Літо — пора відпочинку на свіжому повітрі, та якщо ви хочете провести цей час під улюблений плейлист, вам знадобиться портативна акустика. Добре, що ринок вельми насичений такими девайсами, вибрати є з чого. До нас на огляд приїхала недорога колонка під назвою Aria. Це перша спроба компанії Hator у подібний форм-фактор, тож погляньмо на що вона здатна.

Дизайн Hator Aria

Hator Aria пропонує досить знайомий дизайн, який можна побачити у деяких іменитих конкурентів. Колонка має циліндричну форму, корпус виготовлено з пластику, основна частина пристрою прикрита тканиною. Доступно два кольори: чорний і синій.

Огляд портативної колонки Hator Aria

Для керування пристроєм передбачено п’ять клавіш: включення, зміна гучності й перемикання треків (+/-), відтворення/пауза і з’єднання по Bluetooth, яка також може перемикати режими еквалайзера.

Огляд портативної колонки Hator Aria

Нижче на пластиковій частині корпусу знаходиться порт USB-C та індикатор роботи колонки. По боках розташовані пасивні низькочастотні випромінювачі. Також передбачено дві гумові ніжки для того, щоб можна було надійніше розмістити девайс на горизонтальній поверхні.

Огляд портативної колонки Hator Aria

Hator Aria захищена від вологи згідно з класом IPX7. Це означає, що вона має витримати навіть короткочасне занурення під воду. В комплекті з колонкою йде USB-A – USB-C кабель для зарядки.

Звук і можливості підключення

Двоканальна система відтворення звуку забезпечує досить непоганим звучанням, враховуючи форм-фактор пристрою. Високочастотний і низькочастотний динаміки мають розміри 30 мм і 45 мм та потужність 10 Вт і 20 Вт.

Огляд портативної колонки Hator Aria

Для підключення джерел звуку передбачено модуль Bluetooth 5.3. Процес з’єднання відбувається швидко — достатньо затиснути відповідну кнопку на колонці на пару секунд, після чого треба обрати Hator Aria у списку доступних пристроїв на смартфоні чи комп’ютері. Окрім того, ви можете об’єднати дві Hator Aria завдяки функції TWS Pair-to-play. Заявлена затримка звуку в режимі Bluetooth <180 мс, під час перегляду фільмів проблем з несинхронним відтворенням не було.

Огляд портативної колонки Hator Aria

Загалом колонка залишила приємні враження щодо якості звучання. Відчувається, що розробники попіклувались про те, щоб ви не відчули нестачі низьких частот. Є навіть спеціальний режим еквалайзера, який збільшує кількість басів (вмикається подвійним натиском на кнопку з’єднання по Bluetooth). Втім, на мою думку, стандартного режиму цілком достатньо. Запасу гучності теж вдосталь, тому це гарний варіант, щоб взяти з собою на відпочинок на природі.

Автономність і зарядка Hator Aria

Огляд портативної колонки Hator Aria

Розробник заявляє, що акумулятора місткістю 5200 мА•год має вистачати на 16 годин роботи. На практиці цей показник у вас, швидше за все, буде трохи меншим, але в цілому автономність на непоганому рівні. Зарядка потужністю 18 Вт відбувається через порт USB-C, до 100% можна зарядити колонку приблизно за 2.5 години. А ось використовувати Hator Aria як павербанк не можна.

Програмне забезпечення

Огляд портативної колонки Hator Aria

Під час тестування колонка декілька разів дивним чином себе поводила, відмовляючись вимикатись. Ми звернулись до виробника з питанням, чи була це проблема конкретно з тестовим зразком, чи вона була ширшою. Виявилось, що дійсно існував певний баг у цій партії Hator Aria, втім компанія вже повністю перепрошила її, тому все має працювати стабільно. Єдине, що хотілося б мати фірмовий додаток для колонки з можливістю отримувати подібні оновлення софту по повітрю та іншими налаштуваннями.