Легкі миші потрібні й на них є попит. Виробники це розуміють і таких моделей стає все більше. Сьогодні мова піде про нову ігрову мишку Cougar Airblader Tournament. Вона дуже легка, оснащена класним сенсором і доволі зручна. Погляньмо детальніше на цю модель.

Характеристики Cougar Airblader Tournament

Тип Провідна миша
Підключення USB Type-A
Сенсор PixArt PMW3399
Максимальна роздільність сенсора, dpi 20000
Частота опитування 2000 Гц
Максимальна швидкість відстеження 650 IPS
Максимальне прискорення 50 g
Ресурс перемикачів 80 мільйонів натискань
Довжина кабелю 1,8 метра
Розміри  117х62,8х37,8 мм
Вага (без кабелю) 62 грами

Комплектація

Огляд ультралегкої миші Cougar Airblader Tournament

І почну як завжди з пакування та комплектації. Вона небагата — компактна коробка, інструкція та набір змінних ніжок. Все просто, та майже аскетично.

Дизайн та ергономічність

Зовнішність миші повністю продиктована її функцією — бути максимально легкою та швидкою. Через це в її корпусі можна помітити багато “порожнин”, це нагадує інші знакові моделі цього класу, проте у відкритих панелях може накопичуватися пил.

Огляд ультралегкої миші Cougar Airblader Tournament

Cougar Airblader Tournament продається у двох кольорах: білому та чорному. Чесно кажучи, біла — мій особистий фаворит. Класичне поєднання матового білого та чорного, відсутність глянсу та яскраво-помаранчевий дріт в плетенні з тканини – має дуже стильний вигляд. І при цьому в моделі немає жодної підсвітки, навіть маленького світлодіода. Все для максимального полегшення корпусу. Кабель, до речі, виявився дуже легким і він не чіпляється за килимок, а також ніяк не заважає руху мишки.

Огляд ультралегкої миші Cougar Airblader Tournament

Чорна модель має більш стриманий та скромний вигляд, і відбитки пальців на ній помітні трохи краще. Єдиний декоративний елемент — це помаранчева накладка позаду коліщатка прокрутки. Так, це саме накладка, а не кнопка, що є доволі незвичним, адже звичніше, що на цьому місці виробники мишок розташовують кнопки.

Огляд ультралегкої миші Cougar Airblader Tournament

Додаткових клавіш тут мінімум: тільки бічні кнопки з функціональністю “Вперед” та “Назад”, та кнопка зміни роздільної здатності сенсора знизу мишки.

Огляд ультралегкої миші Cougar Airblader Tournament

Основні клавіші виконані з більш чіпкого пластику на відміну від іншої частини корпусу і пальці не ковзають по них.

Огляд ультралегкої миші Cougar Airblader Tournament

Під клавішами розташовано перемикачі з заявленим ресурсом у 80 млн натискань. Це, до речі, одна з головних відмінностей від звичайної моделі Airblader, де перемикачі розраховані на 50 млн натискань. Клавіші мають чіткій та в міру гучний клік. Коліщатко прокрутки працює тихо, та обклеєно гумою для більшої чіпкості.

Огляд ультралегкої миші Cougar Airblader Tournament

Тепер про головне — вагу та розміри. Миша дійсно ультралегка і її вага становить всього лиш 62 грами. Вона не відчувається в руці. Після важчих мишей навіть незвично, але так і повинно бути. Airblader Tournament ще й доволі компактна і підійде для руки невеликого розміру. В такому випадку найкращим хватом буде “долоня” або “кіготь”. Для більших рук вже доведеться тримати мишку пальцями.

Оснащення та налаштування Cougar Airblader Tournament

Приставка Tournament пояснює не тільки більш надійні перемикачі в миші, а й покращений сенсор. В миші встановлено PixArt PMW 3399 з роздільною здатністю 20000 dpi та можливістю відстежувати дистанцію в 650 дюймів на секунду. Сенсор показав себе відмінно у використанні в діапазоні від 400 до 6500 dpi. В інших діапазонах ми не тестували мишу з тої причини, що ані про комфорт, а ні про точність мова вже не йде при менших та більших діапазонах. При маленьких dpi (400-800) миша показала себе стабільно та точно.

Налаштувати роботу сенсора можна в утиліті Cougar PIX. В ній можна обрати частоту опитування порту (максимальний показник — 1000 Гц) та роздільну здатність сенсора і створити від 1 до 5 профілів, що зберігаються до памʼяті миші та перемикаються кнопкою знизу. Серед інших функції ПЗ є можливість створювати макроси та назначати інші функції на клавіші.