Я давно стежу за навушниками Noble Audio. В першу чергу, за TWS-моделями, адже вважаю їх найуніверсальнішими з погляду використання у будь-яких умовах. Моделі Noble Audio зазвичай не тільки чудово звучать, а й цікаві своїми експериментами з конфігураціями та типами випромінювачів. Тому я з нетерпінням чекав нову модель Noble Audio FoKus Rex5, яка має гібридну схему з п’ятьма випромінювачами різних типів у кожному навушнику, системою активного шумозаглушення та кастомізацією звуку Audiodo. І, варто сказати, очікування не було марним: навушники навіть перевершили деякі мої очікування. Тому нижче я більш детально про них розповім.
Технічні характеристики Noble Audio FoKus Rex5
Тип навушників | Внутрішньоканальні |
Випромінювачі | Гібридна схема: 10 мм динамічний + 6 мм планарний + потрійна арматура |
Тип підключення | Бездротове, True Wireless |
Сумісність | Android, iOS, ПК |
Версія Bluetooth | 5.4 |
Радіус дії | 10+ метрів |
Підтримка кодеків | SBC, AAC, aptX, aptX Adaptive, aptX Lossless, LDAC |
Керування | Сенсорне |
Регулятор гучності | + |
Мікрофони | 4 |
Захист від вологи | відсутній |
Автономність | До 7 г, до 32 г з кейсом |
Зарядка | USB Type-C, бездротова |
Рекомендована ціна в Україні | 21 999 гривень |
Комплектація
Noble Audio FoKus Rex5 запаковано у досить типову для виробника яскраву коробку з великою кількістю поліграфії.На коробці зображені самі навушники на чорно-зеленому фоні, назва моделі та усі основні характеристики.
Комплект цікавий, як завжди. Крім навушників з зарядним кейсом, у коробці є мішечок для транспортування, короткий кабель Type-C для заряджання, документація та 9 пар амбушур. По три пари різного типу. Включно з двофланцевими "ялинками".
Дизайн та зручність використання
Компанія вміє в дизайн. Noble Audio FoKus Rex5 — не виключення. Вони складаються з двох частин. Основна внутрішня частина з яскраво-зеленого алюмінію. Фейсплейти — з акрилу. Між ними — золотиста смужка по периметру. Навушники доволі великі та мають псевдокастомну форму.
Фейсплейти мають цікавий малюнок, що нагадує камінь з зеленими акцентами. На зовнішній частині — логотипи Noble, вище отвори мікрофонів, а трохи нижче — світлодіодні індикатори, поруч з якими — ще по мікрофону. Майже уся площина фейсплейтів сенсорна.
Зовнішнє покриття повністю глянцеве, тож трохи слизьке і збирає відбитки пальців. Хоча особливих проблем з цим не виникало, Noble Audio FoKus Rex5 жодного разу не випадали з рук і цілком зручно дістаються з зарядного кейсу.
Внутрішня частина повністю виготовлена з матового алюмінію. На ній є контакти для заряджання, позначки лівого та правого навушника та ще по два невеликі, схоже, що компенсаційні отвори.
Традиційно, внутрішня частина навушників має складну ергономічну форму з додатковими виступами для правильного та більш надійного положення у вушних раковинах.
Звуководи є продовженням внутрішньої частини навушників. Вони мають середню довжину і розташовані під правильним для вушного каналу кутом. На кінці є бортик для надійної фіксації амбушур. Але найцікавіше — сітка, що захищає звуковод від бруду, зроблена у формі логотипа Noble.
Noble Audio FoKus Rex5 зручно сидять у вухах і не обтяжують завдяки невеликій вазі. Але варто сказати, що вони доволі великі й трохи випирають з вух. Посадка у вушних каналах в міру глибока, але з правильними амбушурами пасивна звукоізоляція хороша. Захисту від вологи не заявлено.
Зарядний кейс майже повністю зроблений з металу такого ж зеленого кольору. На верхній кришці — логотип Noble, спереду — світлодіодний індикатор заряджання. Кейс відносно невеликих розмірів, але через товщину у кишені його носити буде не дуже зручно.
Автодоведення чітке і приємне й у відкритому, і у закритому стані. Всередині все стандартно: місця для навушників, позначки лівого та правого, а також кнопка переходу у режим підключення.
Ззаду — роз’єм Type-C для заряджання. Єдина пластикова частина корпусу кейса — низ. Що цілком виправдано, зважаючи на підтримку бездротового заряджання.
Керування
Сенсорні панелі на корпусах Noble Audio FoKus Rex5 великого розміру, тож керувати навушниками цілком зручно. У фірмовому застосунку можна змінити дії на дотики, включно з керуванням гучністю, а також переходом між треками.
Стандартна схема керування зручна: один дотик будь-якого навушника відповідає за відтворення, паузу та відповідь на дзвінок. Подвійне та потрійне торкання до правого навушника – перемикання треків. До лівого навушника – регулювання гучності. Довгий дотик до правого навушника запускає Siri чи Google Assistant. До лівого — включає/виключає активне шумозаглушення та режим прозорості.
Підключення та функціональність
У Noble Audio FoKus Rex5 використовується чип Qualcomm QCC3091 з Bluetooth 5.4, який підтримує купу технологій, включно з Qualcomm Snapdragon Sound та власними алгоритмами активного шумозаглушення компанії. Навушники підтримують Multipoint, функція працює як треба, включно з автоматичним перемиканням джерел звуку. За час використання навушників проблем зі стабільністю зв’язку не було.
Noble Audio FoKus Rex5 підтримують повний набір актуальних кодеків: SBC, AAC, aptX, aptX Adaptive, aptX Lossless та LDAC. А отже у власників смартфонів на Android є вибір. Але при використанні Multipoint навушники автоматично перемикаються з LDAC на aptX Lossless.
Для усіх навушників лінійки використовується загальний застосунок Noble FoKus. Нещодавно він отримав важливе оновлення, у якому була підвищена стабільність роботи з джерелами, що підключені до кількох Bluetooth-пристроїв одночасно. До оновлення дійсно на моєму смартфоні (до якого постійно підключений також смартгодинник) застосунок періодично не бачив навушники. Тепер такої проблеми немає. Інтерфейс цілком простий і зрозумілий. На головному екрані відображається рівень заряду кожного навушника, є органи керування відтворенням, швидкий перехід до кастомного еквалайзера і режими шумозаглушення та прозорості.
У випадаючому меню є кілька розділів. Перші три — це еквалайзери. Перший — десятисмуговий з пресетами. Другий — простіший графічний з перетягуванням трьох точок. І останній — саме той, що розроблено компанією Audiodo. Подібна система вже використовувалась у минулих моделях Noble. У навушники подається певна кількість сигналів на різних частотах і користувач має вказати скільки. На основі цього визначаються особливості слуху і будується еквалайзер. Особливістю оновленої системи від Audiodo є те, що індивідуальний еквалайзер будується окремо для кожного вуха.
Наступний розділ відповідає за налаштування сенсорного керування. Далі — загальні налаштування: Prompt Tone Switch (відключення службових звуків), гучність, відключення сенсорного керування, вибір мови та наявність перемикача ANC на головному екрані. Далі — розділи оновлення прошивки та від’єднання навушників від смартфона.
Звучання, шумоізоляція та мікрофони
Тепер до головного — звучання Noble Audio FoKus Rex5. Інженери дуже добре попрацювали. Їм вдалось встановити у невеликі TWS-навушники гібридну конфігурацію з п'яти випромінювачів. І це крім решти необхідної електроніки. У навушниках використовується по одному 10-мм динамічному випромінювачу, 6-мм планарному та по три арматурних.
Для початку варто сказати, що Noble вдалося зробити надзвичайно музичне, драйвове і феєричне звучання, при цьому з чудовою деталізацією на усьому частотному діапазоні. І ще дуже вразила уявна сцена, що зазвичай є проблемою TWS з закритою акустичною конструкцією. У FoKus Rex5 сцена дуже широка, глибока і простора. Розділення і позиціювання інструментів на відмінному рівні.
Низькі частоти трохи акцентовані. Вони масивні, пружні, щільні, глибокі і з чудовою атакою. Але добре контролюються і не втрачають у детальності і текстурі. Навіть у важкій музиці з великою швидкістю, кількістю нот на одиницю часу та масою перегрузу, бас чітко читається і не втрачає сам характер звучання. Середні частоти відмінні. Ця частина спектру не завалена, має чудову деталізацію, точність і чітко передає характер інструментів і вокалу. Високі частоти детальні і в міру яскраві: рівно настільки, щоб додати простору і повітря звучанню. Але не більше, тож не будуть дратувати ВЧ-фобів.
Noble Audio FoKus Rex5 абсолютно всеїдні у плані музичних жанрів та якості відтворюваного матеріалу. При тестуванні використовувався виключно кодек LDAC. Переважна більшість матеріалу при тестуванні була у FLAC на смартфоні, або Deezer HiFi (знову ж таки, FLAC), хоча дещо було і в MP3. Різниця є, але не критична.
Активне шумозаглушення у сумі з хорошою пасивною звукоізоляцією діє доволі ефективно. Особливо з монотонними звуками на низьких та середніх частотах. Але все ж таки ефективність дещо нижча, ніж у таких профі своєї справи, як Sony чи Bose.
Мікрофони — не найсильніша сторона Noble Audio FoKus Rex5. Їх достатньо для того, щоб співрозмовник навіть на вулиці чітко чув голос. Але сам голос звучить доволі пластиково і затиснуто по діапазону.
Автономність
Виробник стверджує, що навушники Noble Audio FoKus Rex5 можуть працювати на одному заряді до 7 годин без активного шумозаглушення і до 5 годин з ANC. Навушники використовувались переважно з активним шумозаглушенням, але не на максимальній гучності. Дійсно, приблизно 5-5.5 години вони працюють.Зарядний кейс має акумулятор ємністю 500 мА•год і додає 18-25 годин додаткового часу відтворення. Є підтримка швидкого заряджання: 15 хвилин мають забезпечити приблизно дві години відтворення. Але, що більш зручно, є підтримка бездротового заряджання. За час використання я жодного разу не скористався кабелем.
Редакція висловлює подяку магазину Soundmag за люб'язно надані для огляду навушники Noble Audio FoKus Rex5