Смартфони з гнучкими екранами займають в лінійці Samsung особливе місце, і новий Galaxy Z Flip3 не став виключенням. Ці моделі з одного боку є флагманами над флагманами, але з іншого часто мають з ними не так вже й багато спільного. Складно одразу сказати, добре це чи погано, але компанія принаймні вірить в цю категорію мобільних пристроїв. Не розмінюючись на концепти, вона послідовно просуває апарати з гнучкими дисплеями абсолютно на різних ринках, в тому числі й не найбагатших. Хіба ж це не справжня віра? Проте одних тільки прагнень з боку Samsung було б недостатньо, повірити має також покупець. Тому давайте на прикладі Galaxy Z Flip3 подивимося, наскільки легко це зробити.

Характеристики Galaxy Z Flip3

Розміри та вага

Складений: 86,4×72,2×15,9-17,1 мм

Розкладений: 166×72,2×6,9 мм

Вага: 183 грами

Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ, 128 або 256 ГБ
Процесор Qualcomm Snapdragon 888
Графічний процесор Adreno 660
Бездротові модулі Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, NFC
Дисплеї

Зовнішній: 1,9-дюймовий Super AMOLED

Роздільна здатність: 260×512 точок

Внутрішній: 6,7-дюймовий Dynamic AMOLED 2X

Роздільна здатність: 2640×1080 точок

Частота оновлення: 120 Гц

Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 12 Мп, ƒ/1.8

Надширококутний: 12 Мп, 123°, ƒ/2.2

Фронтальна камера 10 Мп, ƒ/2.4
Акумулятор 3300 мА•год
Операційна система Android 12, One UI 4
Рекомендована ціна в Україні 24 999 грн за 128 ГБ; 26 999 грн за 256 ГБ

Дизайн та матеріали

Компанія Samsung була одним з піонерів розкладного дизайну телефонів. 65 тис. кольорів екрану, поліфонічні мелодії, VGA-камера та 1000 контактів у телефонній книзі, пам’ятаєте? Якщо так, то зітріть скупу сльозу, а якщо ні, то воно вам і не треба. Бо сучасні розкладні смартфони мають мало спільного з класикою. Проте логіка такого дизайну не змінилася – іноді щоб зробити корпус компактнішим, його треба скласти навпіл.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

В еру телефонів це було потрібно, щоб дати користувачам зручні кнопки та ще й «великий» екран, тоді наші уявлення про габарити мобільних пристроїв були до смішного хибними. Тому сьогодні проблема більш актуальна, смартфони з року в рік не меншають, бо компактні моделі не виправдовують очікувань виробників в продажах. Користувачі хочуть споживати інформацію з великого екрана, а от розміри смартфона бажають бачити меншими. Такий от парадокс та бажання побороти фізику, отримавши з меншого об’єкту більшу площу екрану.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

І гнучкі матриці загалом дають нам таку можливість. Проте вони повністю не розв’язують виробникам руки щодо дизайну. Адже технологія поки доволі дорога. А що ми звикли бачити в дорогому смартфоні? Правильно – скло та метал. Які на відміну від пластику не дозволяють сильно гратися з формами. Сподіваюсь, що цей довгий вступ до дизайну Galaxy Z Flip3 допоміг вам зрозуміти, чому смартфон не виглядає, як та «жабка» з 2006 року. В Samsung могли б досхочу гратися в ностальгію, але часи змінилися, а з ними змінилися й вимоги з боку споживачів. І маю визнати, Galaxy Z Flip3 їм відповідає.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

У розкладеній формі корпус смартфона виглядає як дуже тонкий моноблок, його товщина складає всього 6,9 мм. Відносно невелика ширина (72,2 мм) дозволяє з комфортом тримати апарат в руці, а от висота вже ближча до моделей з більшою діагоналлю – 166 мм. Проте в складеному вигляді все міняється, апарат легко вміщується в руці, його ширина не міняється, а от висота зменшується до 86,4 мм. Товщина, правда теж, та складає від 15,9 до 17,1 мм. Смартфон спочатку доволі дивно відчувається в кишені, але до цього звикаєш.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Дизайн апарата став еволюційним розвитком тогорічного Z Flip, в якому компанія вперше спробувала цей формат корпусу з гнучким екраном. В складеному вигляді фронтальну та задню частини корпусу прикриває захисне скло Gorilla Glass Victus, а рамки та шарнір зроблені з алюмінію. Грані смартфона стали більш пласкими у порівнянні з торішньою моделлю, але все ще мають заокруглені краї, тому не врізаються в руку.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Що цікаво, Galaxy Z Flip3 привертає до себе більше уваги людей навколо, ніж старша модель Z Fold3. Якщо є бажання виділитися користуючись смартфоном, то зараз важко знайти для цього кращий апарат. За час його тестування, в мене питали про Z Flip3 десятки разів, це доволі цікаве і забуте відчуття, прямо як колись давно, коли дизайн смартфонів був різноманітним.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Одним з головних нововведень в дизайні Galaxy Z Flip3 став більший зовнішній екран, діагональ якого тепер складає 1,9 дюйма, і який візуально виокремлений склом темного кольору. Воно створює ілюзію більшого дисплея та ще й елегантно об’єднує модулі камер, які майже не виступають з корпусу.

На праву грань смартфона винесена механічна клавіша регулювання гучності, а також клавіша живлення, в яку вписано сканер відбитків пальців. Він використовує ємнісну технологію та працює дуже швидко.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Розкривати корпус Galaxy Z Flip3 доводиться обома руками, теоретично, можна й одною, проте так вище ризик пошкодити захисну плівку екрану нігтем. Адже шарнір в апараті не дуже легкий, хоча в цьому більше плюсів, ніж мінусів, бо він дуже добре фіксує половинки екрану в будь-якому положенні та відчувається якщо не вічним, то таким, якого вистачить на 100 років. Інженери Samsung добре попрацювали над механізмом.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Як і над герметичністю корпусу, який тепер має захист від води IPX8, що теоретично дозволяє занурювати Galaxy Z Flip3 у воду на 1,5 метри на час до 30 хвилин. Захисту від пилу в смартфоні немає через механічний шарнір, тому на пляжі варто бути обережнішим. Але захист від води робить апарат більш звичним. Я нещодавно вийшов познімати на смартфон в снігопад, і якби його корпус пропускав вологу, то огляду могло б не вийти, бо знімав доволі довго і весь смартфон був мокрий. Але з IPX8 це не стало проблемою.

Дисплеї Galaxy Z Flip3

Смартфон отримав два екрани. Про зовнішній я вже згадував вище, він має діагональ 1,9 дюйма, роздільність 260×512 точок, матрицю Super AMOLED та використовується для показу сповіщень, часу й віджетів. Відверто кажучи, від додаткового дисплея я очікував трохи більшого, зокрема можливості виводити на нього ті віджети, що є в Android.

Але зараз можна додавати тільки деякі віджети One UI, що адаптовані під зовнішній екран. Тобто подивитися останні сповіщення, розклад на день, прогноз погоди, будильники, увімкнути таймер та запис мікрофона, перевірити кількість кроків в Samsung Health та керувати відтворенням музики. І це всі можливості, хоча було б непогано мати під рукою віджет Shazam, щоб швидко включити пошук музичної композиції, не розкладаючи смартфон. Чи віджет SmartThings для керування розумними приладами вдома. Загалом, Samsung тут є, що покращувати.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Основний дисплей в Galaxy Z Flip3 отримав гнучку 6,7-дюймову матрицю Dynamic AMOLED 2X з роздільністю 2640х1080 точок, частотою оновлення 120 Гц, підтримкою HDR10+ та піковою яскравістю 1200 кд/м2. Традиційно для Samsung, в екрана два режими відображення кольорів: насичений та природній. Перший відповідає кольоровому простору DCI-P3, а другий sRGB.

Насичений:

Природній:

Обидва режими дисплея мають хороший рівень калібрування з відповідним охопленням трикутника sRGB, еталонною гамою та рівномірним підсвіченням.

Гнучкий екран смартфона покритий захисною полімерною плівкою, яка на відміну від першого покоління Z Flip стала більш міцною та отримала краще олеофобне покриття. Основа дисплею підсилена та містить скло Ultra Thin Glass товщиною всього 30 мікронів. Тому під час роботи екран не продавлюється та відчувається звичним, але він все ж таки потребує додаткового захисту з використанням плівки. Остання з часом може покриватися подряпинами, особливо у випадку не дуже обережного використання, проте Samsung обіцяє покупцям одну безплатну заміну дисплею з плівкою протягом першого року.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Як і в минулих моделях компанії з гнучким екраном, місце згинання по центру матриці відчувається при проведенні пальцем, але до цього доволі швидко звикаєш. Візуально ж воно взагалі не заважає, адже його видно тільки під кутом.

Платформа та швидкодія

На відміну від смартфонів S-серії, які в Україні продаються з процесорами Exynos, моделі Samsung з гнучкими екранами побудовані на платформі Qualcomm, і Galaxy Z Flip3 не став виключенням. Апарат отримав 5-нанометровий чип Snapdragon 888, який працює на частоті від 2,42 до 2,84 МГц, графіку Adreno 660 та 8 ГБ оперативної пам’яті разом зі швидким UFS 3.1 накопичувачем місткістю 256 ГБ для зберігання програм та файлів.

Швидкодія Galaxy Z Flip3 знаходиться на типовому для Snapdragon 888 рівні, з можливістю запускати будь-які програми та ігри, які тільки доступні для Android. Через формфактор смартфон зовсім не здається ігровим, хоча можливостей платформи вистачає для того, щоб запускати «важкі» ігри. Наприклад World of Tanks Blitz на максимальних налаштуваннях графіки. Після 20 хв гри корпус апарата стає помітно теплим, але значного дискомфорту це не викликає. Загалом грати можна, проте Galaxy Z Flip3 не назвеш ігровим смартфоном і навряд чи він буде активно використовуватися саме в такому сценарії.

Щодо інших можливостей платформи, то вони стандартні для флагманських моделей Samsung та включають безпровідні модулі Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 та NFC. А також підтримку позиціювання через супутникові мережі A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS.

Камери Galaxy Z Flip3

Смартфон позиціюється в лінійці Samsung як іміджеве рішення, тому отримав мінімальний для сучасних моделей набір камер, який складається з двох перевірених часом модулів. І це не перебільшення, адже вони не змінилися у порівнянні з першим Galaxy Z Flip, хоча загалом непогано справляються зі своєю роботою. Але давайте для початку згадаємо їхні характеристики:

  • 12-мегапіксельний ширококутний модуль з діафрагмою f/1.8, матрицею 1/2,55 дюйма, розміром пікселів 1,4 мкм, фазовим автофокусуванням та оптичною стабілізацією;
  • 12-мегапіксельний надширококутний модуль з діафрагмою f/2.4, кутом огляду 123 градуси, розміром пікселів 1,12 мкм та електронною стабілізацією.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Попри те, що камери за мірками життєвого циклу смартфонів не зовсім нові, це не заважає їм досі робити якісні знімки. Вдень обидва модулі роблять фото з хорошою, як на свою роздільну здатність, деталізацією, правильно визначають баланс білого та мають доволі широкий динамічний діапазон.

Ширококутна камера:

Надширококутна камера:

З погіршенням освітлення деталізація падає, і більш активно починають діяти алгоритми постобробки, навіть без активації нічного режиму. Який, до речі, працює для обох модулів. Причому доволі вдало, під час зйомки складається враження, що розробники Samsung витягли максимум з цих камер. Адже навіть надширококутний модуль без оптичної стабілізації, якщо в кадрі є хоча б якесь світло, дозволяє в нічному режимі зробити непогані знімки. Принаймні, їх приємно розглядати на екрані смартфона та не соромно відправляти в соцмережі.

У основної камери вночі справи ще краще, адже тут й оптична стабілізація, й діафрагма пропускає більше світла, так що нічний режим не завжди потрібен. Хоча він краще промальовує світлі об’єкти, наприклад світло вуличних ліхтарів.

Традиційного для флагманів телефото-модулю в Galaxy Z Flip3 немає, замість нього можна використовувати цифрове наближення основної камери в діапазоні 2х, 4х та 10х. І якщо два останні роблять зображення вже занадто мильним, то при двократному наближенні, принаймні вдень, можна робити хороші кадри.

Складно сказати, чому в Galaxy Z Flip3 все ж таки не з’явився окремий телефото-модуль. Але можу припустити, що причина як в бажанні зберегти естетичний вигляд моделі (все-таки вписати три модулі в корпус важче, ніж два), так і в тому, щоб не збільшувати габарити корпусу. Загалом, рішення правильне, адже для свого позиціювання смартфону вистачає й двох камер.

Обидва модулі можна використовувати для запису 4К відео, проте тільки з 30 кадрами в секунду, якщо перемкнутися на 60 FPS, то буде доступним лише основний модуль. З роздільністю Full HD користувачу також доступна опція суперстабілізації, яка сильніше компенсує рухи користувача. Ось декілька прикладів зйомки відео на Galaxy Z Flip3 в Full HD:

Селфі-камера в смартфоні 10-мегапіксельна з діафрагмою f/2.4 та електронною стабілізацію, чого в цілому достатньо, щоб при хорошому освітленні робити фото самого себе, або підключатися до відеоконференції.
Проте якщо хочеться більшого, то стає у пригоді зовнішній дисплей, який можна використовувати як видошукач і знімати на основні камери.

Аудіо

На відміну від попередньої версії, Galaxy Z Flip3 отримав два зовнішніх динаміки, один з яких розташований на нижній грані корпусу, а другий суміщено з розмовним. Звучать вони доволі голосно, на рівні з іншими флагманами Samsung.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Навушники до смартфона зручніше всього підключати безпровідним способом через Bluetooth 5.1, хоча порт USB Type-C зберігає можливість використовувати дротові моделі через перехідник на класичний 3,5 мм роз’єм.

Автономність Galaxy Z Flip3

Смартфон отримав акумулятор місткістю 3300 мА-год, що відверто небагато за мірками сучасних флагманських моделей. Проте формат смартфона дозволяє менше звертатися до основного екрана, в той час, як зовнішній використовує менше заряду батареї. Тому на день Galaxy Z Flip3 в цілому вистачає, але якщо дуже активно користуватися апаратом, тоді доведеться заряджати його вже під вечір. Автономність протягом дня підтверджується також синтетичним тестом PC Mark, в якому смартфон з увімкненим екраном з яскравістю 200 кд/м2 та під навантаженням протримався 7 годин 49 хвилин.

Огляд Galaxy Z Flip3: смартфон з гнучким екраном не за всі гроші світу

Galaxy Z Flip3 підтримує зарядку до 15 Вт, в Samsung її досі називають «швидкою», хоча у самої компанії вже є швидший стандарт до 25 Вт. Складно сказати, чому вирішили використати більш повільну зарядку, але для меншого акумулятора вона забезпечує поновлення заряду акумулятора від 0 до 22% за 15 хвилин та до 44% за 30 хвилин. Тобто в принципі доволі швидко.

Окрім провідної, в Z Flip3 є підтримка безпровідної зарядки за стандартом Qi до 10 Вт, а також смартфон сам може заряджати сумісні навушники або розумні годинники, віддачі через той же Qi до 4,5 Вт.