Українська правда

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS32QC: недорога модель з великою діагоналлю і частотою оновлення 170 Гц

Огляд ігрового монітора Gigabyte GS32QC: недорога модель з великою діагоналлю і частотою оновлення 170 Гц
0

Ігрові монітори з діагоналями за 30" зазвичай ультраширокі, тобто зі співвідношенням сторін 21:9 і більше. Проте і на великі моделі з традиційними пропорціями 16:9 також є свій попит – не всім гравцям подобається дивитися на "вузьку" картинку. Саме до такої категорії і належить Gigabyte GS32QC – 32-дюймовий монітор з вигнутим екраном і роздільною здатністю QHD.

Характеристики Gigabyte GS32QC

Діагональ31,5”
Кривинатак, 1500R
Співвідношення сторін16:9
Тип екранаVA
Роздільна здатність2560×1440
Частота оновлення170 Гц
Колірне охоплення109% sRGB
Яскравість300 кд/м²
Контраст3500:1
Час реакції1 мс (GtG)
Підтримка HDRHDR Ready
Настінне кріпленняVESA 100x100
Регулюваннянахил вперед-назад
Роз’єми1× DisplayPort 1.4, 2× HDMI 2.0, вихід на навушники
Додаткова функціональністьAMD FreeSync Premium
Габарити (разом з підставкою), ШхВхГ709×497×238 мм
Вага5,86 кг
Ціна в Україні10,999 грн

Дизайн

Свого часу у нас був огляд компактнішої 27-дюймової моделі в цій же лінійці - GS27Q. Новинка дуже на неї схожа, з поправкою на більшу діагональ та вигнутий екран.

Gigabyte GS32QC так само має досить бюджетний вигляд через просту ніжку, що дозволяє регулювати лише нахил екрана вперед-назад – зміни висоти тут немає.

Дизайн корпусу максимально простий: чорний матовий пластик, практично повна відсутність "ігрових" елементів на кшталт підсвічування – якби не вигнутий екран, його можна було б легко прийняти за монітор для роботи.

Навколо екрана є тонка "невидима" рамка, що ховається під захисним склом — разом з бічної гранню корпусу зображення обрамляє рамка шириною 7 мм по боках і зверху і 18 мм – знизу.

Усі роз’єми розташовані праворуч від кріплення підставки та орієнтовані вниз: це два HDMI 2.0, один DisplayPort 1.4 та мініджек для навушників.

Блок живлення у Gigabyte GS32QC вбудований.

Меню

Монітор керується за допомогою 5-позиційного джойстика, розташованого знизу по центру, під логотипом виробника.

Натискання на джойстик викликає швидке меню з обраними функціями та доступом до головного меню. Першим пунктом у ньому йде Gaming з ігровими параметрами на кшталт активації овердрайву та адаптивної частоти. Наступний розділ — Picture, тут можна обирати один з заданих виробником відеорежимів, або зробити повністю свої налаштування у режимі Custom.

Як і в попередній моделі, у Gigabyte GS32QC реалізовано дуже зручне налаштування параметрів для кожного з відеорежимів: вони не відокремлені у власному пункті меню, як це робиться зазвичай, а представлені тут же, у розділі Picture, причому для кожного відеорежиму вони індивідуальні, і користувач при переключенні відразу бачить, які параметри встановлені для наступного режиму.

Через таке рішення у пункті Display мінімум параметрів — вибір відеовходу, діапазон RGB при підключенні через HDMI та розгін панелі — для DisplayPort.

Пункт System містить системні налаштування: гучність звуку на підключеній гарнітурі, параметри екранного меню, вибір функцій для "гарячих клавіш" (відхилення джойстика в будь-який бік) та "інші параметри": автоматичне переключення між джерелами сигналу, автоматичне відключення через певний період неактивності та поведінка індикатора живлення.

Окремим пунктом у головному меню винесена мова інтерфейсу — на жаль, української локалізації у Gigabyte GS32QC немає. І останнім пунктом тут йде скидання всіх налаштувань на заводські значення.

Функціональність

У Gigabyte GS32QC використовується вигнута 32-дюймова VA-панель (видима діагональ 31,5") з роздільною здатністю 2560×1440 точок та частотою оновлення 165 Гц – при підключенні через DisplayPort в екранному меню з'являється можливість розгону до 170 Гц.

Монітор має сертифікацію AMD FreeSync Premium, але офіційної сумісності з NVIDIA G-Sync у нього нема: втім, у NVIDIA Control Panel можна активувати цю технологію, попри попередження про відсутність підтвердженої сумісності. В іграх при цьому ніяких проблем не виникало.

QHD на такій діагоналі робить пікселі досить великими: їхня щільність становить ~93 PPI, розмір точки — 0, 2724 мм; для порівняння – приблизно такі характеристики має, наприклад, 24-дюймовий Full HD екран.

Тож користувач з гострим зором зможе розгледіти окремі точки навіть з типової відстані до монітора. З іншого боку, екран такого розміру дуже цікавий для тих, хто грає з геймпадом – з ним зазвичай грають, відкинувшись у кріслі, тобто з більшої відстані, ніж при використанні клавіатури та миші.

Тож тут порівняно великий розмір пікселів стає неважливим, натомість дається взнаки помірна роздільна здатність, що не висуває надмірних вимог до ігрової продуктивності системи.

Екран вигнутий, радіус кривини – 1500R (1,5 м). Це помірна кривина, тож зображення не сприймається як викривлене: навпаки, у плаского екрана такої великої площі бічні ділянки були б відчутно більш "далекими", і дивитися на них треба було б під кутом – що у випадку VA-панелі з її традиційно не дуже великими кутами огляду призводило б до помітного погіршення якості зображення на периферії.

Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає.

Якість зображення Gigabyte GS32QC

Покриття екрана "напівматове": на ньому практично відсутні паразитні відображення на темному фоні, якщо дивитись на нього з типової позиції користувача ПК. При відхиленні в сторону екран потроху стає більш глянсовим, але роботі за ним це аж ніяк не заважає.

Наявність антиблікового шару, що розсіює відображення, можна помітити лише на макрознімку, та й тут його прояв дуже помірний.

В ігровому розділі меню можна активувати овердрайв — на відміну від більшості інших ігрових моніторів, у Gigabyte GS32QC нема різних ступенів розгону, лише можливість його включити або виключити.

У монітора чудовий час реакції на максимальній частоті оновлення, особливо як на VA-панель – на офіційному сайті її навіть характеризують як Super Speed VA. І дійсно, динамічне зображення у нього виходить дуже чітким і абсолютно не схожим на те, що демонструють типові VA-монітори.

За цим параметром Gigabyte GS32QC швидше нагадує ігрові IPS-моделі: об’єкти, що рухаються екраном, виглядають чіткими, розмиття майже відсутнє навіть без овердрайву. Його активація має мінімальний вплив, проте артефактів розгону у динамічних сценах нема, тому овердрайв можна тримати включеним на постійній основі.

Overdrive off/on, 170 Гц

Рівномірність чорного посередня, що цілком очікувано від вигнутої панелі: у темному приміщенні на чорному фоні за максимальної яскравості можна помітити світліші плями у лівій та правій частинах екрана.

Втім, оскільки це VA-панель, рівень чорного в якої набагато нижчий, ніж в IPS-моніторів, проявляється це набагато слабкіше – достатньо зазначити, що наступний кадр було зроблено на втричі більшій витримці, ніж в оглядах моніторів на базі IPS.

Glow-ефект, традиційно для VA, мінімальний: чорний колір навіть під максимальними кутами огляду набуває лише слабкого фіолетового відтінку.

Стосовно якості зображення під різними кутами огляду – тут, на жаль, все також традиційно для VA панелей. При відхиленні вбік темні ділянки відчутно світлішають, що суттєво знижує контрастність, також знижується насиченість кольорів, а на білих або нейтральних сірих ділянках стає помітним тепліший відтінок. Яскравість при цьому знижується несуттєво і значно слабкіше, ніж в IPS-моніторах.

Після першого включення або скидання всіх параметрів на заводські налаштування автоматично встановлюється відеорежим Standard – з нього й почнемо. Колірне охоплення у монітора стандартне, 94% sRGB (77% Adobe RGB, 78% DCI-P3). В усіх інших режимах воно залишається майже таким самим, за винятком хіба що sRGB, в якому додатково звужується до 85% цього колірного простору.

Яскравість регулюється в діапазоні 60-350 кд/м² - максимальне значення дещо вище офіційних характеристик, його цілком достатньо навіть для яскраво освітленої кімнати; на мінімальному значенні можна без проблем грати навіть у майже повній темряві.

А от максимальний статичний контраст помітно нижчий за заявлений – максимум, який нам вдалось отримати, це 2130:1. Звісно, це набагато більше, ніж у навіть дуже якісних IPS-моніторів, але відчутно менше за 3500:1, що вказаний в характеристиках моделі.

З усіх шаблонів температури найближчим до стандартного значення 6500K є Warm – у ньому реальна температура нижча на 800K. Якщо ж зображення в такому режимі здаватиметься надто теплим, можна переключитися на Normal – він холодніший за стандартне значення на 900K.

Інший варіант – задіяти фільтр синього у підсвічуванні. Параметр Low Blue Light можна змінювати від 0 до 10, що для шаблона Normal призводить до регулювання температури в діапазоні від 7500K до 5700K – найближчим до 6500K є значення 4 або 5. Щоправда, при цьому контраст знижується до 1500:1.

Як і у Gigabyte GS27Q, тут є можливість вибору гамми аж з п’яти різних варіантів — Gamma 1... Gamma 5, плюс ще трохи дивний варіант, у якому цей параметр вимкнений. У варіанті Off реальне значення гамми ідеально відповідає стандартному 2,2, перемикання з першого до п’ятого поступово змінює гамму в межах від 1,8 до 2,6 з кроком 0,2 (до речі, налаштування Gamma 3 повністю тотожне варіанту Off).

Рівномірність колірної температури, попри досить велику площу екрана, дуже непогана: максимальне відхилення ΔE виходить менше за 5 (у 27-дюймової GS27Q цей параметр свого часу перевищував 8). Найточніша відповідність 6500K була у лівому верхньому куті, найменша точність – у нижній частині зображення.

Так само добре у Gigabyte GS32QC і з рівномірністю білого поля: найбільша різниця в яскравості між правим верхнім кутом і лівим нижнім становила 15%.

Судячи з результатів тесту на точність кольоровідтворення, можна припустити, що монітор проходить заводське калібрування режиму Standard: максимальне відхилення ΔE у ньому становить 3,07, середнє – менше двох. Нагадаємо, вважається, що звичайний користувач не в змозі помітити похибки у відображенні кольорів, якщо цей параметр нижчий за 2 або навіть 3.

Зазначимо також, що режим Custom майже не відрізняється від Standard по всіх основних параметрах зображення, при цьому точність кольоровідтворення у ньому ще краща: максимальне ΔE = 2,5, середнє – 1,5. Судячи з усього, його пропонується використовувати для випадків, коли користувач хоче зробити власні налаштування і не хоче "ламати" при цьому ті, що створив виробник у стандартних відеорежимах.

Інші відеорежими відрізняються початковою яскравістю, контрастом, налаштуваннями гамми та колірної температури — візуально порівняти їх між собою можна у наступній галереї.

Standard, Gaming, Movie, Reader, sRGB, Custom, Eco

Оцінка межі
8
/ 10
Що сподобалось
  • Якісне зображення з високою точністю кольоровідтворення
  • чітке зображення в динаміці
  • можливість легкого налаштування багатьох параметрів “під себе”
  • 170 Гц
  • підтримка AMD FreeSync Premium і сумісність, хоча й неофіційна, з NVIDIA G-Sync
  • помірна ціна
Що не сподобалось
  • Проста підставка з мінімумом регулювань
  • лише стандартне колірне охоплення
  • реальна контрастність нижча за офіційну
  • типові для VA кути огляду

Gigabyte GS32QC – недорогий ігровий монітор з вигнутим 32-дюймовим екраном. У нього висока якість зображення і несподівано для VA-панелі дуже добрі швидкісні показники та висока чіткість у динамічних іграх. Це робить його привабливим варіантом для бюджетної ігрової системи, але заради помірної вартості виробнику довелося відмовитися від деяких менш важливих речей – наприклад, повнофункціональної підставки.

Редакція висловлює вдячність магазину Telemart за надання монітора Gigabyte GS32QC на огляд

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: