ASUS продовжує розширювати власну лінійку ігрових бездротових мишей, і до компанії з Chakram, Gladius III, Strix Impact II та Pugio II долучається ASUS ROG Keris Wireless — легка миша під праву руку, яка може підключатися до ПК не тільки по радіо, але й по Bluetooth. А якщо сяде акумулятор — то і за допомогою USB-кабелю.

 

Характеристики

Підключення USB 2.0 Bluetooth 5.1 RF 2.4 ГГц
Сенсор Pixart PAW3335
Роздільна здатність 16000 DPI
Максимальна швидкість 400 IPS
Максимальне прискорення 40G
Частота USB-опитування 1000 Гц
Основні перемикачі ROG 70M Micro Switch
Програмовані кнопки 7
Тип акумулятора 500 мА*г
Час автономної роботи 78 годин без підсвічування, 52 години з підсвічуванням за замовчуванням (“подих”)
Кабель 2.0 м type-C ROG Paracord
Розміри 118(Д)x62(Ш)x39(В) мм
Вага без кабелю 79 г
Комплектація 1 x ROG Keris Wireless, 1 x ROG Paracord, 1 x посібник користувача, 1 x гарантійна карта, 2 x запасні бічні кнопки, 1 x запасні ніжки, 2 x додаткові перемикачі Omron

 

Дизайн, ергономічність

ASUS ROG Keris Wireless — порівняно невеликий маніпулятор, його габарити всього 118x62x39 мм, маса — лише 79 г (без кабелю). Зважаючи на те, що Keris — бездротова миша з незнімним акумулятором, це дійсно дуже мала маса.

У ASUS ROG Keris Wireless чотири тефлонові ніжки однакової форми — це може полегшити їх заміну в майбутньому (запасний набір іде в комплекті). Також знизу можна побачити перемикач типу зв’язку з комп’ютером та дві кнопки — для зміни чутливості сенсору та парування при підключенні через Bluetooth. USB-приймач для радіозв’язку також знаходиться тут, у ніші в нижній частині корпусу.

USB-кабель, звісно, знімний, його довжина становить 2 метри, до миші він під’єднується через роз’єм USB Type-C. Кабель дуже м’який, у тканинному обплетенні, і зовсім не заважає вільному рухові маніпулятора по ігровій поверхні.

Огляд ASUS ROG Keris Wireless: ігрова миша з трьома варіантами підключення

Корпус ергономічний, під праву руку, і максимально простий: з боків немає ніяких виступів для відпочинку пальців, матеріал — чорний матовий пластик без гумових вставок або софт-тач покриття. “Підйом” верхньої частини корпусу середній, знаходиться майже по центру миші, якщо дивитися збоку. Нахил вправо досить суттєвий, завдяки чому рука розміщується на маніпуляторі більш комфортно, ніж у симетричних моделей.

Як вже зазначалося, за розмірами ASUS ROG Keris Wireless не дуже велика миша, тож вона добре підійде гравцям с середніми або відносно маленькими долонями, в той час як в великих руках вона може відчуватися замалою. Щодо типу хвату, нам здалося, що ASUS ROG Keris Wireless краще відчувається в хватах «долоня» та «кіготь»; грати нею з хватом «пальці» менш комфортно.

Основні кнопки доволі великі, зважаючи на загальні розміри миші, по боках вони повторюють округлі боковини корпуса — таке рішення дещо нагадує дизайн деяких мишей Microsoft, зокрема Microsoft Wheel Mouse Optical. Пластик кнопок шорсткий і суттєво відрізняється від решти корпуса на дотик. Хід кнопок до моменту спрацювання перемикача дуже невеликий, клік легкий і не дуже гучний, люфт кнопок при легкому дотику до них відсутній.

 

Функціональність, сенсор

В ASUS ROG Keris Wireless встановлено сенсор Pixart PAW3335 — він спеціально розроблений для використання в бездротових моделях і оптимізований для низького енергоспоживання. Основні характеристики сенсора: максимальна роздільна здатність 16000 CPI, максимальна швидкість відстежування 400 дюймів за секунду, максимальне прискорення — 40g. Кнопка зміни чутливості сенсора за замовчуванням перемикає його між значеннями 400, 800, 1600, 3200 та 6400 CPI.

Загалом у ASUS ROG Keris Wireless п’ять програмованих кнопок включно с коліщатком, під основними встановлені перемикачі ROG Micro — заявлений виробником ресурс складає 70 млн. спрацювань. В комплекті з мишею йдуть додаткові перемикачі Omron D2F-01F, тож її володар за бажанням може змінити тип кліку на ще більш відчутний, ніж той, що він отримує «з коробки». Процес заміни перемикачів дуже легкий і швидкий — достатньо відкрутити два гвинта, що ховаються під гумовими заглушками знизу корпуса, і зняти його верхню частину.

Бічні кнопки оснащені перемикачами Kailh синього кольору, хід до спрацювання також невеликий, причому після нього кнопки ще можуть продовжувати свій рух, якщо на них давити надто сильно. Розташовані вони дуже добре, при середніх розмірах долоні до обох кнопок можна дотягнутися великим пальцем без зміни хвату. Якщо вам не подобаються «дефолтні» кнопки ніжно-рожевого кольору, їх також можна замінити — в коробці знаходяться цілих два варіанти на вибір: сірі й традиційні чорні. Причому для цієї операції розбирати корпус не потрібно: кнопки закріплені на магнітах, тож їх можна просто підчепити нігтем або якимось тонким предметом.

Огляд ASUS ROG Keris Wireless: ігрова миша з трьома варіантами підключення

Коліщатко обертається не дуже легко, клік потребує певного зусилля — на наш погляд, більш доречним був би значно легший клік, особливо якщо гравець часто його використовує в іграх.

У ASUS ROG Keris Wireless дві зони RGB-підсвічування: коліщатко та лого в задній частині корпусу. За допомогою фірмової утиліти можна змінювати яскравість і характер зміни кольорів (статика/дихання/рівень заряду батареї тощо), а при наявності іншої геймерської периферії від ASUS – синхронізувати характер підсвічування, наприклад, з клавіатурою або гарнітурою.

При роботі по радіозв’язку ми не відчували ніяких затримок порівняно з дротовим підключенням, а ось по Bluetooth затримки є, і досить помітні, тож такий варіант згодиться лише для використання миші в Windows – наприклад, з ноутбуком, до якого вона підключається дуже легко і при цьому не займає USB-порт своїм приймачем. Ємність акумулятору становить 500 мА*г; за словами виробника, його вистачає майже на 80 годин автономної роботи без підсвічування або більш ніж 50 годин — з підсвічуванням (ймовірно, на найнижчому рівні яскравості).

 

Програмне забезпечення

Для детального налаштування миші використовується фірмове програмне забезпечення — Armoury Crate. Воно дозволяє змінювати значення кнопок, записувати макроси, налаштовувати роботу RGB-підсвічування, змінювати чутливість сенсора і частоту опитування, створювати користувацькі профілі і зберігати їх в пам’яті миші, оновлювати прошивку тощо. Зокрема в Armoury Crate є вибір «дистанції відриву», тобто висоти маніпулятора над ігровою поверхнею, на якій сенсор припиняє відстежувати переміщення курсору; цей параметр може приймати значення Low (приблизно 1 мм) чи High (~2 мм).