Компанія ASUS продовжує активний розвиток своєї лінійки компактних ноутбуків з OLED екранами, одним з останніх доповнень в якій стала модель Zenbook 14X OLED (UX3404). Новинка вирізняється оновленим дизайном та оснащена потужнішим процесором Intel Core i7-13700H. В цьому огляді я розповім, що ще вона може запропонувати користувачам.

Характеристики Zenbook 14X OLED (UX3404)

Дисплей OLED, 14,5”, роздільна здатність 2880х1800 точок, співвідношення сторін 16:10, частота 120 Гц
Процесор Intel Core i7-13700H
Оперативна пам’ять 16 ГБ LPDDR5 4800 МГц
Сховище 1 ТБ PCIe4.0 x4 NVMe M.2
Графіка Intel Iris Xe
Порти 2 роз’єми Thunderbolt 4 (з DisplayPort та Power Delivery), один USB 3.2 Gen 2 Type-A, HDMI 2.1, 3,5-мм аудіоджек
Бездротові модулі Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.2
Камера Full HD-камера
Аудіо Акустична система з 2 динаміків
Клавіатура Клавіші острівного типу з ходом 1,4 мм та підсвічуванням
Акумулятор та зарядка 70 Вт·год, блок живлення 90 Вт
Розміри 321,8 x 225,6 x 16,9 мм
Вага 1,5 кг
Орієнтовна ціна 69 999 грн

Комплектація

Ноутбук постачається разом із блоком живлення на 65 Вт, перехідником з USB-A на Ethernet, якщо потрібне дротове підключення до інтернету або локальної мережі, а також із чохлом для транспортування. Загалом як для сучасних реалій комплектація вийшла хорошою.

Дизайн та матеріали

Zenbook 14X OLED (UX3404) – це 14,5-дюймовий ноутбук, який завдяки тонким рамкам екрана за розмірами корпусу можна переплутати із 13,3-дюймовою моделлю. Проте більша товщина видає в ньому потужнішу комплектацію, яка окрім процесора H-серії від Intel також може мати дискретну графіку NVIDIA GeForce RTX 3050. В тестовому ноутбуці була вбудована графіка, але це ніяк на дизайн моделі не впливає, а він в цілому приємний.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

ASUS використовує класичну конструкцію із шарніром, що розкриває екран на 180 градусів та злегка припіднімає клавіатуру, створюючи ергономічний нахил для комфортнішого набору тексту.

 

Кришка дисплейного блока Zenbook 14X OLED має оновлений дизайн із прямими лініями, які утворюють не повний логотип ASUS. Візуально доволі цікаве рішення, що вже зустрічалося в минулих моделях компанії, але найважливіше тут – це виконання. Річ у тім, що модель має дві версії різних кольорів – темно-сіра Inkwell Gray та бежева Sandstone Beige, які відрізняються покриттям кришки дисплейного блока.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Корпус обох версій зроблений з анодованого сплаву алюмінію, проте модель бежевого кольору має додаткове покриття плазмової керамізації на кришці дисплея, що наноситься за допомогою процесу плазмового електролітичного окислення. Цей процес є новою обробкою поверхні та створює товсте, щільне покриття з оксиду металу, яке захищає від вицвітання і зносу, а також забезпечує стійкість до відбитків пальців.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

При дотику воно забезпечує відчуття керамічного матового покриття. Ніби кришка екрана зроблена із каменю.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Загалом з релізом Zenbook 14X OLED компанії ASUS продовжує оновлювати дизайн цієї лінійки, але сама модель трохи вибивається із неї позиціюванням, адже за характеристиками та вагою (1,5 кг) вона ближча до Pro-моделей.

Порти

Порти ноутбука рознесені по бокових гранях. Справа можна знайти HDMI 2.1, комбінований 3,5 мм аудіороз’єм та два Thunderbolt 4 USB-C.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Зліва знаходиться один USB 3.2 Gen 2 Type-A.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Загалом такої кількості портів достатньо для комфортної роботи, проте не дуже ясно чому в цій моделі немає слота для карт microSD, який є, наприклад, у формально простішому Zenbook 14 OLED. Адже ноутбук з потужнішим процесором та модифікацією із дискретною відеокартою більше підходить для роботи з фото та відео, ніж компактна модель для офісної роботи.

Дисплей

Компанія ASUS вже деякий час переводить свої ноутбуки вище середнього цінового сегмента на OLED панелі, і Zenbook 14X OLED, як можна легко здогадатися із назви, не став виключенням. Модель отримала 14,5-дюймовий OLED-екран з роздільною здатністю 2880х1800 точок, співвідношенням сторін 16:10 та частотою оновлення 120 Гц.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Дисплей Zenbook 14X OLED підтримує контрастність 1 000 000:1, пікову яскравість до 600 ніт, охоплення 100% колірного простору DCI-P3 та має сертифікати VESA DisplayHDR 600 True Black та Pantone Validated.

Заводське калібрування матриці справді виконано на високому рівні, при цьому колірну температуру можна регулювати в ручному режимі від 5000К до 6600К. Загалом програмне забезпечення Splendid в фірмовій утиліті MyASUS дозволяє налаштувати передачу кольорів екрана, обравши попередньо встановлені профілі колірної гами, або ж через регулювання температури та рівня випромінювання синього кольору.

Тут же в MyASUS можна увімкнути традиційні для OLED-моделей від ASUS опції для подовження строку роботу дисплея. Як відомо матриці на органічних світлодіодах з часом можуть вигоряти, особливо якщо постійно показують статичне зображення.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

В сучасних OLED-панелях – це довгі роки роботи, проте додатковий захист ніколи не завадить. Для нього в ASUS використовують декілька опцій, що довели свою ефективність. Це непомітний для користувача зсув пікселів, щоб запобігти постійному показу статичної картинки, додавання прозорості панелі завдань Windows, її автоматичне приховування та спеціальна екранна заставка, яка через 30 хвилин бездіяльності запускається сама, щоб поновити пікселі.

Платформа та швидкодія

Тестовий ноутбук побудований на платформі Intel з використанням процесора Core i7-13700H. Це 14-ядерний чип з 6 потужними та 8 енергоощадними ядрами, виготовлений за покращеним 10-нанометровим техпроцесом, який компанія називає Intel 7. Літер H в назві процесора вказує на вищий рівень потужності, TDP цього чипа складає від 35 Вт, а його максимальна частота досягає 5 ГГц.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

До мене потрапила версія ноутбука без дискретної графіки, якою, нагадаю, може бути NVIDIA GeForce RTX 3050, тому все графічне навантаження лягає на вбудовану Intel Iris Xe.

Об’єм оперативної пам’яті в тестовій моделі складав 16 ГБ LPDDR5 4800 МГц.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

А для сховища даних використовувався PCIe4.0 x4 NVMe M.2 накопичувач місткістю 1 ТБ, який забезпечував швидкість зчитування на рівні 4687 МБ/с та запису 3619 МБ/с.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

В тестах PCMark та 3DMark ноутбук показує доволі непогані результати, як для відносно компактної моделі.

 

Що ж загалом можна сказати про швидкодію Zenbook 14X OLED? Не так давно в нас на тесті був Zenbook 14 OLED зі схожим дизайном та характеристиками, але з менш потужним процесором минулого покоління. Тут варто зазначити, що це все ще доволі швидкий мобільний комп’ютер, який здатний виконувати будь-які офісні завдання. Втім, Zenbook 14X OLED є значно швидшим, навіть по роботі вбудованої графіки.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Таким чином ноутбук забезпечує вищий рівень швидкодії, як в базових задачах, так і в складніших завданнях, наприклад під час оброблення фото або відео. Але тут варто зазначити, що вбудована графіка все ж не дозволяє повністю розкрити потенціал ноутбука.

Конфігурація із дискретною відеокартою є більш раціональною покупкою, адже вона дозволяє розширити можливості моделі та комфортніше працювати із завданнями, які потребують прискорення графіки. Тим більше це логічно, якщо обираєш ноутбук не просто для роботи у браузері та месенджерах, а потрібна справді швидка система, якою загалом є Zenbook 14X OLED.

Серед інших можливостей платформи ноутбука варто згадати підтримку безпровідних модулів Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.2.

Нагрів та стабільність роботи

З огляду на потужну платформу, в Zenbook 14X OLED використовується активна система охолодження з двома тонкими вентиляторами та виводом теплого повітря на ліву грань корпусу. Працює вона доволі тихо та ефективно.

В стрес-тесті системи AIDA64 під максимальним навантаженням процесора невеликий тротлінг з’являється тільки на самому початку тесту, коли вентилятори системи охолодження тільки починають розкручуватися. Надалі температура процесора знижується та тримається нижче 80 градусів Цельсія. Середня частота при цьому тримається на рівні 2,5 ГГц, що є хорошим показником.

Корпус ноутбука під навантаженням відчутно не нагрівається, можна навіть не зрозуміти, що процесор навантажений на 100%, адже всі поверхні, до яких торкаються долоні та пальці під час роботи із тачпадом та клавіатурою, залишаються ледь теплими.

Клавіатура та тачпад

Ноутбук оснащений зручною клавіатурою острівного типу з ходом клавіш 1,4 мм та злегка вигнутою формою кнопок, яка забезпечує вишу стабільність під час набору. Завдяки цьому та хорошому рознесенню клавіш (відстань від середини кнопки до середини сусідньої кнопки становить 19,05 мм), на Zenbook 14X OLED зручно друкувати великі об’єми тексту.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Скляний тачпад ноутбука отримав гідрофобне та PVD (Physical Vapor Deposition) покриття, і як заявляють в ASUS, його поверхня має залишатися так само гладкою й після 10 000 проведень пальцями. Хай там як, тачпад справді зручний у використанні, завдяки розмірам та точному визначенню розміщення пальців він легко заміняє мишу.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

В тачпаді Zenbook 14X OLED додатково можна увімкнути сенсорну цифрову клавіатуру NumberPad 2.0, клавіша її увімкнення знаходиться у правому верхньому кутку, а в лівому – регулювання її яскравості. В Zenbook 14 OLED, який не так давно був у мене на огляді, я постійно випадково вмикав цифрову клавіатуру, але в новій моделі такого не відбувалося. Можливо справа в трохи ширшому корпусі, або в меншій чутливості кнопки, хай там як, але цього разу я повністю не вимикав цифрову клавіатуру, що можна зробити в утиліті MyASUS.

Вебкамера та розпізнавання обличчя

Ноутбук використовує Full HD вебкамеру, якості якої буде достатньо для відеодзвінків.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Через застосунок MyASUS також можна накладати на зображення камери додаткові ефекти, наприклад розмиття фону, або висвітлення обличчя.

Окрім вебкамери, в Zenbook 14X OLED також використовується інфрачервоний датчик для системи розпізнавання обличчя, який дозволяє заходити у свій обліковий запис Windows 11 через функцію Windows Hello.

Аудіо

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

На нижній панелі ноутбука розташовано два зовнішні динаміки, які забезпечують Zenbook 14X OLED стереозвучання. Вони достатньо голосні та об’ємні, щоб з комфортом дивитися відео. Для прослуховування музики динаміками трохи не вистачає низьких частот.

Автономність

В ноутбук вбудовано акумулятор на 70 Вт·год, якого вистачає майже на 8 годин роботи з браузером, документами, поштою та месенджерами. Відповідно при більшому навантаженні автономність буде зменшуватися. Це підтверджується тестом PCMark 10, в якому Zenbook 14X OLED протримався понад 7 годин.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Тестова версія ноутбука заряджалася через порт USB Type-C від відносно компактного блока живлення на 90 Вт.

Огляд ноутбука ASUS Zenbook 14X OLED (UX3404)

Проте модифікацію із дискретною графікою виробник комплектує трохи потужнішим блоком живлення на 100 Вт.