Українська правда

ASUS ROG Keris II Origin: бездротова ігрова мишка з тривалим часом автономної роботи

ASUS ROG Keris II Origin: бездротова ігрова мишка з тривалим часом автономної роботи
0

ASUS завжди має великий вибір ігрової периферії. Як доволі унікальних моделей, як, наприклад, клавіатура ASUS ROG Falcata, що розділяється на двоє. Так і більш звичні моделі. Як от нова мишка ASUS ROG Keris II Origin, що приїхала до нас на огляд. Свого часу у нас була на огляді ASUS ROG Keris II Ace. Новинка має аналогічні розміри й форму, той само флагманський оптичний сенсор, оновлені перемикачі, дизайн і трохи більшу вагу. Сьогодні ми розповімо про неї більш детально.

Технічні характеристики ASUS ROG Keris II Origin

Розміри та вага121 x 67 x 42 мм 65 г
СенсорROG AimPoint Pro
Роздільна здатність42 000 DPI
Максимальна швидкість750 IPS
Максимальне прискорення50G
ПідключенняUSB, Bluetooth 5.1, RF 2.4 ГГц
ПеремикачіROG Micro Switch II, 100 млн натискань
Формадля правої руки
Кабельзнімний, ROG Paracord 2 м
Час автономної роботи107 годин (радіоканал, без підсвічування)
Частота опитування1000 Гц 2,4 ГГц та кабель, 125 Гц Bluetooth; до 8000 Гц 2,4 ГГц та кабель з ROG Polling Rate Booster (продається окремо)
Роз’ємUSB Type-C
Кількість програмованих кнопок5
Ціна в УкраїніПередзамовлення: 4999 грн

Комплектація

ASUS ROG Keris II Origin запакована рівно так само як і решта моделей лінійки ROG. Яскрава чорно-червона коробка з купою красивої поліграфії та усіма основними характеристиками.

Комплектація виявилась доволі цікавою. Окрім мишки, в комплекті є USB-ресивер ROG Omni, кабель ROG Paracord, адаптер з USB Type-C на Type-A, чотири наліпки на боковини корпусу та основні клавіші, змінні широкі тефлонові слайди, додаткові перемикачі для основних кнопок, інструмент для їх заміни, набір стікерів ROG та документація.

Дизайн та конструкція

ASUS ROG Keris II Origin має середні розміри і асиметричну форму для використання правою рукою. Габарити і форма практично співпадають з ROG Keris II Ace, але вага трохи більша: 65 г проти 54 г. Для поціновувачів легких моделей ця різниця може бути вирішальною при виборі.

Мишка повністю зроблена з матового пластику двох різних типів: основна частина корпусу більш гладенька, в той час, як основні кнопки мають шорстке покриття. Доречно було б зробити з таким покриттям увесь корпус, адже комусь мишка може здатись трохи слизькою. Крім білої версії також доступний класичний чорний варіант. Цього разу ASUS вирішила додати більше RGB і зон підсвічування три.

Основні кнопки відділені від решти корпуса ASUS ROG Keris II Origin. Вони дуже добре зафіксовані, немає навіть натяку на тремтіння чи хитання. За відчуттями, вони підігнані впритул до перемикачів. Між кнопками — коліщатко прокручування зі звичним гумовим покриттям, діагональними насічками та RGB-підсвічуванням.

Бічні грані мишки мають ергономічні вигини для зручного положення пальців. Зліва — увігнута зона для великого пальця, дві додаткові кнопки великого розміру сірого кольору. Трохи нижче розташована ще одна зона з підсвічуванням у вигляді напису ROG та чотирьох діагональних смужок.

На правій бічній грані є доволі широкий виступ, на який чудово лягають безіменний палець та мізинець. Завдяки цьому вони не ковзають по поверхні і не заважають вказівному та середньому пальцям.

Роз'єм Type-C розміщено у невеликому заглибленні посередині передньої частини мишки. Комплектний кабель ROG Paracord світло-сірого кольору, має довжину 2 м. Він легкий та м’який і зовсім не заважає під час використання. Хоча у випадку бездротових мишок кабель використовується переважно лише для заряджання.

На нижній частині ASUS ROG Keris II Origin є чотири трикутні тефлонові ніжки, оптичний сенсор ROG AimPoint Pro з круглою тефлоновою вставкою, перемикач режимів підключення, "кишеня" для зберігання USB-передавача, а також кнопки перемикання режимів DPI та підключення.

Комплектний адаптер USB Type-C на USB Type-A для розміщення USB-передавача ближче до мишки ми вже неодноразово бачили з іншою ігровою периферією ROG. Він має вигляд невеликого пластикового блоку з роз’ємом USB та кліпсою для кріплення на ігрову поверхню.

Ергономічність, форма та вага

ASUS ROG Keris II Origin — асиметрична ергономічна мишка для використання правою рукою, що чудово підходить для хвату "долонею" чи "пальцями" залежно від розміру руки та власних вподобань. Для хвату "Кігтем" мишка також придатна завдяки формі верхньої частини. Але у цьому випадку зручність більш критично залежить від розмірів руки, тому поціновувачам "Кігтя" варто спробувати перед придбанням. Матовий пластик корпусу забезпечує непогане зчеплення навіть без додаткових рельєфних чи гумових вставок. Але, якщо комусь поверхня все ж таки здасться слизькою — у комплекті є відповідні наліпки.

Розподіл ваги відмінний: мишка нікуди не завалюється під час відриву від поверхні. Мишка не найлегша: 65 г вже давно не рекорд, але якоїсь проблеми у цьому немає. За цим параметром ASUS ROG Keris II Origin не влаштує хіба що найвибагливіших поціновувачів легких моделей. Але варто зазначити, що у новинці встановлено акумулятор більшої ємності (виходячи з заявленого часу автономної роботи), тож збільшення ваги цілком виправдане.

В основних кнопках використовуються оновлені перемикачі ROG Micro Switch II з заявленим ресурсом 100 натискань. Кнопки розташовані практично впритул до перемикачів, хід до спрацювання мінімальний. Клік чіткий та інформативний. У мишці використовуються фірмові роз’єми ROG Push-Fit Switch Socket II для перемикачів, які дозволяють швидко їх замінити на інші 3-пінові. Але, звісно, для цього корпус потрібно розкрутити.

Додаткові кнопки цілком зручні. Хибні натискання практично виключені завдяки великим розмірам та чіткому проміжку між ними. Колесо прокрутки має хорошу гумову поверхню. Має досить чіткі відсічки, при цьому працює дуже тихо навіть на високій швидкості обертання.

Функціональність та можливості

В ASUS ROG Keris II Origin використовується вже знайомий за іншими моделями виробника флагманський оптичний сенсор ROG AimPoint Pro, що насправді є кастомною версією топового PixArt PAW3950. Максимальна роздільна здатність складає 42 000 DPI, відхилення <1%, максимальна швидкість відстежування 750 дюймів за секунду, а максимальне прискорення — 50g. І ще одна корисна властивість сенсора — він працює на склі.

Даний сенсор вже себе чудово зарекомендував. Він має відмінну точність відстежування, його практично неможливо зірвати. А запасу продуктивності вистачає з великим запасом. За час тестування жодних проблем з сенсором не виникло.

Як і майже усі актуальні моделі клавіатур та мишок лінійки ROG, ASUS ROG Keris II Origin підтримує три типи підключення: за допомогою кабелю, Bluetooth (до трьох пристроїв) та по радіоканалу 2,4 ГГц з комплектним USB-передавачем Omni. До одного передавача можна під'єднати й мишку, і сумісну клавіатуру. Під час тестування мишка була підключена з клавіатурою через один Omni. Проблем зі стабільністю сигналу не було. Частота опитування по кабелю та 2,4 ГГц радіоканалу — 1000 Гц. Bluetooth — 125 Гц, чого достатньо для роботи. Мишка підтримує роботу з ROG Polling Rate Booster, за допомогою якого можна отримати частоту опитування до 8000 Гц у режимі 2,4 ГГц та по кабелю. Але придбати його доведеться окремо.

Ємність акумулятора не вказана. Але обіцяють, що мишка може працювати в режимі 2,4 ГГц до 127 год із вимкненим підсвічуванням і 87 год з увімкненим. По Bluetooth ці показники відповідно становлять 192 та 91 год. Мишка використовувалась виключно по 2,4 ГГц радіоканалу з підсвічуванням. Мишка на одному заряді акумулятора протрималась 8 днів, тож з автономністю все чудово.

ASUS реалізувала можливість виконувати деякі базові налаштування мишки без ПЗ. За допомогою кнопки DPI на нижній частині мишки можна перемикати чотири раніше налаштовані рівні роздільної здатності. Є плавне регулювання роздільної здатності. Для цього потрібно натиснути кнопку DPI на три секунди, після чого збільшувати чи зменшувати рівень DPI за допомогою колеса прокрутки. Налаштування частоти опитування та висоти відриву регулюються комбінацією кнопки Pair з додатковими кнопками. Для вибору профілю потрібно натиснути кнопку DPІ та колесо прокрутки. Для скидання усіх налаштувань до стандартних потрібно одночасно затиснути три верхні кнопки (права, ліва та колесо) разом з кнопкою DPI на три секунди.

Звісно, нікуди не подівся фірмовий застосунок Armoury Crate, який навіть після оновлень має певні проблеми. Можливості стандартні: налаштування дій на кнопки та колесо прокрутки, чотири рівні роздільної здатності, частоту опитування, кутову прив’язку, підсвічування (в тому числі підтримується синхронізація AURA), висоту відриву від поверхні, відкалібрувати роботу мишки залежно від використовуваної поверхні. Є готові налаштування для поверхонь ASUS, а також калібрування під власну. Є можливість налаштувати до 5 профілів, які зберігаються у внутрішній пам'яті мишки.

Нова штука — Gear Link, що поки знаходиться на beta-стадії. Раніше для налаштування деякої ігрової периферії ASUS пропонувала полегшену версію Armoury Crate з приставкою Gear, що відрізнялась від звичної тим, що була не загальною для всіх гаджетів ROG, а лише для конкретної окремої моделі. Варіант виявився не набагато зручнішим і тепер компанія пропонує Gear Link — налаштування прямо у браузері. Функціональність приблизно співпадає з Armoury Crate, але працює дійсно швидше і не потребує встановлення будь-чого на ПК.

Оцінка межі
9
/ 10
Що сподобалось
  • Зручна форма та розміри
  • Відмінний оптичний сенсор
  • Три варіанти підключення
  • Швидкі та зручні перемикачі
  • Тривалий час автономної роботи
  • Функціональність
Що не сподобалось
  • Не найзручніший фірмовий застосунок Armoury Crate
  • Не підійде поціновувачам симетричних моделей

Якщо ви поціновувач асиметричних ергономічних ігрових мишок, то варто придивитись до ASUS ROG Keris II Origin. Мишка отримала чудовий оптичний сенсор, зручну форму та розміри, тривалий час автономної роботи, три варіанти підключення та витривалі перемикачі з доволі легкою можливістю їх заміни (і наявністю запасних у комплекті). Мишка поки тільки очікується у продажу і порівнювати з конкурентами важко через відсутність ціни як такої. Але на цей час суттєві недоліки важко виділити. Хіба що традиційно не дуже зручний застосунок Armoury Crate. І, звісно, фанатам симетричних мишок варто придивитись до відповідних моделей.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: