Samsung активно розвиває лінійку повністю бездротових навушників останні декілька років, але фокусуючись на моделях середнього та високого рівня. Водночас у сегменті відносно доступних TWS-навушників компанія була представлена доволі слабко, в основному завдяки моделям минулих років, які встигли подешевшати. Виправити це мають Galaxy Buds FE, перше покоління навушників в лінійці Fan Edition, яка найбільш відома смартфонами Samsung, що отримують деякі флагманські можливості, але при цьому й доступнішу ціну. Чи вийшло так само з Galaxy Buds FE, я розкажу в цьому огляді.

Характеристики Galaxy Buds FE

Тип навушників внутрішньоканальні
Тип підключення True Wireless
Сумісність Android, iOS
Версія Bluetooth 5.2
Радіус дії 20 метрів
Підтримка кодеків SSC, SBC, AAC
Управління сенсорне
Регулятор гучності
Мікрофони по 3 на кожен навушник, підтримка шумозаглушення
Вага навушників 5,6 грама
Вага кейсу 40 грамів
Захист від вологи IPX2
Автономність до 6 годин на одному заряді з шумозаглушенням, до 30 годин з кейсом
Роз’єм для зарядки USB Type-C
Рекомендована ціна в Україні 3 499 грн

Комплектація

Навушники постачаються в традиційній для Samsung білій коробці, в якій можна знайти самі Galaxy Buds FE у зарядному кейсі, кабель USB-C, змінні амбушури та дві резинові накладки, про які я детальніше розповім далі.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Загалом стандартний набір для сучасних повністю бездротових моделей, і як видно, приставка FE по суті ніяк на комплектацію не вплинула.

Дизайн та кейс

Galaxy Buds FE – це найдешевші TWS-навушники від Samsung з внутрішньоканальною посадкою та активною системою шумозаглушення, проте не можна сказати, що компанія сильно економила на дизайні чи матеріалах.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Buds FE помітно відрізняються від інших моделей навушників Samsung простішим виконанням, тут доволі проста форма корпусу, а пластикова зовнішня частина розбавлена глянцевою вставкою.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Приємно було побачити в доступній моделі хрящовий фіксатор, який забезпечує надійнішу посадку, особливо під час зайняття спортом. Через особливості фізіології правого вуха я можу комфортно бігати мало в яких навушниках, і Galaxy Buds FE виявилися одними з них.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Проте, якщо хрящові фіксатори заважають, їх можна поміняти на згадані вище резинові накладки, що також допоможуть навушникам краще триматися у вушній раковині.

Самі Galaxy Buds FE доволі компактні, вони не сильно виступають з вух і ними приємно користуватися протягом дня та брати із собою в транспорт, на прогулянку чи в тренажерний зал. Вага кожного навушника складає всього 5,6 грама. По суті це універсальна модель «на кожен день».

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Кейс навушників такий самий як в Galaxy Buds2, має глянцеве покриття, LED індикатор заряду на передній частині та порт USB-C на задній. Проте можна одразу сказати, що спрощенням в ньому є відсутність бездротової зарядки.

Розміри кейса складають 50х50х27,7 мм, а вага – 40 грамі. Його доволі легко носити із собою.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Ще одне спрощення в дизайні, захист від вологи в Galaxy Buds FE заявлений на рівні IPX2, порівняно з IPX7 у топовій моделі Buds2 Pro. Сам по собі IPX2 дозволяє навушникам переживати контакт з невеликою кількістю вологи, тобто вони витримують виділення поту під час тренування або пробіжки.

Підключення

Для з’єднання навушників зі смартфоном, ноутбуком, планшетом чи іншими сумісними пристроями використовується протокол Bluetooth 5.2 з профілями A2DP, AVRCP та HFP. Але щоб отримати можливість налаштовувати навушники та оновлювати їхню прошивку, знадобиться застосунок Wearable, яку можна скачати в магазині Google Play для смартфонів та планшетів на Android. Версії для iOS немає, але ніщо не заважає підключати та використовувати Galaxy Buds FE з iPhone просто по Bluetooth.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Для смартфонів та планшетів Samsung навушники підтримують функцію автовизначення, тобто достатньо відкрити кришку зарядного кейса й апарат сам знаходить Galaxy Buds FE та пропонує до них під’єднатися. Для інших смартфонів підключення теж доволі просте та швидке, але не настільки автоматизоване.

Ще одним спрощенням в Galaxy Buds FE є відсутність можливості одночасного підключення до декількох пристроїв і відповідно миттєвого перемикання між ними (так званий мультипойнт), що частково компенсується підтримкою швидшого перемикання між пристроями Samsung. Втім, це не працює для смартфонів інших виробників.

Додаток Wearable відкриває можливість міняти додаткові налаштування, він дозволяє не тільки перемикатися між режимами шумозаглушення, але й налаштовувати еквалайзер, озвучування сповіщень та жести. Останні, до речі, працюють доволі добре, дозволяючи ставити відтворення на паузу, перемикатися між композиціями, а також вмикати або вимикати зниження навколишнього шуму. Для цього достатньо торкнутися пальцем зовнішньої панелі правого чи лівого навушника.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

За кожну дію відповідає своя кількість доторків. Наприклад, якщо натиснути один раз – відтворення ставиться на паузу, якщо два рази – вмикається наступна композиція, три рази – попередня.

В Galaxy Buds FE немає можливості регулювати гучність через самі навушники, що, як на мене, не є проблемою, адже робити це жестами не завжди зручно, а також завжди є ризик випадкового натискання. Більш критичною, як на мене, є відсутність автоматичної паузи відтворення, коли один із навушників витягається з вуха.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

При цьому цікаво, що в Galaxy Buds FE є вбудовані датчики наближення, але використовуються вони поки що тільки під час вхідного дзвінка. Смартфон із застосунком Wearables визначає, чи знаходиться користувач у навушниках, і якщо так, то мелодія дзвінка йде на них. Якщо ж вони просто лежать на столі, то звук буде йти від смартфона. Корисна можливість, але додати автоматичну паузу відтворення теж було б добре. Сподіваюсь, в Samsung зроблять це з наступними оновленнями прошивки.

Шумозаглушення

Вже сам формат Galaxy Buds FE з внутрішньоканальною посадкою дозволяє ізолювати частину зовнішнього шуму, якщо правильно підібрати розмір амбушур. Проте в навушниках також є активна система шумозаглушення, що працює на основні 6 мікрофонів та створює протишум, який блокує фоновий гул, наприклад, від авто на вулиці або в громадському транспорті. В Galaxy Buds FE ця система працює доволі м’яко, не створюючи зайвого тиску на барабанні перетинки.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Частина зовнішніх шумів справді відсікається, що дозволяє з трохи вищим рівнем гучності слухати музику в потязі метро, порівняно зі старшими Galaxy Buds шумозаглушення працює менш ефективно, але якщо враховувати вартість моделі, то це дуже хороший результат.

Вбудовані мікрофони також використовуються під час дзвінка, забезпечуючи у відносно тихому оточенні хорошу якість передачі голосу. При наявності фонового шуму навушники не відсікають його повністю, але виділяють голос користувача, завдяки чому його продовжує бути чутно.

Звук Galaxy Buds FE

В Galaxy Buds FE підтримують кодеки SSC (Samsung Scalable Codec), AAC та SBC. Власний кодек Samsung теоретично дозволяє навушникам досягати динамічного бітрейта від 88 до 512 кбіт/с та передачі аудіо вищої якості 24 біт та 96 кГц, в той час, як стандартні кодеки AAC та SBC забезпечують підтримку більшої кількості пристроїв.

На відміну від старших моделей лінійки, Galaxy Buds FE не мають підтримки просторового аудіо. Це ще одне спрощення, проте знову не надто критичне.

Щодо якості звуку, то в Samsung насправді добре над ним попрацювали, враховуючи початковий рівень моделі. Galaxy Buds FE відтворюють доволі широку сцену з хорошим рівнем деталізації, відчутним басом та не гублять високі частоти. Звісно, низькі частоти тут менш виразні, ніж в дорожчих Galaxy Buds2 Pro. Але як для цієї цінової категорії, звучання справді достойне.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

Однак варто враховувати, що користувачі, які звикли тонко налаштовувати еквалайзер під власні потреби не зможуть цього зробити з Galaxy Buds FE. В застосунку Wearables є попередньо встановлені профілі еквалайзера, але немає можливості створити власний.

Також зазначу, що навушники мають високий запас гучності, повзунок регулювання не потрібно викручувати на максимум, комфортний рівень досягається при його переміщенні на 1-2 ступені вище середнього.

В цілому, Galaxy Buds FE забезпечують хорошу якість звуку для повсякденного використання, тим більше якщо основним джерелом звуку виступають стримінгові сервіси як Spotify, YouTube Music чи Netflix.

Автономність Galaxy Buds FE

Кожен навушник отримав вбудований акумулятор на 60 мА⋅год, плюс додаткові 479 мА⋅год в зарядному кейсі. Останній заряджається через порт USB-C, але не підтримує бездротову зарядку, як в дорожчих моделях Samsung.

Огляд Galaxy Buds FE - доступні TWS-навушники від Samsung

З активною системою шумозаглушення Galaxy Buds FE забезпечують 6 годин роботи, а з вимкненою – понад 8 годин. Батарея зарядного кейса дозволяє збільшити час відтворення до 20 годин з шумозаглушенням і до 30 годин без нього. Таким чином навушників вистачає на декілька днів активного використання без необхідності підзарядки.