Ігрові клавіатури здебільшого поділяються на дві категорії. Це клавіатури з великим корпусом, в оригінальному дизайні, з додатковими кнопками для запуску макросів, регулювання звуку тощо. І навпаки — моделі в мінімалістичному дизайні та лише з базовою розкладкою. Вони значно менші за розмірами й універсальніші — з точки зору розташування на столі та враховуючи вподобання основної маси геймерів. Саме до цієї групи належить AOC GK500 — механічна клавіатура в компактному корпусі.

 

Характеристики

Перемикачі OUTEMU Red
Ресурс перемикачів 50 млн спрацювань
Програмовані кнопки Усі
Кнопки макро 5
Кількість одночасно натиснутих кнопок Без обмежень (NKRO)
Частота опитування та затримка введення 1000 Гц, 1 мс
Підсвічування 16,8 млн кольорів
Вбудована пам’ять 1 профіль
Підставка під зап’ястя Знімна, на магнітах
Підключення Дротове, USB 2.0
Довжина кабелю 1,8 м
Розміри (ДxШxВ) 433x192x37 мм
Вага 1050 г

 

Комплектація AOC GK500

Разом із клавіатурою виробник пропонує чотири змінні ковпачки для блоку WASD, ключ для витягання вже встановлених, підставку під зап’ястя та інструкцію користувача.

 

Дизайн та конструкція

AOC GK500 — повноформатна клавіатура з цифровим блоком. Як на 104-кнопкову модель, корпус доволі компактний — приблизно 43 × 19 см, водночас вага чимала і становить більше ніж кілограм. У неї досить типова як на механіку товщина корпусу: нижній ряд кнопок знаходиться на висоті приблизно 30 мм над рівнем столу, верхній — 38 мм.

За допомогою висувних ніжок можна додатково збільшити кут нахилу, піднявши верхній ряд кнопок приблизно до 45 мм. І нижня частина корпусу, і ніжки оснащені прогумованими вставками, тож клавіатура не ковзає по поверхні столу незалежно від того, який варіант більше до вподоби користувачеві — з висунутими ніжками чи без.

Якщо користувач звик під час набирання тексту спиратися руками на стіл, йому стане в пригоді підставка під зап’ястя, що йде в комплекті з клавіатурою. Вона повністю пластмасова, також із прогумованими ніжками та чіпляється до клавіатури за допомогою магнітів.

Досить велика вага компактного корпуса зумовлена використанням масивної алюмінієвої верхньої панелі. Це додає клавіатурі “преміального” вигляду, до того ж дозволило виробникові зробити єдиний блискучий елемент оформлення у вигляді сточеної фаски по периметру.

Якість виготовлення висока, намагання скрутити клавіатуру в “гвинт” майже безрезультатні навіть за чималих зусиль. При звичайному використанні AOC GK500 не прогинається, трохи “вдавити” верхню площину в корпус все ж таки можна, особливо якщо тиснути на неї, коли клавіатура стоїть на ніжках.

USB-кабель незнімний, довжиною 1,8 м, у досить товстому тканинному обплетенні. До клавіатури він під’єднується по центру, ніяких варіантів прокласти його вздовж корпусу і відвести ліворуч або праворуч, на жаль, немає. В комплекті з клавіатурою йдуть змінні ковпачки сріблястого кольору для “ігрового” блоку WASD.

Огляд AOC GK500: ігрова механічна клавіатура з RGB-підсвічуванням

Розкладка клавіш відповідає американському стандарту ANSI — довгий лівий Shift та однорядний Enter. Жодних додаткових кнопок немає, в AOC GK500 стандартна кількість клавіш, як уже зазначалося, — 104. Клавіатура оснащена повноцінним RGB-підсвічуванням, яке можна налаштувати за допомогою фірмової утиліти.

 

Перемикачі

Залежно від конкретної моделі, клавіатура AOC GK500 може бути оснащена двома різними типами перемикачів. До нас потрапила версія з Outemu Red, також існує варіант з Outemu Blue.

Outemu — недорогі, але досить якісні перемикачі, які мають репутацію “більш доступних клонів Cherry MX”. У червоних перемикачів відсутній тактильний відгук: під натиском вони рухаються лінійно, спрацьовування ніяк не відчувається — ні кліку, ані зміни зусилля у цей час немає. Сила спрацьовування складає 50g, дистанція руху перемикача — 4 мм, спрацьовування відбувається на середині ходу. Заявлений ресурс — 50 млн спрацьовувань.

Outemu Red майже безшумні, єдиний звук клавіатури — це стукіт ковпачків по металевій панелі, і той виникає, якщо користувач звик бити по клавіатурі. Варто зазначити, що через характер роботи цих перемикачів AOC GK500 не дуже підходить для сліпого набирання тексту — відсутність зворотного зв’язку і неможливість на дотик відчувати спрацьовування перемикачів під час швидкого друку призводить до помилок і пропущених символів.

Водночас червоні перемикачі є оптимальним варіантом для ігрових сесій. Вони найлегші в лінійці перемикачів Outemu, і якщо геймер звик грати, не натискаючи клавіші до упору, AOC GK500 буде відчуватися як швидка клавіатура з мінімальною затримкою. Єдине зауваження, яке виникло у нас під час тестування, — невеликий, але відчутний люфт кнопок при легкому дотику до них.

 

Програмне забезпечення

Звичайно, AOC GK500 може працювати без будь-якого програмного забезпечення, але для розширених налаштувань встановити фірмову утиліту AOC G-Tools все ж таки потрібно. В ній можна змінювати значення кнопок, створювати користувацькі профілі для різних ігор і завантажувати їх у пам’ять клавіатури (одночасно в ній можна зберігати лише один профіль), записувати макроси та змінювати частоту опитування. Також у цій утиліті змінюється стиль та колір підсвічування, який можна обрати з запропонованих виробником варіантів, а можна створити свій — утиліта дозволяє налаштовувати підсвічування індивідуально для кожної кнопки.