FurryFury – це напевно те, що треба, щоб розслабитися, поки перечікуєш чергову повітряну тривогу в бомбосховищі або «на калідорі». Короткі ігрові сесії, кумедні монстри і насправді дуже хитромудрий та стратегічний геймлпей.

Гра FurryFury: Smash & Roll
Жанр аркада, стратегія
Платформи Android, iOS, Windows
Мови англійська
Розробник Demibug
Видавець Cosmic Publishing
Посилання Steam, Android, iOS

FurryFury: Smash & Roll – це гра Марціна Міхальскі, який довгий час працював у CD Projekt RED над таки іграми як The Witcher 2 & 3, Cyberpunk 2077 та GWENT: The Witcher Card Game. А допомагали йому люди, що раніше працювали у Big Cheese Studio / Wasteland Interactive, Jutsu Games, Huuuge Games та People Can Fly. Як то кажуть, самий цвіт польської ігрової індустрії. Цікаво, що вони зробили на вільних хлібах.

Якщо коротко, то FurryFury – це більярд з монстрами. Ось тільки монстри тут водночас і гравці, й кулі, які треба запускати по аренах складної форми (ще й з різними інтерактивними елементами), щоб нанести пошкодження кулям-монстрам супротивника. Хто перший вибив усі очки життя з противника – той і переміг. Але є нюанси.

По-перше, усі монстри тут різні, у кожного свої особливості, а крім того, їх можна розвивати під час гри, підбираючи зілля люті. Ось це і є ті самі елементи Hero Shooter та RPG. Один монстр залишає за собою пастки, інший випускає у кінці ходу самохідну міну-скарабея, третій нанесе більшу шкоду при відскоках від стін, четвертий вкоріняється у кінці ходу, п’ятий відштовхує ворогів та таке інше. Зараз у грі 11 унікальних куль-монстрів і щось підказує мені, що згодом їх буде ще більше.

Щоб партії ставали цікавіше, на усіх аренах є нейтральні кулі та інтерактивні елементи, які можуть або завдавати пошкоджень усім монстрам, або лише супротивникам, або і зовсім захищати володаря цього елементу. Ось і виявляється, що FurryFury: Smash & Roll насправді досить складна та стратегічна гра. З контролем точок, необхідністю прораховувати місця закінчення ходу, плануванням на декілька кроків наперед – прокачувати вашого монстра зараз, чи вдарити супротивника, або сховатися.

Особливо складною є командна гра 2 на 2. Тут треба уважно дивитися, що намагається зробити ваш партнер. Не заважати один одному та узгоджувати дії. Це складно, але цікаво, та й нагорода в цьому режимі більше. На жаль, пошук гравців для командної гри часом триває декілька хвилин.

Щоб партії затягувалися після 10 ходу (тобто по 5 на кожного гравця або пару), настає справжній Battle Royale. Арена навколо вас стає небезпечною. З’являється коло отруйного туману, що звужується, або шипи у підлозі, або рухома стіна з шипами та таке інше. Завдяки таким складним умовам бої у FurryFury зрідка йдуть більше ніж 5 хвилин.

Наразі у грі є режими боїв 1 на 1, 2 на 2 та сюжетний режим з кумедними коміксами і насправді складними завданнями.

FurryFury: Smash & Roll – безплатна гра, тому для того, щоб відкрити усіх монстриків, предмети кастомізації (скіни, кумедні фрази, прапори та таке інше), треба буде багато грати. Тут є лутбокси, сезонна перепустка, дві внутрішні валюти, одну з яких можна купувати за реальні гроші, щоденні завдання та ін. Все, за що ми не любимо безплатні ігри.

З іншого боку, у FurryFury монетизація зовсім не обтяжлива, грати та отримувати задоволення можна й так. Хоч п’ять хвилин на день, хоч годинами. Якщо в вашому бомбосховищі є Wi-Fi – спробуйте, це дійсно допоможе вам розрядитися.