У компанії Hator вже є досить широкий асортимент механічних клавіатур, що орієнтовані на ігрову аудиторію. Одна з нових моделей — Hator Rockfall 2 TKL Mecha, що має ряд цікавих особливостей, деякі з яких притаманні дорожчим моделям. Це — клавіатура з рекомендованою ціною 1999 грн формату TKL (без додаткового цифрового блоку) з фірмовими змащеними перемикачами Hator Aurum, додатковою шумоізоляцією та вбудованою пам’яттю для налаштувань.

Комплектація Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Hator Rockfall 2 TKL Mecha постачається у коробці фірмового жовтого кольору з зображенням клавіатури відповідного кольору та основними специфікаціями. Окрім клавіатури, у коробці є кабель Type-C для підключення, інструмент для знімання кейкапів, додаткова шумоізоляція для кнопки Space, декілька додаткових кейкапів з російськими символами (за замовчуванням клавіатура має українські та латинські), набір стікерів та інструкція.

Дизайн та конструкція

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Hator Rockfall 2 TKL Mecha має цілком класичний дизайн та зовнішню конструкцію. Це — типова механіка з топкейсом (не скелетон). Майже весь корпус клавіатури зроблено з практичного матового пластику, на якому майже не залишаються сліди використання. Декоративних елементів мінімум: лише логотип Hator над блоком стрілок та вже знайомий напис …to the best haters справа на передній грані, що прикрашає всі моделі компанії. Окрім білої версії є бузковий, м’ятний та жовтий варіанти з білими кейкапами, а також повністю чорний для поціновувачів класики.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Клавіатура має типові розміри, як для TKL-формату та вагу майже 1 кг, що абсолютно нормально для хорошої механіки. Цікаві особливості знаходяться всередині. Як і дорожчі моделі, клавіатура має два шари шумопоглинаючої піни EVA: один шар у нижній частині, другий — на платі.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Вище знаходиться пластина з анодованого алюмінію, яка виконує одразу декілька функцій: поглинання вібрацій від натискання, відбивання світла світлодіодів підсвічування та міцність конструкції. Клавіатура дійсно відчувається надійною, майже не піддається скручуванню чи прогинанню.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Кейкапи зроблені з витривалого та досить товстого PBT-пластику, що не стирається та не блищить з часом і має дуже приємну шорстку поверхню. Якщо бути більш точним, то кейкапи виготовлені за технологією подвійного лиття. Зовнішня частина — PBT, внутрішня та символи — прозорий пластик, завдяки чому всі символи рівномірно підсвічуються.

Для підключення використовується кабель USB Type-C, що приєднується посередині задньої частини клавіатури. Роз’єм знаходиться у заглибленні, а з боків є додаткові направляючі для конектора. Тож кабель замінити можна, але підійде не будь-який. Сам кабель досить товстий та має якісне обплетення та феритовий фільтр. Його довжина становить 1,8 м.

Уся нижня частина клавіатури має текстурований малюнок, що нагадує бджолині соти. Окрім наліпки з назвою моделі, по периметру розташовані гумові вставки для хорошої фіксації, а також відкидні ніжки, що дозволяють розташувати Hator Rockfall 2 TKL Mecha під більшим кутом.

Ергономіка та перемикачі

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Hator Rockfall 2 TKL Mecha має класичну розкладку, за виключенням відсутнього додаткового цифрового блоку. Тож все на звичних місцях: F1 знаходиться рівно над 2, блок стрілок відділений, обидві кнопки Shift довгі, Enter однорівневий. Кнопка Fn біля правого Alt, а кнопка Win — між лівими Ctrl та Alt. Її можна відключити.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Як перемикачі використовуються нові фірмові Hator Aurum з подовженими пружинами. Хотсвап не підтримується. Hator вказує, що база перемикачів зроблена з РОМ-, а стем — РОК-пластику. Верхня частина перемикача прозора і має лінзу для більш рівномірного підсвічування.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Перемикачі випускаються у двох варіантах. Лінійні Orange та клікаючі Indigo. Повний хід складає 4 мм, а хід до спрацювання — 1,9 мм. Необхідна сила натискання для Indigo становить 50 гс, а для Orange — Всього 38 гс. Заявлено ресурс 70 млн натискань. Перемикачі та стабілізатори під довгими клавішами змащені з заводу. На огляді була модель Orange. Перемикачі натискаються дуже легко, плавно та рівномірно. “Піску” під час натискання немає, хід дуже приємний. Orange чудово підходять для ігор, а от для друкування — доведеться трохи звикнути до надзвичайно легкого натискання.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Окремо варто згадати про подвійну шумоізоляцію та поглинання вібрацій. У Hator Rockfall 2 TKL Mecha це дійсно працює. Клік та загалом звучання клавіатури дуже приємне. Так, ще не рівень флагманських механік від Varmilo чи Keychron, або кастомів. Але ціна Hator значно нижча й у цьому ціновому сегменті дуже важко буде знайти клавіатуру з приємнішим звучанням.

Функціональність Hator Rockfall 2 TKL Mecha

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Клавіатура підтримує N-Key Rollover та Anti-Ghosting, тож ніяких проблем з опрацюванням одночасних натискань чи фантомних спрацювань не буде. Клавіатура цілком функціональна без необхідності використовувати фірмове ПЗ. За допомогою відповідних комбінацій можна налаштовувати макрокоманди, керувати підсвічуванням та медіапрогравачем. І всі налаштування зберігаються у внутрішній пам’яті Hator Rockfall 2 TKL Mecha. Тож при підключенні до нового чи чужого ПК не потрібно буде длубатись у налаштуваннях.

Фірмове ПЗ Hator дозволяє все налаштовувати більш зручно і не запам’ятовувати комбінації. Є можливість збереження різних профілів налаштувань, переналаштовувати дії окремих клавіш, більш гнучко записувати макроси з затримками та налаштовувати підсвічування індивідуально для кожної клавіші.

Hator Rockfall 2 TKL Mecha - огляд механічної TKL клавіатури

Підсвічування — RGB з купою ефектів та широким діапазоном налаштування яскравості. І, завдяки Double Shot кейкапам, усі символи підсвічуються рівномірно.