Українська правда

Огляд ASUS Cobble SSD Enclosure: стильний USB-контейнер для SSD

Огляд ASUS Cobble SSD Enclosure: стильний USB-контейнер для SSD
0

USB SSD накопичувачі, попри широку доступність швидкісного інтернету та хмарних сховищ, користуються досить непоганою популярністю. Якщо ж у вас залишився від апгрейду порівняно старий SSD – оптимальним варіантом замість покупки нового USB SSD може стати придбання USB-контейнеру для нього. Такого, наприклад, як ASUS Cobble SSD Enclosure.

Характеристики ASUS Cobble SSD Enclosure

МодельASUS Cobble SSD Enclosure
ІнтерфейсUSB3.2 Gen 2×1
Швидкість10 Gbps
Максимальна місткість4 ТБ
СумісністьM.2 PCI Express 2280, 2260, 2242
Ступінь захистуIP55
Габарити (Ш×В×Д)44,35 мм × 16,63 мм × 128,96 мм
Вага92 г
Ціна в Україні1749 грн

Дизайн та комплектація

Головною відмінністю ASUS Cobble від інших контейнерів для SSD є його вигляд. Майже всі інші моделі – це звичайні металеві "бруски" чорного кольору, що відрізняються переважно наявністю і формою радіаторів, тоді як цей формою і текстурою нагадує відшліфований водою камінчик. Саме на це дуже прозоро "натякає" його назва – cobble, хоча йому, на нашу думку, краще підійшло б pebble.

Контейнер пропонується у двох колірних рішеннях – сірому та чорному; на наш погляд, сірий має набагато привабливіший вигляд. Верхня частина ASUS Cobble металева, але внаслідок того, що її поверхня не просто матова, а навіть трохи шершава і має ледь помітний візерунок у вигляді маленьких чорних точок, вона дійсно нагадує камінь.

Низ – більш звичний пластик, але прогумованих ніжок у нього немає, тому контейнер дуже легко ковзає по столу.

ASUS Cobble – досить великий контейнер: понад 12 см завдовжки, але порівняно вузький і тонкий та досить легкий (92 г). За цими показниками він значно компактніший за інший контейнер цього виробника, що свого часу був у нас на огляді – захищений TUF Gaming A2.

В комплекті також постачається кабель USB-C/USB-C, ключ-"монета" для відкривання корпусу та технічна документація.

ASUS Cobble підтримує обидва інтерфейси SSD (NVMe PCIe і SATA) і дозволяє встановити SSD формфакторів M.2 2242/2260/2280 місткістю до 4 ТБ. Механізм встановлення дуже простий і не створить ніяких труднощів для пересічного користувача.

Виробник зазначає ступінь захисту від пилу та води – IP55 (захист від пилу, що може зашкодити роботі пристрою, та захист від струменів води під будь-яким кутом – але не від занурення).

Продуктивність

Для перевірки швидкісних показників контейнера ми обрали Samsung 970 EVO Plus 1TB, заявлені характеристики якого до 3500 МБ/с на читання та до 3300 МБ/с – на запис. Це вже ненова і не дуже швидка модель, але для цієї задачі її більше ніж достатньо: ASUS Cobble підтримує лише USB3.2 Gen 2×1, тобто максимальна можлива швидкість передачі даних у нього має бути на рівні 10 Гбіт/с.

В цілому, результати тестів ніяких несподіванок не виявили. Спочатку ми перевірили послідовні швидкості читання/запису у тестовому застосунку AIDA64. В обох тестах – і на етапі лінійного читання, і лінійного запису – ASUS Cobble забезпечує швидкість майже 1000 МБ/с, що є типовим показником для USB SSD з підтримкою USB3.2 Gen 2×1.

Трохи вищі результати (985/960 МБ/с) контейнер демонструє в бенчмарку AS SSD Benchmark.

У CrystalDiskMark 8.0.6 на нашій платформі ASUS Cobble показав максимальні швидкості як читання, так і запису: в обох випадках контейнер «перевищив» показник у 1000 МБ/c.

В ATTO Disk Benchmark маємо швидкість запису на рівні 982 МБ/с, читання – 1007 ГБ/с.

Найнижчі результати вийшли в Anvil's Storage Utilities: швидкість запису тут сягнула лише 910 МБ/с.

Що стосується більш «приземлених» тестів – швидкість копіювання великого файлу у Windows Explorer також максимально наближалась до 1000 ГБ/с.

І наостанок - пару комплексних синтетичних бенчмарків.

Нагрів

На відміну від великої кількості інших контейнерів для SSD, ASUS Cobble лише частково металевий – нижня частина корпусу у нього пластикова. До того ж він не має радіаторних ребер для покращення охолодження накопичувача – тож цікаво, як ефективно він справляється з цією задачею.

Для перевірки цього ми запустили тест на лінійний запис всієї місткості накопичувача в утиліті AIDA64. Верхня частина корпусу через годину безперервного запису нагрілась до 49 градусів. Утиліта CrystalDiskInfo відразу по закінченні цього тесту зафіксувала температуру SSD на рівні 52 градусів.

У стані ж спокою температура SSD в ASUS Cobble залишалась на рівні 37 градусів.

Оцінка межі
8.5
/ 10
Що сподобалось
  • Приємний і незвичний дизайн
  • відповідність заявленим швидкісним характеристикам
  • простота встановлення SSD
  • ефективне відведення тепла
Що не сподобалось
  • Порівняно висока ціна як за контейнер зі швидкістю до 10 Гбіт/с

ASUS Cobble SSD Enclosure – стильний USB-контейнер для SSD, головною особливістю якого є незвичний дизайн корпусу у вигляді невеличкого камінчика. Швидкісні характеристики стандартні для USB3.2 Gen 2×1 – максимальні швидкості у нього до 10 Гбіт/с. Варто зазначити також легкість встановлення SSD, підтримку трьох формфакторів M.2 2242/2260/2280 і ефективне відведення тепла – навіть при відсутності додаткових радіаторів та пластикову нижню частину корпусу.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: