Працювати за ноутбуком без додаткового екрана не дуже зручно, але що робити, коли працювати доводиться в різних місцях, де не завжди є доступ до звичайного десктопного монітора? На цей випадок існують спеціальні портативні монітори – легкі та компактні, які можна легко взяти з собою в дорогу. Такі, наприклад, як 16-дюймовий ASUS ZenScreen MB166CR, що важить менше за 800 г.
Характеристики ASUS ZenScreen MB166CR
Видима діагональ | 15,6” |
Кривина | ні |
Співвідношення сторін | 16:9 |
Тип екрана | IPS |
Роздільна здатність | 1920x1080 |
Частота оновлення | 60 Гц |
Яскравість | 250 кд/м² |
Контраст | 800:1 |
Підтримка HDR | Ні |
Настінне кріплення | Так |
Роз’єми | 1x USB-C (DP Alt Mode) |
Габарити, ШхВхГ | 36.01 x 22.56 x 1.18 см |
Вага | 0,78 кг |
Ціна в Україні | 9356 грн |
Комплектація
Крім власне монітора, в коробці також можна знайти чохол для транспортування (і окремо – "мішечок" для знімної ніжки), кабель USB Type-C та технічну документацію.
Чохол тканинний і досить товстий і м'який, щоб надійно захищати монітор у дорозі.
Дизайн
За формою і розмірами ASUS ZenScreen MB166CR дуже схожий на ультрабук середніх розмірів: це майже така сама тонка "пластина" (трохи більше за 1 см завтовшки) з чорного матового пластику.
Рамка навколо екрана рельєфна, завширшки 7,5 мм по боках та зверху і 23 мм – знизу. Під екраном на панелі з поверхнею, що імітує шліфований метал, розташовані кнопки керування зліва і кнопка включення разом з індикатором роботи – справа.
Єдиний роз'єм, яким оснащений ASUS ZenScreen MB166CR, це USB Type-C з підтримкою режиму DP Alt: через нього монітор отримує і відеосигнал, і живлення. Динаміків у монітора немає.
На задній панелі по центру розташоване штативне гніздо 1/4" – до нього можна прикріпити як комплектну ніжку, так і будь-яке інше кріплення. Ніжка може не тільки змінювати кут нахилу екрана, але й обертатися на 360° - завдяки цьому монітор можна використовувати як у ландшафтному, так і портретному режимах, і навіть повісити на стіну.
Меню
Монітор керується за допомогою двох апаратних кнопок у лівому нижньому куту. Натискання будь-якої з них викликає "швидке" меню з гарячою клавішею (користувач може призначити на неї функцію за своїм смаком) і запуском головного меню.
У ньому одна клавіша працює як підтвердження вибору, друга – переміщення по списку вниз. Чесно кажучи, цього відверто мало для комфортної навігації по меню, і додаткових кнопок "вгору" і "назад" нерідко дуже бракує.
Структура меню типова для десктопних моніторів ASUS. Першим пунктом у ньому йде набір відеорежимів Splendid, далі – налаштування зниження частки блакитного у підсвічуванні. Розділ Color містить традиційні налаштування зображення – яскравість, контрастність, колірна температура тощо.
У наступному пункті, Image, можна знайти інші параметри зображення – динамічна контрастність, чіткість, овердрайв, пропорції екрана. В System Setup зібрані всі системні параметри, в Shortcut можна призначити власну функцію на "гарячу клавішу" швидкого меню, а у MyFavorite створити шаблон із внесеними змінами.
Крім екранного меню, налаштувати параметри зображення також можна за допомогою утиліти DisplayWidget Center.
Якість зображення
В ASUS ZenScreen MB166CR використовується 16-дюймова IPS-панель (видима зона – 15,6") зі співвідношенням сторін 16:9 і роздільною здатністю 1920х1080 точок. Щільність пікселів трохи більше за 141 PPI, розмір точки – 0,18 мм.
Це досить висока щільність (для порівняння – у 27-дюймового монітора 1440p цей показник нижчий за 109 PPI), але користувачам ноутбуків, що звикли до вищої роздільної здатності на такій діагоналі, Full HD може видатися недостатньо.
Частота оновлення екрана стандартна, 60 Гц. Яскравість регулюється зміною сили струму без використання ШІМ, що запобігає мерехтінню екрана і забезпечує комфортне переглядання навіть при тривалому використанні.
У монітора стандартне матове покриття екрана: на ньому практично повністю відсутні паразитні відображення на темному фоні незалежно від куту погляду. Кристалічний ефект при цьому помірний, і розгледіти типовий візерунок шару, що розсіює відображення, можна лише на макрознімку.
Рівномірність чорного очікувано посередня, на чорному фоні у темній кімнаті помітні світлі плями вздовж країв екрана.
Glow-ефект відносно сильний навіть за мірками IPS-моніторів: при погляді збоку та зверху темні ділянки зображення набувають відчутного коричневого відтінку.
Кути огляду традиційні для IPS: при погляді збоку відчутно знижується яскравість і трохи контрастність. У порівнянні з десктопними моніторами це зниження дещо сильніше, але не принципово. При відхиленні по горизонталі зображення стає теплішим, по вертикалі зміни колірної температури не спостерігається.
У розділі Professional екранного меню пропонуються різні відеорежими для типових задач робочого монітора: Standard, sRGB, Game тощо. При першому включенні або після скидання на заводські налаштування монітор пропонує використовувати Eco-режим, при відмові переключається на Scenery. З нього й почнемо.
Колірне охоплення відверто невелике: 70% sRGB (52% Adobe RGB, 52% DCI-P3), це робить кольори досить блідими.
Яскравість регулюється в діапазоні 16-260 кд/м², максимальне значення статичного контрасту 980:1 – в цілому непогані результати й трохи вищі за офіційно заявлені. Окремо зазначимо дуже низьку мінімальну яскравість – таке значення дозволить комфортно працювати за цим монітором навіть у повній темряві.
В ASUS ZenScreen MB166CR можна обирати колірну температуру з трьох шаблонів або зробити власні регулювання у пункті User Mode. Зазначимо, що всі варіанти пропонують завищене значення температури у порівнянні зі стандартною (6500K). Найближчим до неї виявляється варіант Warm (7100K) – у ньому зображення також має прохолодний відтінок, але вже незначний.
Регулювання гамми в налаштуваннях немає, задане виробником значення виходить трохи завищеним, до 2,3 – це робить зображення трохи насиченішим, з глибшими тінями. Втім, відмінність від стандартної 2,2 невелика, і зважаючи на не дуже високу контрастність, вважати це якоюсь серйозною вадою не варто.
Рівномірність колірної температури посередня: найточніша її відповідність спостерігається у центрі екрана, найбільша відмінність – у лівому нижньому куті; різниця між ними ΔE = 6,0.
А от рівномірність білого поля набагато краща, особливо зважаючи на клас монітора: найяскравішою зоною виходить верхня частина екрана, найтемнішою – нижня. Різниця в яскравості на максимальному її значенні становить 12% - це дуже непогано навіть для масових десктопних моніторів.
На жаль, точність кольоровідтворення виходить відверто посередньою: середнє значення ΔE майже 4, а для деяких кольорів воно взагалі перевищує 8. Нагадаємо, вважається, що пересічний користувач може помітити різницю між еталонним кольором та тим, як його показує монітор, якщо цей параметр перевищує 3.
Тому ми б радили переключитися з початкового режиму Scenery у Standard, у якому точність кольоровідтворення набагато краща: так, середнє значення ΔE лише трохи вище за одиницю, а максимальне – нижче за 5 (якщо не брати до уваги колір з найгіршим результатом, який є похибкою у роботі тестового колориметра). Також у цьому режимі значення гамми точно дорівнює 2,2, решта ж параметрів дуже близька до Scenery.
Режим sRGB мінімально відрізняється від Standard, проте у ньому, на відміну від Standard, заблоковані абсолютно всі ручні регулювання – тож зважаючи на те, що sRGB не пропонує кращих результатів ні в колірному охопленні, ні в точності кольоровідтворення, ми б рекомендували саме Standard використовувати як основний відеорежим.
Решта режимів у меню Splendid відрізняються переважно початковими налаштуваннями гамми, яскравості, колірної температури, різкості, частки блакитного у підсвічуванні тощо. Візуально порівняти їх можна в наступній галереї.
Splendid = Standard, sRGB, Scenery, Theater, Game, Night View, Reading, Dark Room: