Столи з можливістю регулювання висоти сьогодні є одним із найцікавіших елементів організації робочого місця. Таких моделей стало дуже багато, вони є різного розміру, з різними механізмами та під різний бюджет. Мені давно кортіло спробувати такий стіл, тож в цьому огляді я розкажу про модель Cougar Royal 120 Pure та про те, для чого загалом потрібен стіл з можливістю працювати стоячи й наскільки зручно ним користуватися.

Чи корисно працювати стоячи?

Загалом так. В одному з досліджень, опублікованому в Британському журналі спортивної медицини, зроблено висновки, що під час роботи за столом рекомендується рухатися, стояти та робити перерви від сидіння загалом щонайменше 2 години протягом 8-годинного робочого дня. В цьому немає ніякого відкриття, адже загалом відомо, що довге сидіння в одній позі створює надмірне навантаження на поперек, і якщо користувач до цього ще й постійно неправильно сидить, то це може призвести до розвитку хронічних проблем зі спиною та судинами.

Ще одне цікаве дослідження проводилося в колл-центрі. Протягом 6 місяці 167 його співробітників мали можливість використовувати стоячі робочі місця, в той час, як контрольна група працювала за звичайними столами. У підсумку співробітники зі стоячими столами були на 45% продуктивнішими щодня порівняно зі своїми колегами, які працювали сидячи. Крім того, їхня продуктивність значно зросла з часом, з приблизно 23% у перший місяць до майже 53% протягом наступних 6 місяців.

Зі свого невеликого досвіду використання стола з можливістю працювати стоячи, я не можу сказати, що моя продуктивність якось значно збільшилася, втім зазначу, що це справді доволі зручно та знімає навантаження на спину. Знайомі, які давно працюють за такими столами також радять спробувати балансувальні дошки або килимки, що дозволяють стоячи розминати ноги.

Характеристики Cougar Royal 120 Pure

Розміри 1200 x 800 x 21 мм
Поверхня МДФ-плита
Діапазон висоти (зі стільницею) 725-1225 мм
Кількість двигунів 2
Швидкість руху 40 мм/с
Вантажопідйомність 100 кг
Рівень шуму ≤50 децибел під час руху
Живлення 100-240 В змінного струму, 50/60 Гц
Рекомендована вартість 23 999 грн

Комплектація та збирання

Cougar Royal 120 Pure постачається у двох доволі великих картонних коробках, які не варто пробувати підіймати самому, вони справді доволі важкі. Втім, зібрати стіл самостійно не буде проблемою.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

В комплекті користувач знайде все необхідне, щоб почати збирання. Це, по-перше, самі комплектуючі – поверхня стола з металевим каркасом та дві металеві ніжки з двома підставками, по-друге, два набори болтів різного розміру для кріплення та шестигранники, щоб вкрутити їх на місце.

Весь процес збирання Cougar Royal 120 Pure зайняв в мене приблизно 40 хвилин, болти потрібно встановлювати у закритих нішах, тому доведеться приділити час тому, щоб спочатку болт потрапив в отвір, а потім для його закручування.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Проте це і є основною частиною збірки, адже обидва мотори Timotion, які використовуються для підйому ніжок, встановлені виробником на заводі.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Кабелі від них лише потрібно вставити в так само вже встановлений блок керування, який під’єднано до пульта управління, що дозволяє регулювати висоту стола. Таким чином, зібрати стіл не складно, і його конструкція дозволяє повторне розбирання, якщо потрібно буде переїжджати в інший офіс чи квартиру.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Для роботи столу знадобиться розетка на 220 В, вона не має бути прямо зовсім поруч, у Cougar Royal 120 Pure доволі довгий кабель живлення, але потрібно також враховувати, що стіл буде підійматися.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

В рамі стола є отвори для менеджменту кабелів, які дозволяють трохи привести їх в порядок, але це доволі проста система, яка потребує від користувача часу, щоб продумати та реалізувати кріплення. Не думаю, що більшість власників Cougar Royal 120 Pure будуть цим заморочуватися, тож хотілось би бачити в такій в цілому висококласній моделі кращу реалізацію системи менеджменту кабелів.

Дизайн, матеріали, робоча поверхня

Cougar Royal 120 Pure доступний у двох кольорах: чорному та білому. До мене потрапив якраз останній варіант, як можна зрозуміти по фото, стіл повністю білий, в цей колір пофарбована не тільки робоча поверхня, але й ніжки.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Поверхня стола зроблена з МДФ-плити з матовим покриттям, на якому не залишаються відбитки пальців, та з якого дуже легко прибираються пил та бруд. Її розмір 120 см в ширину та 80 см в глибину, цього цілком достатньо для того, щоб встановити на поверхню монітор з підставкою, а також поставити перед ним клавіатуру або ж ноутбук. Місця буде достатньо й для сторонніх аксесуарів, наприклад світильника або бездротової зарядки для смартфона.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Ближче до тильного краю робочої поверхні є спеціальний отвір із заглушкою для кабелю монітора, він дозволяє протягнути його під столом, але з цим треба бути обережним. Потрібно враховувати, що стіл буде підійматися, і якщо системний блок стоїть під столом, то щоб довжини кабелів вистачило. Те саме стосується кабелю живлення монітора.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

З переднього краю поверхня Cougar Royal 120 Pure має ергономічний зріз, який забезпечує комфортнішу посадку. З ним кисті не впираються в грань.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Кожна ніжка столу має широку основу з двома регульованими та прорезиненими підставками, які дозволяють запобігти хитанню. Завдяки міцній основі Cougar Royal 120 Pure стає на підлогу як монолітний, його доволі важко зсунути з місця.

В цілому стіл має простий та приємний дизайн, тому добре впишеться майже в будь-який інтерʼєр.

Цікаво, що в цієї моделі є Pro-версія, прямо як в iPhone, яка має схожий дизайн, але також вбудовані порти USB-C, USB-A та розетки для живлення.

Регулювання висоти

З правого боку під робочою поверхнею Cougar Royal 120 Pure встановлено пульт регулювання висоти, який складається з джойстика, що рухається вгору та вниз, а також з чотирьох програмованих клавіш, на кожну з яких можна призначити певну висоту.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Регулювання висоти може мінятися від 72,5 см до 122,5 см, цього діапазону вистачає із запасом як для того, щоб підібрати собі комфортну висоту для сидіння, так і стояння. В Cougar Royal 120 Pure використовується два мотори Timotion, які підіймають стіл зі швидкістю 40 мм/с та розраховані на вантажопідйомність до 100 кг.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Такої швидкості в цілому вистачає, щоб змінити висоту столу від нижнього до верхнього положення за 15 секунд, вниз механізм опускається трохи швидше – за 12 секунд. Під час регулювання висоти є шум від роботи електромоторів, але він не голосний, виробник вказує, що він менший за 50 дБ, що нижче ніж типовий шум у відкритому офісі, який може досягати понад 60 дБ.

Огляд Cougar Royal 120 Pure – компʼютерний стіл з регулюванням висоти

Два приводи впливають на вартість Cougar Royal 120 Pure, але також забезпечують вищу надійність, адже розподіляють навантаження. Окрім того, підйомний механізм стола має автоматичну систему зупинки, якщо стіл натикається на перешкоду. Це вже один раз врятувало мій ноутбук, який міг полетіти на підлогу через перечеплений USB-C кабель під час підіймання стола, якби в ньому не було такого механізму автостопа. Тож раджу звертати увагу на його наявність, бо це реально може врятувати техніку та нерви.