Вміст
Минулого року ASUS випустила дуже цікаву ігрову клавіатуру ASUS ROG Azoth, яка мала майже усе, чого чекаєш від топової механіки. Здавалось би, що ще можна додати? Тепер компанія випустила оновлену версію ASUS ROG Azoth Extreme, яка має повністю металевий корпус, Gasket-mount, регулювання жорсткості натискання, покращений OLED-дисплей та ще купу більш звичних особливостей на кшталт хотсвапу та шумопоглинаючих шарів. Але і ціна стала ще вищою. Сьогодні ми розповімо, наскільки кращою стала клавіатура і що вона вміє.
Характеристики ASUS ROG Azoth Extreme
Форм-фактор | 75% |
Перемикачі | Механічні ASUS ROG NX Snow / Strom |
Програмовані кнопки | Усі |
Кількість одночасно нажатих кнопок | Без обмежень (NKRO) |
Частота опитування | 8000 Гц (з ROG Polling Rate Booster), 1000 Гц, 125 Гц Bluetooth |
Підсвічування | RGB (16,8 млн кольорів) |
Вбудована пам’ять | 5 користувацьких профілів |
Підставка під зап’ястя | Знімна |
Підключення | Дротове (USB 2.0), радіо (2,4 ГГц), Bluetooth 5.1 |
Довжина кабелю | 2 м |
Розміри (ДxШxВ) | 332 x 139 x 40 мм |
Вага | 2,2 кг з підставкою для зап’ястя |
Ціна в Україні | 25 099 грн |
Комплектація
Як і топова мишка ROG Harpe Ace Extreme, нова клавіатура ASUS ROG Azoth Extreme має цікаве пакування. А головне — дуже цікаву і багату комплектацію.
У комплекті сама клавіатура ASUS ROG Azoth Extreme, підставка під зап’ястя з алюмінієвою основою, USB Type-C кабель довжиною 2 м, ROG Polling Rate Booster, USB-передавач Omni, адаптер з Type-C на Type-A для подовження, дві пари магнітних ніжок різної висоти, інструмент для зняття кейкапів, інструмент для зняття перемикачів, два запасні перемикачі ROG NX, кейкап Ctrl замість Copilot, декоративна металева пластина ROG для нижньої частини, серветка для чищення, силіконові прокладки (чотири великих, шість малих), 8 квадратних стікерів з піни для заміни стабілізаторів, стікери ROG та документація.
Не дивлячись на багатий комплект, трохи дивно, що в наборі не знайшлось інструментів для змащення перемикачів, які були у стандартній Azoth.
Дизайн та конструкція
Одразу варто відзначити, що ASUS ROG Azoth Extreme вийшла важкою. Мабуть, найважчою, що мені доводилось використовувати. Її вага з підставкою під зап’ястя складає 2,2 кг. Це повязано з повністю металевим масивним корпусом, а також багатим начинням всередині.
Для виготовлення металевого корпусу використовується 12 різних технологічних процесів: фрезерування за допомогою ЧПК-верстатів, піскоструминної обробки, анодування, лазерного гравіювання тощо. Зокрема, візерунки на бічних гранях вирізані за допомогою верстата з ЧПК.
ASUS ROG Azoth Extreme — це клавіатура формату 75% з 81 клавішею. Тобто клавіатура має повноцінний ряд функціональних клавіш F, навігаційний блок зовсім трохи відділений від решти клавіш і Ins, Del, PgUp та PgDn стовпчиком справа. Але не має окремого цифрового блоку.
Ще одною визначальною рисою ASUS ROG Azoth Extreme є додатковий 1,47-дюймовий OLED-дисплей у правому верхньому кутку, що доповнений трипозиційним перемикачем та кнопкою на правій грані. На відміну від першої версії клавіатури, дисплей повноколірний і сенсорний. Він призначений для виведення корисної інформації або просто зображень чи анімацій.
У ASUS ROG Azoth Extreme використовуються витривалі та приємні на дотик, текстурні кейкапи з PBT-пластику з ультрафіолетовим покриттям. На відміну від більш доступних ABS, вони з часом не зношуються так сильно і не починають блищати. Вони виготовляються за технологією подвійного лиття. На жаль, згідно з доступною інформацією, в Україні буде доступна клавіатура без українських символів. Підсвічуються лише основні символи. Додаткові розміщені або трохи нижче, або на бічній стороні до користувача.
На задній частині клавіатури є велика пластикова пластина з написом Republic of Gamers, а також два отвори з функціональними елементами. Зліва це Type-C для дротового підключення та заряджання. З протилежного боку — трипозиційний перемикач режимів підключення.
Уся нижня частина клавіатури також вкрита цікавими візерунками. Але цікавіші дві речі. Перше — це реалізація ніжок. На відміну від практично усіх інших клавіатур з відкидними, в ASUS ROG Azoth Extreme вирішили використати дві піри масивних металевих ніжок, що кріпляться за допомогою магнітів. Вони мають конусоподібну форму та гумові верхівки.
Під металевою пластиною посередині знаходиться місце для приймача Omni, а також зовсім екзотичний елемент — регулятор жорсткості прокладок gasket mount, який має два положення. Більш детально поговоримо про це трохи згодом.
Підставка під зап’ястя також цікава. Вона має металеву масивну основу та верхню частину з товстого шару силікону. Він приємний на дотик, але досить сильно збирає пил, який потім не дуже охоче прибирається. Підставка не має ніяких магнітів. Але, завдяки великій вазі і клавіатури, і самої підставки, вони не рухаються одна відносно одної на столі.
Додати можна хіба що кабель має тканинне обплетення та довжину 2 м. Окрім цього, є стандартний для флагманської периферії ROG набір з адаптера USB Type-C на USB Type-A з кліпсою, компактного приймача Omni, а також ROG Polling Rate Booster.
Ергономічність та перемикачі
Форм-фактор 75% останнім часом доволі популярний, тож на звикання до ASUS ROG Azoth Extreme має піти мінімум часу. Як вже зазначено вище, додатковий цифровий блок відсутній. Кнопки Ins, Del, PgUp, PgDn розташовані вертикально с права та не відділені від основного блоку. Home та End доступні через комбінації Fn з PgUp та PgDn відповідно.
Блок стрілок зовсім трохи посунутий до користувача. Також вони відповідають за регулювання режиму та яскравості підсвічування у комбінації з Fn. Відповідно, правий Shift трохи коротший. Клавіатура підтримує роботу з Mac і має відповідні позначки на кейкапах. Замість правого Ctrl тепер кнопка Copilot. Щоправда, її можна замінити на звичний Ctrl у налаштуваннях і встановити комплектний запасний кейкап.
ASUS ROG Azoth Extreme постачається з фірмовими перемикачами двох типів: тактильними ROG NX Storm або лінійними ROG NX Snow. На огляді була клавіатура з лінійними ROG NX Snow. Повний хід складає 3,6 мм, точка спрацювання 1,8 мм, сила спрацювання: 45 г, повна сила 53 г. Це чудові швидкі перемикачі, які відмінно підходять і для ігор, і для друкування. Звісно, якщо користувач вже мав справу з лінійними перемикачами. Клавіатура підтримує хотсвап, тож користувач зможе за бажанням встановити інші перемикачі.
Перемикачі мають прозорий корпус, що позитивно впливає на підсвічування. Середня частина має хрестоподібну форму з додатковими зовнішніми стінками для кращої стабільності. Перемикачі та стабілізатори під довгими кнопками змащені з заводу. Мають плавний, рівномірний хід без піску. Для зниження вібрацій передбачена позиціонувальна пластина з вуглецевого волокна. А для шумопоглинання передбачені силіконовий нижній шар і два шари піни PORON.
Але найцікавіша і поки що унікальна особливість ASUS ROG Azoth Extreme — механізм регулювання положення монтажних вставок Gasket Mount. Він має два положення: Soft і Hard. Нагадаємо, перемикач знаходиться на нижній частині клавіатури. У Soft режимі натискання м’якші, зручніші для набору тексту. Hard пропонує чіткіші, пружніші натискання, зручніші для ігор. Різниця дійсно відчувається. Додатково можна поекспериментувати з комплектними силіконовими прокладками різного розміру.
Функціональність та можливості
ASUS ROG Azoth Extreme підтримує три типи підключення: за допомогою кабелю, по Bluetooth та 2,4 ГГц радіоканалу з USB-приймачем Omni. До нього можна одночасно під’єднати й клавіатуру, і мишку. Але є особливість: ROG Polling Rate Booster не матиме сенсу. Максимальна частота для кожного пристрою буде обмежена 1000 Гц. Для бездротового підключення 2,4 ГГц використовується фірмова технологія ROG Speednova, яка вже себе чудово зарекомендувала: зв’язок абсолютно стабільний навіть без застосування подовження за допомогою кабелю та адаптера.
Окремим цікавим і зручним елементом є сенсорний OLED-дисплей, а також трипозиційний перемикач і кнопка поруч. На екран може виводитись усіляка корисна інформація: температура, частота процесора, заряд акумулятора, дата, час, швидкість натискання клавіш. Перемикаються режими горизонтальними свайпами. Бічна кнопка відповідає за режим роботи трипозиційного перемикача. Він може відповідати за яскравість, гучність, контроль медіа, вибір ефектів підсвічування тощо. Загалом, цей набір виявився зручним та дієвим.
ASUS ROG Azoth Extreme підтримує N-key roll over (NKRO), тож вміє опрацьовувати будь-яку кількість одночасно натиснутих кнопок. Є можливість запису макросів на льоту, а також вбудована пам’ять для шести профілів: стандартний та п’ять користувацьких. Також усі основні функції виконуються за допомогою сполучень клавіш, або OLED-дисплея з перемикачем та кнопок. Тому взаємодію з Armoury Crate можна звести до мінімуму.
Було б дуже дивно, якби ASUS ROG Azoth Extreme не мала RGB-підсвічування. Як вже зазначено раніше, підсвічуються лише основні символи, але це специфіка PBT-кейкапів. Ніяких інших особливостей немає: купа ефектів, синхронізація з іншими пристроями AURA Sync та хороший рівень яскравості.
Виробник не вказує ємність акумулятора ASUS ROG Azoth Extreme, але стверджує, що з вимкненим підсвічуванням та OLED-екраном клавіатура буде працювати до 1600 в режимі 2,4 ГГц. З увімкненим RGB та дисплеєм цей час зменшується до 100 годин. Я зарядив клавіатуру щойно її отримав на огляд і використовував виключно у режимі 2,4 ГГц з підсвічуванням та частотою опитування 8000 Гц. За два тижні активного використання клавіатура не розрядилась до кінця. Тож автономність дійсно на відмінному рівні.
Усі налаштування клавіатури знаходяться у застосунку Armoury Crate, який не дуже полюбляють користувачі, що цілком виправдано. Налаштування ASUS ROG Azoth Extreme розміщені в окремому відповідному розділі. Перша вкладка відповідає за призначення дій чи макросів на клавіші, а також так зване швидкісне реагування клавіш. Це буде корисно для динамічних ігор. Наприклад, A та D для руху вліво-вправо. При активації функції, при натисканні двох клавіш, клавіатура віддає перевагу останній. І натискання двох клавіш, які відповідають за протилежні напрямки руху, не призведе до зупинки.
У другій налаштовуються функції трипозиційного перемикача. Деякі з них можна вимкнути, а в останній — налаштувати власні функції. За замовчуванням це дії коліщатка прокрутки на мишці.
У третій вкладці налаштовується OLED-дисплей: відображення різноманітної інформації та картинка, або анімація у базовому режимі. Замість неї можна включити відображення звукової хвилі та інформацію про трек, який зараз грає.
Далі йдуть налаштування підсвічування:
Інформація про поточний заряд та режими енергозбереження:
Частота опитування. З ROG Polling Rate Booster доступні режими 1000 Гц та 8000 Гц:
Остання вкладка відповідає за оновлення прошивки.
Завантаження коментарів …