Перший сезон шоу “Гра в кальмара”” / Squid Game став одним з найгучніших успіхів Netflix. А керівництво стрімінгового сервісу ніби не чекало подібного від чергового корейського серіалу про ігри на виживання. Режисер та сценарист Хван Дон Хьок виношував ідею кілька років, однак довгий час не міг втілити її в життя. Іронічно, що мораль історії Гри в кальмара” заснована на фінансових проблемах автора та критиці капіталізму, однак за перший сезон він майже нічого не отримав. Виробництво другого також зайняло відчутну кількість часу, однак саме з нього режисер бажав отримати більше особистої користі.
2 сезон “Гри в кальмара”” / Squid Game вийшов на Netflix майже наприкінці 2024 року. Здавалося б, історія оригінала повністю завершена, нащо їй продовження? Нові серії показують, що у всесвіту шоу ще є простір для розвитку, однак навряд чи всі питання до самого факту існування нової частини зникнуть остаточно.
Назва | “Гра в кальмара” / Squid Game |
Жанр | драма, екшн, дистопія |
Режисер | Хван Дон Хьок |
У ролях | Лі Чон Че, Лі Бьон Хон, Ім Сі Ван, Кан Ха Ноль, Ві Ха Джун, Пак Кю Йон, Лі Джин Ук, Пак Сон Хун, Ян Тон Кин, Кан Е Сім та інші |
Канал | Netflix |
Епізодів | 7 |
Рік | 2024 |
Сайт | IMDb |
Головний герой Сон Гі Хун (Лі Чон Че) зумів пережити жахіття ігор на виживання та навіть отримав за це величезну грошову винагороду та свободу. Однак те, що він побачив, назавжди його змінило. Він хоче остаточно закрити ці ігри, щоб більше жодна людина, як потерпає від фінансових проблем, не мала боротися за своє життя на потіху багатіям. Гі Хун готовий повернутися в ігри, щоб зупинити їх зсередини та покарати відповідальних. Цього разу без підтримки ззовні не обійтися.
Найбільша проблема другого сезону “Гри в кальмара” / Squid Game – це, як не дивно, сам факт, що глядачі отримали другий сезон. Успіх серіалу базувався на його неочікуваній віральності. Яскраві та зрозумілі образи, постійні сюжети повороти, прості та водночас продумані персонажі, критика капіталізму та звернення до проблем, які зрозумілі більшості людей по всьому світу – і ось вже ви отримуєте хіт, який вирізняється у кращий бік від переважної більшості інших шоу на Netflix. Це при тому, що в Японії та Кореї вистачає подібних шоу про ігри на виживання, навіть на самому Netflix є щонайменше “Аліса в Прикордонні” / Alice in Borderland.
В другому сезоні відсутній вау-ефект першого, тому замість того, щоб шокувати, автори ніби намагалися піти трохи іншим шляхом. Ні, не хвилюйтеся, жорстокості та демонстрації ницості, на яку здатні люди, в шоу все ще вистачає. Однак знімальна команда паралельно намагається розширити всесвіт “Гри в кальмара”.
Саме тому ігри та стосунки між учасниками – це тепер не єдиний центральний акцент історії. Паралельно нам більше розповідають про залаштунки смертельних ігор та їхню роль в тіньовому житті реального світу. Будемо чесні, стежити за цим не так цікаво, як за іграми, бо серіал в цій додатковій сюжетній лінії ніби втрачає індивідуальність, перетворюється на більш стандартний трилер. Але сама спроба розширити контекст ігор, змусити поглянути на них під іншим кутом, заслуговує на повагу.
Другий сезон “Гри в кальмари” / Squid Game розширює теми, які стали знаковими для першого сезону, додавши нові шари соціальних і політичних питань. Бідність та залежність більшості людей від грошей розглядається з неочікуваних та актуальних позицій. Боротьба між класами та питання справедливості підкреслюються не лише через сюжети персонажів, а й через кольорові та стилістичні контрасти в декораціях, що надають шоу ще більшої глибини. Прості образи з першого сезону набувають нових контекстів, тому навіть на старі ігри та безликих охоронців у рожевих костюмах все одно цікаво дивитися.
А ось про нових персонажів, за буквально єдиним виключенням головного мастермайнда ігор, сказати особливо нічого. Вони не погані, але в нових контекстах ігор вони відчуваються лише сценарними інструментами, які рухають глобальний задум далі. Звісно, в соцмережах вже обговорюють окремих героїв, бо деякі з них дійсно запам’ятовуються божевіллям чи трагічним фоном та мотивами. Однак для шоу це не має особливого значення.
Особливо коли історія добігає фіналу, який вчергове перегортає все з ніг на голову та змушує чекати третій сезон. Він же буде й останнім, що є гарною новиною. Адже вже у другому сезоні помітно, як навіть маючи на руках цікавих персонажів та важливі теми автори вже не можуть достукатися до сердець глядачів. Висока ймовірність, що багато глядачів подивляться продовження “Гри в кальмара” / Squid Game виключно за інерцією.
Так, вони непогано проведуть час. Але вже більше за стандартним шоу від Netflix, ніж за чимось видатним. Бо дорожнеча виконання, а з нею у другому сезоні повний порядок, завжди буде програвати витонченості думок.
Завантаження коментарів …