Сьогодні ми познайомимося з дійсно цікавою та незвичною механічною клавіатурою ROG Falchion Ace. Незвичною її робить не тільки рідкісний форм-фактор «65%», а й деякі цікаві фішки, якими її оснастили інженери компанії ASUS.
Комплектація ROG Falchion Ace
Разом з клавіатурою поставляється знімний дріт для підключення, набір фірмових наклейок та цікавий аксесуар — кришка-чохол для зберігання та транспортування клавіатури.
Його особливість в тому, що коли він не потрібен, ви можете покласти клавіатуру в нього. На його звороті є резинові ніжки для стійкості на поверхні та необхідні прорізи під сенсорну панель збоку.
Дизайн, габарити, конструкція
ASUS ROG Falchion Ace — це максимально про компактність. Жоден міліметр не витрачено дарма, всю поверхню займають клавіші та нічого більше. Але компактність не єдина ідея, навколо якої було створено клавіатуру.
В ASUS явно думали про портативність та використання в різних умовах. Про це натякає не тільки захисна кришка в комплекті, а й… два порти USB Type-C для підключення кабелю. Так-так, тут їх два ближче до різних сторін клавіатур. Більш докладно я про це розкажу нижче, а зараз поговоримо про зовнішність та зручність.
Треба розуміти, що така компактність створює помітний компроміс в зручності. Якщо ви раніше не користувалися клавіатурою з такою розкладкою, то, повірте, якийсь час у вас точно піде на звикання. Головний нюанс полягає у відсутності будь-якого виділення блоку стрілок, що дійсно потребує звикання. Чи є це недоліком? Ні, в цьому випадку такі особливості ергономіки є саме особливістю даного форм-фактору, тому критикувати клавіатуру формату «65%» за те, що вона компактна — це нонсенс. Але її особливості врахувати варто.
Взагалі, вважаю за потрібне нагадати про те, чому такі клавіатури взагалі існують. По-перше, не всім потрібен виділений цифровий блок. По-друге, з точки зору ергономічності та анатомії чим менше вам треба відсовувати руки в сторони — тем менше напруги буде в мʼязах плечей і тим комфортніше буде при довготривалому користуванні ПК. Але ця особливість анатомії індивідуальна. Особисто я люблю клавіатури без цифрового блоку й ASUS Falchion Ace виявилася дуже комфортною для мене.
Клавіатуру зібрано якісно і вона відчувається монолітно. При своїй відносно невеликий, як для механічної клавіатури вазі в 600 грамів, клавіатура стоїть на поверхні надійно завдяки чіпким резиновим наліпкам. Завдяки додатковим висувним ніжкам, ви можете підняти клавіатуру на два рівні висоти.
ASUS Falchion Ace продається в чорному та білому варіантах. Разом з яскравою та насиченою RGB-підсвіткою я б обрав би білий, як більш стильний. Але й чорний теж симпатичний на вигляд і його рятує саме підсвітка, яка гнучко налаштовується прямо з самої клавіатури. Підсвітка може бути синхронізована з іншими пристроями ASUS які підтримують функцію Aura.
Перемикачі, функціональність ROG Falchion Ace
Як перемикачі використовуються механізми від ASUS — NX Red. Вони схожі на Cherry MX Red, в них немає тактильної віддачі та звукового відгуку. Єдиний звук в їхній роботі чутно лише в момент торкання ковпачка клавіші об корпус клавіатури. Але й цей звук був помітно заглушений завдяки звукопоглинальній піні, тому ніякого стороннього шуму під час набору тексту немає.
ASUS акцентує на тому, що шток перемикача додатково змащено для стабільності та тиші, і це відчувається. Іноді в перемикачах зі схожими параметрами від інших виробників можна відчути деяку нечіткість в ході чи скрипи. У випадку Falchion Ace такої проблеми немає. Клавіші комфортні в роботі, натискаються легко, в міру гучні та підходять як для гри, так і для набору тексту.
Інженери компанії ASUS імплементували в клавіатурі цікаве і незвичайне рішення — два порти USB Type-C. Обидва розташовані на задній частині корпусу, ближче до кожної зі сторін. На думку ASUS, така особливість знадобиться тим, хто регулярно працює за двома ПК і таким чином може під’єднати клавіатуру до них одночасно. Нюанс в тому, що в комплекті лише один кабель, але особливість цікава. Також через розташування портів, ви можете обрати таке місце підключення, яке зручне саме для вашого сетапа. Між портами розташовано перемикач.
Але на цьому цікавості клавіатури не закінчуються. Для регулювання гучності та деяких інших функцій передбачено сенсорну панель на лівій боковині корпусу. Панель виділено тактильно, тому вона легко знаходиться всліпу. В утиліті Armoury Crate користувач може налаштувати її функціональність.
У цій же утиліті користувачу доступні інші налаштування, такі як: керування підсвіткою, створення макросів та профілів.
Завантаження коментарів …