатньому освітленні. З відносно правильним балансом білого і хорошою деталізацією. Тіні обробляються непогано, занадто пересвічених зон майже немає. Вночі деталізація трохи падає, як і точність передачі кольорів. Але результат цілком приємний:

Надширококутна трохи програє по динамічному діапазону, але відносна природність кольорів і деталізація дуже непогані у випадку достатньої кількості освітлення. Увечері вже трохи помітні шуми і розмиття по периметру кадру:

Телефото камера має 2х масштабування, світлини переважно виходять приємної якості, але іноді дещо пересвічені. З нічною зйомкою камера також непогано справляється. Хоча іноді фото виходять не зовсім чіткими:

Також HMD Skyline має цифровий зум 3х та 4х. Вдень світлини якісні, вночі — періодично є помітне розмиття і трохи дивний баланс білого при 3х:

Зум 4х:

Відео HMD Skyline знімає не найкращим чином. Деталізація і баланс білого непогані, але стабілізатор працює слабенько. Відео смикається і є помітний ефект желе. 4K 30 FPS на основну камеру:

4K 30 FPS відео на надширококутну камеру:

4K 30 FPS відео з 2х зумом:

Автономність

HMD Skyline оснащено акумулятором ємністю 4600 мА•год. Переважно смартфони подібного класу мають акумулятори ємністю 5000 мА•год чи більше, хоча різниця не дуже суттєва. Навіть не дивлячись на доволі енергоефективний процесор, час автономної роботи виявився доволі посереднім. При активному використанні (дзвінки, соцмережі, месенджери, пошта, браузер, камера, музика, YouTube), смартфон працює до пізнього вечора. Показник цілком прийнятний, але є конкуренти, що живуть довше.

Огляд HMD Skyline: смартфон з ностальгічним дизайном та можливістю самостійного ремонту

Смартфон підтримує заряджання потужністю 33 Вт, стандарти Power Delivery 3.0 PPS, Quick Charge 4. А також бездротову зарядку потужністю 15 Вт та зворотну бездротову зарядку. Блоку живлення з Power Delivery під рукою не було, від стороннього БЖ смартфон заряджався приблизно півтори години.