Трендовий перехід на більші розміри ігрових лептопів не обіцяв, що звичніші формати одразу зникнуть. Серед флагманів, звісно, нове рішення стало популярнішим, а от доступніші моделі все ще пропонують традиційні версії. Однією з таких є MSI Cyborg 15, яка потрапила до нас в редакцію. Саме її ми детальніше розглянемо в сьогоднішньому огляді.

Характеристики MSI Cyborg 15 (A12VF-237XUA)

Модель MSI Cyborg 15 (A12VF-237XUA)
Дисплей IPS, 15,6”, роздільна здатність 1920×1080, співвідношення сторін 16:9, частота 144 Гц
Процесор Intel Core i7-12650H
Оперативна пам’ять 16 ГБ DDR5-4800
Сховище 1 ТБ
Графіка NVIDIA GeForce RTX 4060 (8 ГБ)
Порти HDMI 2.1, 2× USB-A 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 1, 3,5 мм комбінований роз’єм, Ethernet (1 ГБ)
Бездротові модулі Wi-Fi 6 + Bluetooth 5.2
Камера 1 МП
Аудіо Акустична система з 2 динаміків та мікрофон
Клавіатура Клавіші острівного типу з синім підсвічуванням
Акумулятор та БЖ 53 Вт·год, блок живлення 120 Вт
Розміри 359,4×250,3×21,95-22,9 мм
Вага 1,98 кг

Комплектація

В MSI вирішили не включати в бюджет MSI Cyborg 15 чималої кількості «подарунків» до лептопа, тому комплектація абсолютно стандартна для такого класу: лише сам ноутбук, зарядний пристрій та набір оригінальних «перебивачок» (так, тих самих «тимчасових татуювань»). З урахуванням збереження вартості, це є правильним рішенням.

Стилізованих під саме цю лінійку аксесуарів виробник не пропонує, але має чимало інших варіантів. Тож, якщо знадобиться щось «близьке», знайти це буде не важко. Але, звісно, використовувати саме фірмові аксесуари не принципово. Стандартний розмір також з легкістю дозволить не оновлювати рюкзак, якщо в покупця до цього був такий для 15-дюймового лептопа.

Дизайн та зручність використання

Новий MSI Cyborg 15 витримує кіберпанківський дизайн і, не знаю, наскільки це навмисно трапилося, але зачіпає ще один популярний нині тренд — напівпрозорі елементи корпусу. При цьому більшу частину робочих поверхонь залишили класичними чорними, без якихось примітних елементів. Таким чином, якщо не придивлятися, то перед нами доволі типовий ігровий лептоп, ще й без великої кількості зайвого підсвічування.

Проте, Cyborg 15 все ж має власні цікаві елементи оздоблення, які чудово підкреслюють його назву. Так, лептоп має напівпрозорі частини, як-от нижня кришка. Разом з великим написом (який також допомагає охолодженню), вона взагалі є мало не найцікавішою частиною дизайну цієї моделі. (Ще знизу є в тому числі гумові ніжки, які вправно зберігають лептоп на місці під час роботи.) І «прозорість» також «дотяглася» й до бічних частин корпусу, що в цілому доповнює загальну тему. Дисплейний блок та клавіатура також можуть похизуватися такими частинами. Загалом це має добрий та збалансований вигляд, без перебільшень.

Збереження формату 15 дюймів також дозволило ігровому лептопу отримати невеликі (за сьогоднішніми стандартами) розміри. Таким чином з габаритами у 359,4×250,3×21,95-22,9 мм Cyborg 15 легко помістився у рюкзак розрахований на 15-дюймові ноутбуки. А з вагою у 1,98 кг з ним не так і важко переміщатися між робочими місцями. Практично вся поверхня корпусу, окрім металевої кришки дисплейного блоку, складається з пластику. Це логічно, з урахуванням позиції моделі серед інших ігрових лептопів виробника, і точно не є проблемою. До якості збирання практично немає зауважень, тож у користуванні все має бути в порядку.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

Але дещо все ж хотілося б виправити, і це розміщення портів. Мені, як правші, не є зручним розміщення більшості наявних портів саме з правого боку. Особливо це стосується Ethernet та HDMI, адже такі кабелі частіше за все громіздкі та «неслухняні». Також поряд з ними є по одному USB-C та USB-A, а з іншого кінця ще й роз’єм для підключення живлення. Ліва боковина топкейсу має ще один USB-A, комбінований порт для гарнітури та замок Kensington. Як на мене, тут все ж не завадив би ще один USB-A та «решафл» позицій портів, що могло б полегшити підключення зовнішніх пристроїв.

Щоправда, важко сказати, на що ще можна поскаржитися. Початкові комплектації серії MSI Cyborg зовсім трохи перевищують вартість у $1 000, що у світі ігрових ноутбуків легко вважається бюджетним сектором. Тому бути прискіпливим у такій ситуації немає сенсу. У будь-якому разі, навіть за таких умов, критичних проблем у MSI Cyborg 15 немає, модель доволі вдала. А з урахуванням обмеженого бюджету, доволі непогано виглядає.

Дисплей

Тож, Cyborg 15, логічно, має стандартну для формату 15,6-дюймову матрицю. Вона не має рекордно тонких рамок, чи якихось інших особливостей. Це звичайний дисплей ігрового лептопа з невисоким цінником. При цьому в усіх комплектаціях моделі зазначається роздільна здатність 1920×1080 пікселів зі співвідношенням сторін 16:9.

До того ж матриця (AU Optronics B156HAN15.1) спроможна забезпечити частоту оновлення до 144 Гц, що вже також є базовою вимогою для ігрових екранів. Знову ж, рекордних показників швидкості реакції очікувати не варто, але й всі базові вимоги для гравця така матриця зможе забезпечити.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

З налаштуваннями зображення тут немає нічого особливого. Ноутбуку не дісталося опцій колірних профілів та іншої корекції зображення. Повного охоплення sRGB теж немає, а температура «холодніша» за стандарт. При цьому гама збережена на доволі доброму рівні. Проте, як для базової IPS-матриці, зображення зберігається при різних кутах огляду, а загалом вдовольнити всі базові потреби екран цілком здатен. Він навряд підійде для професійної роботи з графікою, але для ігор буде доволі нормальною опцією.

На жаль, максимальний рівень яскравості, навіть з матовим захистом, навряд забезпечить комфортну роботу поза приміщенням. Він становить 250 кд/м². Втім, навіть працюючи влітку поряд з вікном, проблем немає, хоча й підсвічування при цьому виставлене на максимум. Для прихильників роботи в темряві яскравість можна зменшити до 12 кд/м², що доволі непогано.

Маніпулятори та мультимедіа

Габарити корпусу дозволили розмістити повну клавіатуру, але, традиційно, NUM-блок все ж зменшений та потребуватиме звикання. Але основна частина клавіатури має звичний розмір та особисто мені дозволила працювати з текстом не відриваючи очі від екрана. Щоправда, в розміщенні деяких клавіш (наприклад, Fn та другий Enter розміщені прямо поряд з навігаційним блоком) є свої особливості, проте з часом до них можна пристосуватися.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

В цій моделі виробник обійшовся без RGB-підсвічування, а залишив лише синю опцію (з трьома ступенями яскравості). Певно, такий варіант може влаштувати не кожного. Проте, окрім цього, мені клавіатура все ж сподобалася. Вона не надто гучна, механізм спрацьовує як треба, добре тримає клавіші на місці та досить приємно натискається.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

Місце для трекпада розміром 120×75 мм знайшли по центру топкейса під клавіатурою, тому під час ігор його скоріше за все не доведеться відключати. При цьому він правильно працює та дозволить обійтися без миші для звичайної роботи. Як з переміщенням курсора, так і з роботою жестів проблем не виникало, та й додаткова корекція роботи не знадобилася.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

Два динаміки вже звично розміщені в нижній частині топкейса. Це доволі типові для подібних лептопів динаміки, які майже не відтворюють низькі частоти та не відзначаються високою якістю відтворення звуку загалом. Проте їх цілком вистачить для базових задач із супроводження серіалів чи відео в інтернеті. Для чогось більшого буде приємніше скористатися зовнішнім звуком, навушниками тощо.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

Якість зображення вебкамери також не є чимось видатним. Як і в більшості ноутбуків, це лише мегапіксельний сенсор, здатний забезпечити HD-якість. Хоча при цьому в MSI подбали про позбавлення цифрового шуму та більш-менш непоганий баланс білого, тому робочі дзвінки чи звичайне спілкування може влаштувати невибагливих до якості зображення користувачів.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

Вбудовані мікрофони, які «обіймають» камеру, теж традиційно охоплюють більше, ніж треба, тому користувачу доведеться самостійно подбати про «софт» для шумозаглушення. В інакшому випадку в розмову потраплять практично всі звуки з оточення, включно з системою охолодження, дрібним шурханням тощо. З іншого боку, це навряд стане проблемою для геймерів, адже вони напевно мають пристойний зовнішній мікрофон чи гарнітуру.

Продуктивність та ПЗ

Не бувши топовою лінійкою, MSI Cyborg 15 не запропонує комплектації з найпотужнішими процесорами чи відеокартами. Але доволі непоганий рівень оснащення для ігор все одно має. Вибір можливих комплектацій полягатиме у: 8- та 10-ядерному процесорі Intel Core i7 12-го покоління; NVIDIA GeForce RTX 4060 з 6 ГБ ОЗП та RTX 4060 з 8 ГБ; а також у ємності ОЗУ (від 8 до 64 ГБ) та накопичувача (від 512 ГБ до одного ТБ). Все це відповідно буде змінювати цінник. Менше з тим, для мобільного геймінгу можливостей таких лептопів вистачатиме.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

Сьогоднішній гість редакції є одним з найліпших варіантів цієї лінійки. Такий Cyborg 15 (A12VF-237XUA) отримав: 10-ядерний Intel Core i7-12650H (6 продуктивних ядер з частотою до 4,7 ГГц, 4 енергоощадних – до 3,5 ГГц, 16 потоків, 24 МБ кеш, до 78 Вт), NVIDIA GeForce RTX 4060 (8 ГБ GDDR6, до 1470 МГц, 45 Вт), 16 ГБ DDR5-4800 (дві планки по 8 ГБ), та терабайтний накопичувач (є один слот формату M2.). Для звʼязку із «зовнішнім світом» лептоп використовує Wi-Fi 6 (Intel) або гігабітний Ethernet, а бездротові аксесуари можуть під’єднуватися через Bluetooth 5.2.

Звісно, такий рівень продуктивності зможе забезпечити комфортну офісну роботу, відтворення медіа, та виконувати вибагливіші завдання. Знову ж, не на флагманському рівні, якщо йдеться про професійну обробку відео у високій якості, рендеринг складних обʼєктів тощо, але базово така робота цілком можлива. З іншого боку, в першу чергу лептоп розраховано на розваги, тому перейдемо до них.

Ігри на високих налаштуваннях графіки цілком спроможні видати непогані показники FPS. Наприклад, в Diablo 4 чи CS:GO можна взагалі не перейматися за кількість кадрів й абсолютно комфортно грати. Вибагливіші ігри, на кшталт Cyberpunk 2077, вже потребуватимуть або відмовитися від деяких графічних елементів, або прийняти менші показники продуктивності, але при цьому пограти в такі ігри все одно можна. З урахування класу лептопа, в цілому в нього доволі задовільні результати бенчмарків, тому гравці, які мають обмежений бюджет та не розраховують на максимальну можливу продуктивність, все ж можуть залишитися задоволені. І хоча процесор вже не найновіший, відео все одно з актуальної серії, що, наприклад, дозволить скористатися підтримкою DLSS 3. 

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

В MSI Center можна знайти чотири рівні продуктивності Extreme Performance (навіть з опційним розгоном), Balanced, Silent та Super Battery. Додатково є Smart Auto, який може автоматично переходити на енергоощадження при певному рівня заряду батареї чи працюючи без БЖ, а також надавати пріоритети заданим іграм чи програмам. Напевно, найчастіше користувач все ж буде активувати Extreme при роботі з БЖ, та Super Battery без нього. І так, останній сценарій суттєво знижує продуктивність, але на базову роботу це помітно не впливає. 

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

  Мережа Батарея
3DMark (TimeSpy) 7 658 4 119
3DMark (CPU Profile, max threads) 6 742 1 156
CineBench R23 (single/multi core) 1 698/11 298 703/1 891
PCMark 10 8 237 3 402

І працює лептоп стабільно. Навіть попри лише один кулер, MSI Cyborg 15 може не перевищувати температуру за 90°C та зберігати основну робочу поверхню у відповідному для роботи стані (хоча місця з процесором та відеоприскорювачем все ж відчутно нагріватимуться). Звичайніша робота, також цілком стандартно для подібних лептопів, триматиме температуру в середині на рівні 45°C і сильно на зовнішню поверхню не впливатиме.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

Хоча погоджуюся, два кулери мали б більший успіх в охолодженні. Проте і в такій ситуації можна знайти певні переваги. По-перше, лептоп видуває тепле повітря лише з двох, а не чотирьох місць. По-друге, рівень шуму від нього, навіть при максимальному навантаженні, відчутно нижчий за рішення з двома кулерами. І так, він переважно працює у будь-яких режимах роботи та за різних умов навантаження, доведеться звикати до такого.

Огляд ігрового ноутбука MSI Cyborg 15: кіберпанк з доступним цінником

Джерело: Notebookcheck.net

Покупець отримає ноутбук без Windows. Але встановивши систему, виробник запропонує йому утиліту, яка самостійно встановить все необхідне для роботи. Окрім звичайних драйверів, тут також буде вже згаданий MSI Center — стандартна утиліта для вибору режимів роботи, моніторингу системи, та деяких додаткових функцій (серед яких є «читерьский» приціл, наприклад). Нічого більше для коректної роботи практично не знадобиться.

Автономність

Недорогі ігрові лептопи майже ніколи не отримують великі батареї. Всі комплектації MSI Cyborg 15 мають в запасі по 53 Вт·год. Цього вистачило на 5 годин 41 хвилину роботи в офісному варіанті тесту автономності, та майже на годину в ігровому (у відповідних режимах роботи системи). На практиці — двогодинний фільм віднімав половину заряду батареї, а в офісному режимі вдавалося попрацювати трохи більше за три години. Для такої моделі це відносно непогані показники.

Компактний блок живлення з вагою всього 438 грамів не сильно обтяжить мобільність. Але з потужністю всього у 120 Вт, про швидке заряджання думати не доведеться. На повне відновлення з таким БЖ акумулятору потрібно 2 години 20 хвилин.