Motorola Edge 60 Pro: вдалий смартфон середнього сегмента
Ми продовжуємо знайомитись з актуальною лінійкою смартфонів Motorola. Сьогодні у редакції "Межі" новий Motorola Edge 60 Pro. У порівнянні з торішнім Morotola Edge 50 Pro багато чого покращено, але й трохи дивні зміни також є. Смартфон отримав більш потужний процесор, швидшу пам’ять, трохи покращену надширококутну камеру, яскравіший екран, акумулятор суттєво більшої ємності та вищий рівень захисту корпусу. Але тепер чомусь замість алюмінію рамка стала пластиковою, частота оновлення екрана знизилась, як і швидкість заряджання. Зараз розповімо про Motorola Edge 60 Pro більш детально.
Характеристики Motorola Edge 60 Pro
Розміри та вага | 160,7x73,1x8,2 мм, 186 грам |
Оперативна пам’ять і сховище | 12/512 ГБ (LPDDR5X + UFS 4.0) |
Процесор | Mediatek Dimensity 8350 |
Графічний процесор | Mali G615-MC6 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4, NFC, eSIM |
Дисплей | 6,7-дюймовий P-OLED, роздільна здатність: 2712×1220 точок, 446 ppi; частота оновлення: 120 Гц; максимальна яскравість в автоматичному режимі: до 1 500 кд/м²; пікова яскравість: до 4 500 кд/м² |
Основні камери | 50 МП ширококутна, ƒ/1,8, фазовий автофокус, оптична стабілізація; 10 МП телефото,ƒ/2,0, оптична стабілізація, 3х зум; 50 МП надширококутна, ƒ/2,0, 120˚, автофокус, режим макро; |
Фронтальна камера | 50 Мп, ƒ/2.2 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | 6 000 мА•год |
Заряджання | Дротове (90 Вт), бездротове (15), зворотне дротове (5 Вт) |
Роз’єми | USB Type-C |
Операційна система | Android 15 + Hello UI |
Ціна | 21 999 грн |
Комплектація
Motorola Edge 60 Pro запаковано у білу картонну коробку з мінімумом поліграфії та вже традиційним запахом парфуму всередині. Чекати наявності блоків живлення у комплекті з флагманами та смартфонами середнього цінового діапазону вже не варто.
У коробці, окрім смартфона, є кабель Type-C, скріпка для вилучення лотка, документація, а також захисний бампер з матового пластику того ж кольору, що і смартфон.
Зважаючи на конструкцію смартфона з загнутим з боків екраном, бампер не ідеально захищає Motorola Edge 60 Pro від падінь.
Дизайн та ергономічність
Зовні Motorola Edge 60 Pro не надто сильно відрізняється від попередника. Використовується так званий заокруглений з чотирьох сторін дизайн. Тобто й екран, і задня кришка мають заокруглення, завдяки чому смартфон тонкий на гранях і зручно лежить у руці. Рамки навколо екрану мінімальні. Рішення з загнутими боками екрана комусь подобається, комусь — ні, однозначно хорошим чи поганим його назвати не можна. Захищає екран Corning Gorilla Glass 7i.
Motorola продовжує співпрацювати з Pantone і смартфон випускається у трьох цікавих кольорах. Яскраво синій варіант отримав задню кришку з чогось схожого на нейлон. Фіолетовий, як на огляді — з екошкіри. Вона приємна на дотик і завдяки їй смартфон не вислизає з руки. Посередині кришки — традиційний логотип Motorola.
Задня панель плавно переходить у потовщення квадратного блоку тильної камери з закругленими кутами. Камера має три модулі та світлодіодний спалах. Об’єктиви трохи виступають над поверхнею задньої кришки та біля них може трохи збиратись пил.
Як вже згадано вище, рамку чомусь вирішили зробити пластиковою. Вона приблизно того ж кольору, що і задня кришка і має звуження на бічних гранях. До звичних органів керування у Motorola Edge 60 Pro додалась ще одна кнопка на лівій грані, що відповідає за запуск ШІ-асистента Moto AI, як у Razr 60 Ultra. Кнопки живлення та керування гучністю знаходяться звично, на правій грані смартфона. Поруч розташувався один з мікрофонів.
На верхній грані є ще один мікрофон, а також логотип Dolby Atmos. Знизу — розмовний мікрофон, основний динамік, роз’єм Type-C та лоток.
В Motorola Edge 60 Pro не передбачено встановлення карт пам’яті. В лоток можна встановити одну карту nanoSIM. Є підтримка eSIM.
Як і у багатьох актуальних флагманів, корпус Motorola Edge 60 Pro має рейтинг захисту IP68/IP69 і він відповідає вимогам стандарту MIL-STD-810H. Теоретично, смартфон витримає занурення на глибину до 1,5 метра в прісну воду до 30 хвилин, а також потужні струмені води високої температури до 30 секунд. Смартфон має зручні розміри ні невелику вагу: 160,7x73,1x8,2 мм, 186 г, ним приємно користуватись. Але трохи засмутила пластикова рамка. У смартфоні середнього рівня хотілося б бачити металеву.
Дисплей
Motorola Edge 60 Pro оснащено pOLED-екраном з діагоналлю 6,7 дюйма та роздільною здатністю 2712х1220 точок. Піксельна щільність складає 446 ppi, співвідношення сторін — 20:9. Максимальна частота оновлення — 120 Гц (у попередника була 144 Гц), частота опитування сенсора — 300 Гц в ігровому режимі. Виробник стверджує, що глибина кольору дисплея 10 біт, колірне охоплення становить 100% простору DCI-P3. Максимальна яскравість в автоматичному режимі складає 1500 кд/м², пікова — 4500 кд/м², є підтримка HDR10+. Також виробник згадує технологію Water Touch, завдяки якій екран має чудово працювати з вологими руками.
В налаштуваннях багато всього: вибір між темною та світлою темою, частота оновлення (60, 120 та адаптивна), режими відображення кольорів, налаштування колірної температури, запобігання мерехтінню (DC Dimming), масштаб елементів інтерфейсу, нічний режим, контраст. Повноцінна функція Always on Display відсутня. Інформація може відображатись лише якщо взяти смартфон чи доторкнутись до екрана.
Екран якісний, з насиченими кольорами та достатнім для літнього сонця запасом яскравості. Вимірювання показали, що у "Яскравому" режимі максимальна яскравість склала — 513,98 кд/м². Колірне охоплення набагато ширше, ніж sRGB, при цьому, передача кольорів відносно точна. Є невелике відхилення у бік прохолодних відтінків.
У "Природному" колірне охоплення близьке до sRGB. Максимальна яскравість — 505,54 кд/м². Колірна температура ближче до еталонного значення.
Безпека
Засоби ідентифікації власника у Motorola Edge 60 Pro абсолютно стандартні для сучасних Android-смартфонів. Є підекранний сканер відбитків пальців. Він оптичний, тож працює трохи повільніше флагманських ультразвукових сканерів. Але загалом швидкість і точність розпізнавання на дуже хорошому рівні. Хіба що саме розташування сканера можна було зробити трохи зручнішим змістивши його вище. Хоча це вже більш індивідуальне питання.
Для розпізнавання обличчя використовується тільки фронтальна камера без будь-яких додаткових датчиків, тому це не дуже надійний спосіб розблокування. Але працює швидко за умови хорошого освітлення.
Продуктивність та програмне забезпечення
Цього року Motorola вирішила перейти у лінійці Edge на процесори MediaTek замість Qualcomm. У Motorola Edge 60 Pro використовується 4-нанометровий чип Mediatek Dimensity 8350. Він має одне ядро ARM Cortex-A715 з частотою до 3,35 ГГц, три Cortex-A715 по 3,2 ГГц та чотири Cortex-A510 по 2,2 ГГц. Графічний прискорювач — Mali G615-MC6. Обсяг оперативної пам’яті складає 12 ГБ LPDDR5X з можливістю розширення завдяки накопичувачу. Вбудованої пам’яті 512 ГБ UFS 4.0. Набір бездротових інтерфейсів включає тридіапазонний Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Bluetooth 5.4 та NFC. Є підтримка eSIM. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO.
Motorola Edge 60 Pro демонструє дуже непоганий приріст продуктивності у порівнянні з Edge 50 Pro на Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3. І загалом, продуктивність цілком відповідає непоганому сучасному смартфону середнього чи трохи вище, ніж середнього рівня.
Ігри працюють добре. Call of Duty Mobile та Diablo Immortal на високих налаштуваннях демонструють стабільні 60 FPS. XCOM 2 має лок на 30 FPS.
При тривалих максимальних навантаженнях процесор трохи перегрівається і скидає продуктивність. У стрес-тесті CPU Throttling Test продуктивність падає приблизно до 73%. Корпус стає теплим, але не гарячим.
Motorola Edge 60 Pro працює на Android 15 з фірмовим інтерфейсом Moto Hello UI. Ми вже неодноразово з ним знайомились в оглядах Motorola Edge 60 Fusion та Motorola Razr 60 Ultra, тож детально зупинятись на інтерфейсі немає сенсу. Він близький до чистого Android та має деякі додаткові функції від Motorola, включно з жестами та власними застосунками.
З коробки на смартфоні встановлено три ШІ-асистенти. Фірмовий Moto AI, Google Gemini та Perplexity. Детально про їх можливості можна прочитати в окремому матеріалі.
Звучання
Стереозвучання у Motorola Edge 60 Pro зроблено абсолютно стандартно: основний та розмовний динаміки. Є підтримка віртуального об’ємного звуку Dolby Atmos, а також різні режими для ігор, фільмів чи музики та еквалайзер.
Запас гучності дуже непоганий, є трохи низьких частот. На максимальній гучності звучання не дуже спотворюється. Баланс каналів хороший, різниця практично не відчувається.
Камери
Motorola Edge 60 Pro отримав сучасний універсальний набір камер:
- 50-мегапіксельний основний модуль Sony Lytia 700C розміром 1/1,56 дюйми, 1,0 мкм, 24 мм з діафрагмою f/1.8, багатонаправленим фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією. Роздільна здатність відео 4K 30 FPS.
- 10-мегапіксельний телефото, 1 мкм з діафрагмою f/2.0, оптичною стабілізацією та 3х зумом;
- 50-мегапіксельний надширококутний, 1,28 мкм з діафрагмою f/2.0, автофокусом та кутом огляду 120°; також він використовується для макро. Роздільна здатність відео 4K 30 FPS.
- Фронтальна камера: 50 МП, f/2.0;
Інтерфейс застосунку камери практично стандартний. Основні налаштування на екрані видошукача, додаткові — у додатковому меню, режими у горизонтальній каруселі. З додаткових особливостей — так звані стилі: природний, фірмовий Moto, а також можливість згенерувати власний за допомогою ШІ:
Загалом, усі три камери роблять дуже якісні світлини практично у будь-яких умовах без різкого зниження деталізації. Вдень кольори близькі до натуральних, широкий динамічний діапазон. Нічні фото подекуди мають сліди обробки у вигляді не дуже натуральних відтінків. Основна камера:
2х зум (кроп з основної камери):
Телефото камера з 3х зумом:
Надширококутна:
У макрорежимі виходять цілком непогані світлини. Але подекуди автофокус спрацьовує не дуже точно:
Камери вміють знімати відео до 4K 30 FPS. Якість дуже непогана. Приклади відео з надширококутної, основної та телефото камер:
Автономність
Motorola Edge 60 Pro живиться від Si/C акумулятора ємністю 6000 мА•год, що є дуже помітним покращенням у порівнянні з акумулятором Edge 50 Pro ємністю 4500 мА•год. Натомість швидкість заряджання нижча. Новий смартфон підтримує потужність заряджання 90 Вт проти 125 Вт у попередньої моделі. Підтримується стандарт Power Delivery 3.0, на повне заряджання потрібно близько 50 хвилин. Також є підтримка бездротового заряджання потужністю до 15 Вт.
Час автономної роботи Motorola Edge 60 Pro дуже потішив. Навіть при активному використанні з прогонами тестів продуктивності, іграми та великою кількістю знімків, смартфон витримав приблизно добу. При повсякденному ж використанні, без бенчмарків і без ігор можна отримати півтори доби. При цьому, не обмежувати себе у спілкуванні, пошті, YouTube чи музиці по Bluetooth.