Сьогодні у мене на тесті дротові внутрішньоканальні навушники з промовистою назвою Music 1, що стали результатом співпраці китайського Hi-Fi бренду Shanling Audio та британського виробника стаціонарної звукової апаратури Myryad Audio. Саме інженери Myryad відповідали тут за налаштування музичної подачі. Але чи так вже й добре грають ці динамічні IEM, чи зможуть вони конкурувати з іншими представниками свого класу? Цінник моделі, до речі, дуже бюджетний, але нам все одно обіцяють повноцінний аудіофільський рівень. Що ж, побачимо. До справи.

Характеристики Shanling Myryad Music 1

Тип навушників: внутрішньоканальні
Тип підключення: дротові
Акустичне оформлення: закриті
Тип випромінювача: динамічний з діафрагмою 9 мм
Діапазон частот: від 20 Гц до 20 кГц
Чутливість: 93 дБ
Значення опору: 16 Ом
Наявність мікрофона: +
Регулятор гучності: +
Тип кабелю: знімний
Стандарт підключення кабелю: 0.78 2pin
Стандарт штекера: 3,5 небалансний
Вага навушників: 9,5 г

Редакція висловлює подяку інтернет-магазину Soundmag.ua за надання навушників Shanling Myryad Music 1 для огляду

Комплект постачання

Оскільки Shanling Myryad Music 1 є навушниками початкового сегмента, розраховувати на величезний набір аксесуарів тут, звісно, не варто. З усім тим, модель мене здивувала. Окрім 4 пар силіконових та 2 пар пінних амбушурів, у комплекті також знайшлися прищіпка та компактний тканинний чохол на змійці. Вибір насадок міг би бути й щедрішим, зате наявність чохла радує.

Огляд Hi-Fi навушників Shanling Myryad Music 1. Чистий звук.

Окремо хочеться поговорити про кабель. Він зроблений змінним, це серйозний плюс до довговічності. В якості навушникових конекторів присутні двопінові вилочки 0.78 стандарту QDC, тобто роз’єми для них підняті, а самі вони втоплені, це залишає менше шансів їх погнути або зламати. А якщо потрібно замінити кабель на новий, сумісні варіанти можна буде знайти без проблем.

Огляд Hi-Fi навушників Shanling Myryad Music 1. Чистий звук.

Сам провідник зроблений зі срібної безкисневої міді. Як ви розумієте, у сучасних навушників вона вся безкиснева, це не є гарантією якості, але, на практиці, акустична прозорість кабелю Shanling Myryad Music 1 дійсно непогана, особливо з урахуванням ціни моделі. До ергономіки теж претензій немає, ізоляція м’яка, схильність до сплутування відсутня. Позолочений штекер 3,5 виходить під кутом 130 градусів, тому навряд чи він виламає аудіороз’єм вашого джерела.

І наостанок маленький бонус – на кабелі є гарнітура з мікрофоном і кнопками для регулювання гучності та управління відтворенням.

Дизайн та комфорт посадки

Стиль оформлення у Shanling Myryad Music 1 лаконічний, проте приємний та акуратний. Корпуси навушників зроблені з глянцевого пластику, хоча відбитки та подряпини вони збирають не надто активно. З прикрас – лише емблеми Myryad на фейсплейтах. Цікаво, де Shanling… Але мова не про це. Форма чаш псевдокастомна, вони надруковані на 3D-принтері. Завдяки легкій вазі та складним вигинам шеллів, зручність носіння особисто для мене виявилась майже ідеальною. Покритикувати я можу хіба що середню пасивну шумоізоляцію.

Огляд Hi-Fi навушників Shanling Myryad Music 1. Чистий звук.

З додаткових особливостей – застосування для корпусів навушників запатентованої технології Biomaster antimicrobial, що пригнічує ріст кількості шкідливих бактерій. Скоріше за все, йдеться про якесь особливе покриття. Не впевнена, що варто ставитися до цієї обіцянки занадто серйозно, з IEM все одно важливо дотримуватися обережності та гігієни при використанні, зате я тепер можу каламбурити, що це дійсно чистий звук.

Огляд Hi-Fi навушників Shanling Myryad Music 1. Чистий звук.

Між іншим, модель доступна у багатьох відтінках. В мене на тесті були навушники в чорному кольорі, також із консервативних варіантів присутні сірий і бежевий, але є і яскравіші кольори: зелений, червоний, фіолетовий. Хоча сама я, напевно, обрала б саме чорний варіант, оскільки не люблю для своєї техніки занадто яскравого дизайну, але за різноманітність однозначно лайк.

Звук Shanling Myryad Music 1

Основне тестування проводилося на iBasso DX160, FiiO KA3, FiiO BTR5 2021 та Shanling UA1 Pro.

Почерк моделі я можу назвати барвистим, теплим та веселим. Динамік, встановлений тут, виявився досить швидким, тому жодна з частин діапазону не дратувала мене зайвою м’якістю або лінивою в’язкістю. Коли потрібно, Shanling Myryad Music 1 можуть тримати темп і не збиватися з ритму.

Розставлення акцентів сприяє посиленню драйву, хоча картина залишається впізнаваною. Рівень роздільної здатності навушників базовий, він відповідає їх ціновому класу, краще не перевантажувати їх надто складними композиціями. Але з основним пластом матеріалу вони справляються без викривлень.

Огляд Hi-Fi навушників Shanling Myryad Music 1. Чистий звук.

Насамперед привертає до себе увагу підкреслена область верхньої середини та високих частот, що виділяє жіночий вокал та струнні партії. Звісно, я зустрічала і набагато дзвінкіші IEM, але якщо ви чутливі до даного спектру, модель важливо послухати перед покупкою самостійно. Зате таке забарвлення робить Shanling Myryad Music 1 чудовим вибором для живих жанрів, акустичні інструменти розкриваються дуже колоритно, емоційно та соковито.

Огляд Hi-Fi навушників Shanling Myryad Music 1. Чистий звук.

З електронною музикою навушники теж дружать. А ось метал та інші агресивні, погано записані треки можуть подаватися надто різко.
Баси у Shanling Myryad Music 1 форсовані, щільні, вагомі, але швидкісні та панчеві. Вони, на диво, мають гідний контроль, передають початкову варіативність текстур та відпрацьовують чіткий хлопок. Ударність акцентована, рельєф та голографічність для свого класу хороші, глибина непогана.

Середина досить прозора та мелодійна. Мені сподобалася насичена тембральна гама з красивим різноманіттям відтінків, завдяки якій модель звучить більш натурально. Хоча, безумовно, у цьому ціновому класі зразкової природності очікувати не варто, але навушники поряд з конкурентами виглядають цікавішими. Також відзначу гарний розподіл інструментів, панорама отримує багато повітря. Як я вже згадувала, область ВСЧ виділена, це надає їй більшої деталізації. Масштаб сцени не рекордний, але прийнятний.

Верхні частоти яскраві та іскристі. Як завжди у бюджетних моделей, діапазон дещо спрощений, але навряд чи є сенс шукати за ці гроші якусь вишукану палітру обертонів. ВЧ у Shanling Myryad Music 1 трохи підсушені, через їхню дзвінкість на поганих записах можуть бути помітні сибілянти, зате їх протяжність краща, ніж я очікувала.

Огляд Hi-Fi навушників Shanling Myryad Music 1. Чистий звук.

До потужності підсилювача Shanling Myryad Music 1 не вибагливі, їх можна спокійно слухати зі смартфоном або портативним ЦАПом. Чутливість у них, щоправда, низькувата, але при тестуванні нестачі гучності не було. Фоновий шум також відсутній.

Щодо конкурентів — вибір IEM у даному сегменті величезний. Я, мабуть, зупинюся на тих моделях, які найбільше подобаються особисто мені.

Отже, гібриди FiiO FH1s за звуком більш нейтральні, прохолодні, аналітичні та рівні. Вони пропонують прозору подачу без забарвлення, високу деталізацію та гарний баланс між усіма частинами діапазону. Навушники універсальні, в міру співучі, теж швидкі та точні. Від героя огляду їх відрізняє певна м’яка акварельність характеру, трохи менша різноманітність текстур, а також іноді помітна синтетичність. У Shanling Myryad Music 1 тембральна гама натуральніша й аналоговіша, хоча і тоналка більш V-подібна.

Огляд Hi-Fi навушників Shanling Myryad Music 1. Чистий звук.

Наступний суперник – динамічна модель FiiO FD1. Її почерк технічний, ефектний, енергійний, зібраний. Навушники радують швидкісними атаками, підкресленим драйвом та прекрасною розбірливістю. Баси у них лінійні та рельєфні, середні частоти насичені та детальні, трохи сухуваті, а ВЧ переливчасті, витончені та протяжні. За масштабом сцени FiiO FD1 поступаються героєві огляду, при цьому грають рівніше. Вибір тут залежить від смакових уподобань.

Також на увагу заслуговують, звісно, хітові FiiO FD3 та iBasso IT01X, вони дають доросліший рівень, але й вартість у них вища, тому в даній статті докладно обговорювати їх я не бачу сенсу. Але якщо ваш бюджет дозволяє, придивіться і до них.