Перші OLED-дисплеї в ноутбуках мали свої вади. Попри всі свої переваги, такі екрани могли демонструвати надміру насичене зображення й деякі кольори могли бути, наприклад, занадто «кислотними». Схожа історія колись була й з першими смартфонами, виробники яких починали експериментувати з новим типом матриці. Наразі деякі виробники ноутбуків продовжують впроваджувати такі матриці в нові моделі, й екрани покращуються. Як це відбулося з новим Acer Swift X 14 (SFX14-71G-789M) та чим ще може догодити цей лептоп, ми розглянемо в сьогоднішньому огляді.

Характеристики Acer Swift X 14 (SFX14-71G-789M)

Модель Acer Swift X 14 (SFX14-71G-789M)
Дисплей OLED, 14,5”, роздільна здатність 2880×1800, співвідношення сторін 16:10, частота 120 Гц
Процесор Intel Core i7-13700H
Оперативна пам’ять 16 ГБ DDR5
Сховище 1 ТБ
Графіка NVIDIA GeForce 4050 (6 ГБ)
Порти HDMI, USB-A 3.2 Gen 2, USB-A 3.2 Gen 1, 2×Thunderbolt 4, 3,5 мм комбінований роз’єм, microSD
Бездротові модулі Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.1
Камера 1080p
Аудіо Акустична система з 2 динаміків та мікрофон
Клавіатура Клавіші острівного типу з білим підсвічуванням 
Акумулятор та БЖ 76 Вт·год, блок живлення 100 Вт
Розміри 322×228×17,9 мм
Вага 1,5 кг

Комплектація Acer Swift X 14

Лінійка Swift зазвичай не позиціюється флагманом, тому тут більше уваги приділяється самому пристрою, а не його комплекту. Ось чому в коробці з лептопом є лише невеликий блок живлення. З урахуванням того, що ця модель має виконувати здебільшого звичайну та творчу роботу, такі завдання практично можуть не потребувати додаткових аксесуарів. Тож базового комплекту цілком вистачає.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

Щодо транспортування, то користувачам, які вже мають сумки чи рюкзаки з відповідними відділеннями для ноутбуків, навряд знадобиться додатково купувати щось нове. Корпус Swift X 14 доволі невеликий, тож в більшості рюкзаків йому буде більше за потрібне місця. Звісно, за бажанням можна знайти додатковий чохол й взагалі обійтися без рюкзака, але принциповою таку витрату на аксесуари важко назвати.

Дизайн та зручність використання

Новий Acer Swift X 14 зовсім не розглядається як ультрабук, але при цьому він все одно доволі компактний та відносно легкий при транспортуванні. При цьому корпус зроблено з алюмінію, без втілення шалених дизайнерських рішень. Таким чином виробнику вдалося зробити приємний у використанні лептоп з мінімалістичною та стильною зовнішністю. Для збільшення подібного ефекту можна позбутися заводських наліпок, що зробить ноутбук ще охайнішим.

Повертаючись до розмірів, виробник зазначає такі цифри: 322×228×17,9 мм, вага — 1,5 кг. Це цілком нормальні габарити для пристрою, який передбачає часті подорожі зі своїм власником. При чому з ним не важко долати як маршрут «дім-офіс-дім», так й значно більші відстані. Після низки оглядів ігрових лептопів, Swift X 14 взагалі здається мені чимось надкомпактним. Скоріше за все користувачі, які до цього мали більші лептопи, так само оцінять розміри цієї моделі.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

На нижній частині топкейса виробник розмістив чималі, як для такого ноутбука, ніжки. Окрім того, що вони чудово тримають пристрій на місці під час роботи, вони також створюють простір для ходу повітря. З урахуванням того, яке устаткування отримала модель, зайвим це не буде. Значних недоліків конструкції практично немає, тому навряд користувачу буде на що поскаржитися. Єдине, що варто пам’ятати, це регулярне ТО у випадках, якщо лептоп часто використовується, наприклад, на дивані, адже через нижні отвори вентиляції можна «зібрати» зайвий ворс в середину корпуса.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

При цьому лептоп може забезпечити непогані можливості для підключення аксесуарів. З правого боку є один USB-A 3.2 Gen 1 та слот для карток памʼяті microSD. Поряд із ними також є Kensington Lock. На лівій стороні топкейса портів побільше: HDMI, USB-A 3.2 Gen 2, два порти Thunderbolt 4, які також слугують для заряджання акумулятора, а також комбінований 3,5 мм Jack для гарнітури.

Стриманий дизайн у поєднані з гарними матеріалами та «сталево-сірим» кольором чудово підходять для використання студентами, в офісі, хіпстерському кафе тощо. І ним дійсно приємно користуватися. Для не найдешевшої моделі, зовнішність та якість збирання Acer Swift X 14 доволі непогано відповідають загальній вартості.

Дисплей Acer Swift X 14

А от однією з найсильніших сторін цієї моделі є екран. По-перше, роздільна здатність. 14,5-дюймові екрани частіше за все обмежуються Full HD. Цього здебільшого вистачає, але ж можна краще. Тому цій матриці дісталися приємніші 2880×1800 пікселів, які формують щільність на рівні 234 ppi. Співвідношення сторін — 16:10. Все це має чудовий вигляд, ще й з урахуванням охайних рамок навкруги.

По-друге, дисплею також дісталася непогана частота оновлення зображення — 120 Гц. Смартфони все активніше нарощують цей показник, а лептопи поки що масово впроваджують у флагманських та ігрових моделях. Тому для простішої моделі це вже суттєве покращення.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

Третім суттєвим моментом стала якість зображення. OLED-матриці зазвичай мають гірше калібрування, за стандартні IPS. Acer Swift X 14 пощастило значно більше. З широким колірним охопленням дисплей має практично еталонну температуру. А завдяки типу матриці, маємо дійсно чорний колір та цілковиту рівномірність підсвічування. В результаті, дисплей демонструє чудове зображення та підходить для різної роботи. Хоча є має свої особливості.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

В налаштуваннях не знайти різні колірні профілі, які б відповідали професійним вимогам, наприклад, дизайнерів чи фотографів. Так, не всі працюють на ідеально відкаліброваних екранах, але вибагливі користувачі не матимуть варіантів. Також під кутом можна побачити «веселку», що, знову ж, особливість матриці. Тому при сумісній роботі з кимось, колега чи друг може бачити зображення з деякими викривленнями кольорів.

Рівень яскравості дисплея з одного боку не рекордний, з іншого — цікавий. Максимум підсвічування становить 310 кд/м², чого в більшості випадків буде достатньо. А от мінімум — 0,6 кд/м², що нещодавно почало з’являтися у смартфонів. Тому фанати праці в темряві можуть бути приємно здивовані можливістю зниження яскравості. Щоправда, в такому випадку чутливі до мерехтіння очі можуть помітити його. Також дисплей вкрито пластиком, який хоч і не відблискує як скло, але й матовим такий захист не назвати.

Безпека Acer Swift X 14

Без додаткових засобів безпеки та комфорту Swift X 14 також не залишили. Щоправда, сканування обличчя його не навчили, а от дактилоскопічний датчик він має. Це дозволить не вводити пароль при авторизації та в сторонніх застосунках. Окремого місця для нього не відводили, а встановили в клавіші увімкнення.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

На практиці він непогано працює та не призводить до зайвих затримок. Попри, здавалося б, невеликий розмір самої клавіші, для швидкого та точного сканування цього сканера повністю достатньо.

Маніпулятори та мультимедіа

Swift X 14 має стандартні маніпулятори для такої категорії лептопів. Доволі компактний корпус не має змоги розмістити повну клавіатуру, тому залишається варіант без NUM-блоку, ще й зі зменшеним F-рядом. При цьому така острівна клавіатура зручна, «сліпий» набір на ній не потребує звикання, як і, наприклад, навігаційний блок. Також у клавіш достатньо ходу та приємний звук, який ще й не має заважати оточенню. А разом із цим є регульоване світле підсвічування з парою рівнів яскравості.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

По центру топкейса під клавіатурою розміщено трекпад розміром 125×80 мм. Його цілком вистачає для комфортної роботи навіть без додаткових налаштувань. Допомагає в цьому й скляна поверхня. За час тестування проблем з роботою сенсора не було помічено, він добре опрацьовує як переміщення курсора, так і жести. З таким трекпадом можна легко обійтися без миші, якщо в робочому процесі немає вибагливих завдань.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

На звук ця модель акцентів не робить. Вбудованих динаміків вистачає на супровід подкастів, відео з Мережі або фільмів. Але, на жаль, для музики доведеться скористатися зовнішнім джерелом (навушниками чи колонками). Це обумовлено відсутністю басів. При чому гучності вистачить хіба що для домашніх умов, а для великих приміщень буде замало. Тож звук не є сильною стороною цього лептопа.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

Можливості вбудованої вебкамери кращі. При роздільній здатності Full HD вона, за допомогою обробки ШІ, непогано видаляє зайвий «шум» із зображення та підбирає баланс білого. Так, смартфон може бути кращим для відеозв’язку, але й зображення вбудованої вебкамери влаштує для робочих дзвінків або розмов з близькими.

Огляд ноутбука Acer Swift X 14 (SFX14-71G)

Так само ШІ допомагає мікрофонам впоратися із зайвими шумами, які можуть потрапити у розмову. І це дійсно працює як треба. На відміну від стандартних проблем подібних мікрофонів, ці все ж здатні відокремити голос людини та залишити поза розмовою звуки клавіатури, брязкання чашки тощо. Тож з питаннями зв’язку в цього лептопа повний порядок.

Продуктивність та ПЗ

Згідно з сайтом виробника, в України опинилися дві комплектації Swift X 14, різниця між якими полягає в ємності оперативної памʼяті — 16 або 32 ГБ. Лептопи оснащено 14-ядерним процесором Intel Core i7-13700H (6 продуктивних ядер до 5 ГГц, 8 енергоощадних — до 3,7 ГГц, 20 потоків, 24 МБ кеш, до 45 Вт), NVIDIA GeForce RTX 4050 (6 ГБ GDDR6, до 1585 МГц, до 50 Вт), та терабайтний накопичувач. Зв’язок забезпечується з підтримкою Wi-Fi 6E та Bluetooth 5.1.

Застосунок Acer Quick Access передбачає чотири режими роботи системи, серед яких є Silent, Normal, Performance та Turbo. Швидко перемикати їх можна за допомогою клавіш Fn+F. Як показав досвід, активне охолодження працює практично в усіх випадках, але інтенсивність дійсно змінюється в залежності від обраного моду. І це все, що користувач може вказати системі.

В тестах Swift X 14 покаже відповідні для «заліза» результати. І для роботи з, наприклад, обробкою фото чи невеликого відео дійсно може влаштувати, навіть пограти трохи вийде. З простішими завданнями взагалі проблем немає. Щоправда, при роботі від батареї у відповідному режимі енергоощадження можна побачити очікувану втрату продуктивності. Але на комфорт роботи з браузером, поштою, документами, відтворенням медіа тощо це зовсім не впливає.

  Мережа Батарея
3DMark (TimeSpy) 7 034 4 973
3DMark (CPU Profile, max threads) 7 251 5 290
CineBench R23 (single/multi core) 1 873/9 554 874/7 556
PCMark 10 7 800 2 460

Swift X 14 має лише один кулер. Його вистачає, щоб тримати температуру в межах 64°C під навантаженням і не допускати тротлінгу. Це непогано, як для одного кулера. Але працює він практично весь час. Навіть із запущеним лише одним браузером та в режимі Silent, вентилятор буде працювати переважну кількість часу. Він не заважає працювати, але все ж його чутно. В інших режимах продуктивності й складнішими завданнями рівень шуму логічно буде лише зростати. При цьому виробник візуально приховав більшість охолодження, залишивши звичайну решітку знизу, над якою є отвори з радіатором, а також перфорацію зверху на топкейсі. Разом це виглядає охайно.

Як завжди, Acer сильно не перевантажив систему великою кількістю додаткового програмного забезпечення. Тут користувачу знадобляться лише застосунки Care Center та Quick Access. В першому можна знайти інформацію про систему, провести базові діагностику та обслуговування, а також отримати фірмові оновлення. Другий же дозволить керувати деякими налаштуваннями. Разом з цим можна знайти й застосунок з налаштуваннями звуку, але значно покращити динаміки з ним все одно не вдасться.

Автономність Acer Swift X 14

Як і очікувалося, надвеликої батареї в такому корпусі немає. Ємність акумулятора у Swift X 14 складає 76 Вт·год. Знову таки, при постійно працюючому охолодженні, розраховувати на рекордні показники автономності не варто. При звичайній роботі лептоп втрачає понад 15% на годину, а двогодинний фільм може вартувати й більше за 40% заряду. Ігровий тест автономності розрядив батарею за 1 годину 20 хвилин, а офісний протримався майже 7 годин.

Комплектний блок живлення компактний та важить всього 385 грамів, при цьому має потужність у 100 Вт. Повністю розряджений акумулятор з ним «наповниться» за 1 годину 25 хвилин. А через те, що заряджання відбувається за допомогою USB-C, лептоп також влаштує й сторонній блок живлення від іншого ноутбука чи будь-який універсальний.