Сьогодні ми познайомимося з відносно доступною, але якісною механічною клавіатурою Hator Starfall RGB в якій немає нічого зайвого. На перший погляд, тут все добре — надійні перемикачі, міцна конструкція та мінімум додаткових функцій. А чи все так добре насправді? Подивімося уважніше.

Дизайн та конструкція Hator Starfall RGB

Огляд механічної клавіатури Hator Starfall RGB

Hator Starfall RGB не вражає своїм дизайном, але й не всім потрібні якісь особливості. Тут все просто, настільки просто що навіть і оку нема за що зачепитися. На мій погляд, це добре. Конструкція та матеріали корпуса максимально практичні. Ніякого глянцю, тільки метал та матовий пластик. Клавіатура повнорозмірна, але не займає на столі більше місця ніж треба.

Огляд механічної клавіатури Hator Starfall RGB

Компактною цю модель теж не назвеш, вона стандартна. Її корпус, який виконано з металу та пластику доволі товстий, але на зручність використання це ніяк не вплинуло. Клавіатура доволі важка, її вага становить 1 кілограм, що типово для механічних клавіатур. На поверхні вона тримається міцно, за це відповідають резинові ніжки. Є також висувні ніжки для підйому клавіатури.

Огляд механічної клавіатури Hator Starfall RGB

Конструкцію виконано за принципом “скелетон”, коли перемикачі частково видно. Враховуючи, що клавіатуру оснащено RGB-підсвіткою, то таке рішення виглядає стильним і фактично єдиними моментом, який хоч якось прикрашає зовнішність.

Огляд механічної клавіатури Hator Starfall RGB

Hator Starfall RGB — це дротова клавіатура і для її підключення використовується USB-кабель в оплетений тканиною. До самої клавіатури він підʼєднується за допомогою USB Type-C, а до компʼютера по USB Type-A.

Огляд механічної клавіатури Hator Starfall RGB

Ковпачки клавіш зроблені з РВТ пластику, приємні на дотик, та їх можна міняти. “З коробки” клавіатура оснащена повністю українською та англійською розкладками. Обидві розкладки мають рівномірне якісне підсвічування.

Огляд механічної клавіатури Hator Starfall RGB

В комплекті є набір змінних перемикачів для клавіш, що притаманні російській розкладці та інструмент для зняття ковпачків. Вітаю рішення не використовувати гібридну розкладку для українських та російських мов, а оснастити клавіатуру саме українською мовою в першу чергу. Гадаю що вже зовсім скоро ми забудемо про російську мову на клавіатурах, що продаються в Україні.

Перемикачі та функціональність

Hator Starfall RGB продається з двома варіантами перемикачів — зеленим та рожевим. Обидва є власною розробкою Hator і розрізняються вони потрібною для натиснення силою та присутністю тактильного відгуку. В нашому випадку клавіатура оснащена рожевими перемикачами. В них відсутній тактильний чи звуковий відгук.

Огляд механічної клавіатури Hator Starfall RGB

Клавіша натискається плавно з відносно невеликою потрібною силою для натискання — приблизно 45 грамів. Це робить перемикач схожим на Cherry MX Red. Заявлений виробником ресурс становить 80 млн натискань.

Огляд механічної клавіатури Hator Starfall RGB

Регулювання ефектів підсвітки та її яскравість виконується за допомогою модифікатора Fn. В цілому, все доволі зрозуміло та інтуїтивно. Для тонкіших налаштувань можна завантажити софт з офіційного сайту виробника, який дозволяє розкрити максимум можливостей RGB підсвічування, а також налаштовувати макроси.