Reno Air Races – перше велике доповнення до Microsoft Flight Simulator, яке не лише виправляє помилки, добавляє нові аеропорти, цікаві міста та літаки, але й додає новий та досить незвичний для авіасимуляторів багатокористувацький режим – ті самі славнозвісні Повітряні перегони у Ріно, «Формулу-1» у повітрі.

Гра
Microsoft Flight Simulator: Reno Air Races
Жанр симулятор
Платформи Windows, Xbox Series X/S
Мови англійська, російська
Розробники Asobo Studio
Видавець Xbox Game Studios
Посилання
flightsimulator.com

Повітряні перегони у Ріно, або офіціально STIHL National Championship Air Races, це щорічне авіашоу та перегони на спеціально перероблених літаках по заздалегідь підготовлених кільцевих трасах, що починаючи з 1964 року відбуваються на аеродромі Ріно-Стед (KRTS) неподалік від міста Ріно у Неваді.

Повітряні перегони у Ріно називають надшвидкісним технічним видом спорту, літаки тут розганяються майже до 900 км/год (чинний рекорд – 874,78 км/год). Ясна річ, як і автомобільна «Формула-1» свого часу, перегони у Ріно вельми небезпечний вид спорту. З 1964 по 2010 р. 19 пілотів, які брали участь в авіашоу, загинули, а аварія 2011 р. коштувала життя пілоту та 10 глядачам, ще 69 отримали поранення. Останній фатальний інцидент стався у 2014 р.

Перегони у Ріно починалися як розвага ветеранів Другої світової війни та проходили на модифікованих винищувачах Другої світової. Наразі перегони проводяться для семи різних класів літаків, починаючи з легких біпланів (Pitts Special, Mong, Smith Miniplane) на малому колі у 3,18 милі, закінчуючи реактивними літаками на кшталт Aero Vodochody L-39 Albatros, Aero L-29 Delfín, DeHavilland Vampires, BAC Jet Provost та PZL TS-11 Iskra, що змагаються на колі у 7,83 милі.

У Microsoft Flight Simulator Reno Air Races реалізовані чотири з семи класів. Biplane з літаком Aviat Pitts Special S1S; моноклас T-6 Texan, з відповідним літаком; Jet-клас з реактивним Aero L-39 Albatros; та клас Unlimited, у якому змагаються модифіковані винищувачі North American P-51 Mustang.

У кожному з класів можна змагатися як проти секундної стрілки в однокористувацькому режимі, так і з реальними супротивниками у Мережі. Тут все як у справжніх перегонах – спочатку одне коло кваліфікації з ходу, потім шість кіл самих перегонів, впродовж яких пілоти повинні тримати свій літак нижче певної висоти та оминати спеціальні пілони не намагаючись зрізати, за це штрафують. За замовченням у мережевому режимі ввімкнені простий режим симуляції, автоматичне регулювання паливної суміші, та ще декілька спрощень. Крім того, відключено зіткнення літаків один з іншим та з землею, за останнє порушення вам просто додають штрафні секунди.

Проте, навіть з такими спрощеннями, перегони вийшли досить цікавими та динамічними та потребують майстерності та розуміння аеродинаміки. Крім того, це зовсім інший досвід, якого майже нема у базовому Microsoft Flight Simulator, якщо ви, звичайно, не крутите щодня фігури вищого пілотажу серед хмарочосів Нью-Йорка, чи не відпрацьовуєте атаку на Зірку Смерті в якомусь каньйоні.

Єдина проблема, Reno Air Races – це платне доповнення, тому взяти участь у перегонах можуть не усі, тобто, проблема пошуку матчу встає тут на повну, особливо через декілька тижнів після релізу. З іншого боку, разом із доповненням його власники отримали чотири нових літаки, які можна використовувати будь-де у Microsoft Flight Simulator. Як на мене, той же T-6 Texan та Aero L-39 Albatros – це дуже вагоме доповнення до вашого ангару.

До того ж відразу після релізу базова версія Reno Air Races коштувала смішні, як за мірками MSFS, гроші – 505 грн. Тобто кожен з чотирьох літаків обходився вам у 125 грн, плюс 5 грн за сам режим та деталізований аеропорт Ріно-Стед. Задарма! З іншого боку, повна колекція усіх літаків усіх класів, а це лише модифікації тієї самої базової четвірки, коштувала навіть зі знижкою більше ніж 1500 грн. Трохи дорогувато.

Reno Air Races дуже цікаве доповнення до Microsoft Flight Simulator, але, щоби насолоджуватися перегонами, треба заздалегідь відшукати однодумців на форумі гри та домовитися про час. Щодо однокористувацького режиму, то крім офіційної траси у Ріно, можна пошукати на Flightsim.to неофіційні модифікації для повітряних перегонів Red Bull у різних містах планети.

До речі, водночас з релізом Reno Air Races, 18 листопада базова Microsoft Flight Simulator оновилася до версії Game of the Year Edition. До гри додали дуже цікаві літаки: палубний багатоцільовий винищувач Boeing F/A-18 Super Hornet; одномоторний Pilatus PC-6 Porter; ще одну модифікацію Aviat Pitts Special S1S; нову версію CubCrafters NX Cub; та eVTOL VoloCity – перший офіційний, так би мовити, гвинтокрил у MSFS. Крім того, у грі з’явилися вісім нових створених вручну аеропортів, декілька додаткових фотограмметричних міст; нові місії та туторіали. Непоганий безплатний додаток!

Ну і на останок. Прямо зараз у магазині Microsoft Flight Simulator діють непогані святкові знижки. У тому числі на деякі цікаві літаки та українські літовища від вітчизняної студії Pyreegue Dev Co. На розпродажу зі знижками до 70% понад 400 модифікацій до гри.