В останні роки нам доводиться все частіше думати про екологію. Від хоча б мінімальної відмови від пластикових кришок для ранкової кави по дорозі на роботу, до електричних авто та сонячних панелей на даху заміських будинків. Виробники техніки підтримують подібні ініціативи, зменшуючи кількість пластику в коробці, а іноді навіть у її вмісті. Купуючи нові ґаджети, все ж приємно знати, що придбання не буде шкодити довкіллю. Одним з “найзеленіших” ноутбуків, які можна знайти сьогодні, є Acer Aspire Vero, який частково використовує матеріали вторинного перероблення. Саме з ним ми познайомимося у сьогоднішньому огляді.

Технічні характеристики Acer Aspire Vero

Модель Acer Aspire Vero
Дисплей 15-дюймовий з матовим покриттям, IPS, роздільна здатність 1920×1080 точок, співвідношення сторін 16:9, частота оновлення 60 Гц
Процесор Intel Core i7-1195G7 (4 ядра/8 потоків; 2,9-5 ГГц)
Оперативна пам’ять 16 ГБ ( 2×8 ГБ DDR4-3200 SO-DIMM)
Сховище 512 ГБ, M.2 NVMe PCIe 3.0
Графіка Інтегрована Intel Iris Xe Graphics
Порти 3,5 мм комбінований роз’єм, HDMI 2.0, 2×USB-A 3.2 Gen 1, 1×USB-A 2.0, 1×USB-C 3.2 Gen 1, RJ45 LAN
Бездротові модулі Wi-Fi 6 (802.11ax) та Bluetooth 5.2
Камера 720р
Аудіо 2 динаміки
Клавіатура та тачпад клавіші острівного типу з підсвіткою, сенсорна панель, сканер відбитків пальців
Акумулятор та зарядка 48 Вт·год, блок живлення потужністю 65 Вт
Розміри 363,4×238,5×17,9 мм
Вага 1,8 кг
Вартість даної конфігурації 35 699 грн

Ідея Acer Aspire Vero

В основі моделі Aspire Vero покладена саме турбота про довкілля. Навряд ця модель зацікавить водія великого дизельного позашляховика (це я зараз без жодних оцінювальних суджень), але точно не залишить байдужими людей, які сортують сміття та здають різні речі на перероблення. Компанія бачить, що це будуть мілленіали та покоління Z, які є студентами та/або офісними працівниками.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

На відміну від більшості звичайних ноутбуків, Vero, хоч і не повністю, але частково зроблений із вторинно переробленого пластику. Корпус та коробка майже обійшлись без фарби. Навіть пакування, в якому лептоп потрапить до покупця, на 100% підійде для перероблювання, а принти на ньому скорочено на 63%.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

На перший погляд, це крапля в морі. Але якщо більшість великих виробників техніки так само підійде до цього питання, сміття та вуглецевого сліду стане набагато менше.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Зазвичай, “екологічні” товари відчутно дорожчі за інші. Але не в цьому випадку. Придбати такий ноутбук буде вартувати приблизно від 26 299 до 35 699 гривень в залежності від конфігурації. Це приблизно така ж сума, яка знадобиться на звичайні ноутбуки з подібними характеристиками.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Але давайте більш детально розглянемо тестовий лептоп.

Комплектація Acer Aspire Vero

Зазвичай, купуючи новий лептоп, ми вже не звертаємо увагу на пакування. З коробкою від Vero могло б бути так само, але виробник попіклувався, щоб її можна було переробити. До того ж всі “нутрощі”, які мають зберегти пристрій при транспортуванні, зведені до мінімуму й також придатні для перероблювання, ще й жодного пластику. А сам комплект складається з лептопа, зарядного пристрою та декількох тематичних наліпок. Бонус: з картонної обкладинки зарядки можна скласти невелику підставку для ноутбука.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Серед аксесуарів для Vero є фірмова миша, стилізована під корпус лептопу — Macaron Vero, та килимок. Також є чохол. Всі вони зроблені з матеріалів різних типів вторинного перероблювання (АБС, ПЕТ, гума).

Серед іншого не зайвим буде великий рюкзак. Розмір корпусу відповідний ціні (не такі малі, як у преміальних портативних моделей), отже бажано мати трохи більше місця для лептопа.

Дизайн та зручність використання

Перше, що приверне до себе увагу під час розпакування — корпус. Він дуже незвичний на дотик та має неординарну для лептопів фактуру. Можливо, вона підійде не кожному, адже поверхня шорстка. Але колегам у редакції корпус сподобався. Як і мені. Відчуття відмінні від користування звичайним пластиковим чи металевим корпусами. На нього варто особисто подивитись перед замовленням. Хоча не думаю, що комусь він критично не сподобається.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Друге — оформлення. Ноутбук переважно сірий (Volcanic Gray), але весь вкритий цятками зеленого та темно-сірого кольорів. Також зелені ніжки на нижній частині корпусу та шарнірі. При цьому рамка навколо екрану, сканер відбитків пальців та клавіші чорні. Поєднання всього цього має гарний вигляд. Такий дизайн далекуватий від суворого бізнес-стилю, тож я б радше назвав його молодіжним. Ще з приємного для довкілля — при виготовленні не використовується фарба.

30% корпусу вироблено з переробленого пластику. При цьому, як заявляє виробник, таке шасі вдвічі витриваліше за звичайний пластик. За два тижні з тестовим лептопом не виникло занепокоєння за його конструкцію. Жодних зайвих хрустів при транспортуванні також не було. Топкейс та кришка екрану прогинаються під напругою, але не більше за звичайний пластик, й від шасі не було жодного хрускоту. А текстура поверхні здалась більш стійкою перед можливим подряпинами, ніж поверхня у звичайних пластикових ноутбуків.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Всі логотипи на корпусі зроблені у вигляді тиснення, а не окремо виготовлених наліпок чи блискучих вставок. Це також трошки зменшує витрати пластику, використання клею тощо. Ще й виглядає оригінально.

Знизу все одно знайшлося місце для пари наліпок від Intel. Але більш важливим для користувача тут будуть ніжки. У них дійсно гарне зчеплення з різними типами поверхні, що дозволяє добряче зафіксувати ноутбук на робочому місці та не ковзати під час роботи.

Розміри корпусу відносно стандартні для подібної категорії лептопів. В глобальному сенсі можна знайти компактніше шасі, але скоріш за все такий коштуватиме дорожче. Габарити Aspire Vero склали 363,4×238,5×17,9 мм, а загальна вага — 1,8 кг. Тож корпус хоч і не самий маленький, важить не дуже багато.

Бокові грані корпусу Aspire Vero традиційно відведені для портів, яких тут вистачає. Зліва є один USB-C та два USB-A (всі стандарту 3.2 Gen 1), HDMI 2.0, RJ45 та роз’єм для живлення. Справа розміщені комбінований 3,5 мм Jack, ще один USB-A (2.0) та Kensington Lock. Ще на цьому боці є два індикатори роботи. З урахування типового користувача, яким його бачить компанія, такого набору має вистачати. Додатково може знадобитися тільки зчитувач карток пам’яті з фотоапаратів, але й це можна вирішити за допомогою кабелю.

У випадку з Vero, в користуванні він значно вирізняється тільки текстурою покриття. Вона незвична, але цілком відповідає ідеології піклування про екологію. Певно, весь корпус міг би бути меншим, але 15-дюймові лептопи зрідка можна назвати компактними, особливо серед недорогих моделей. Проте круто, що за надійність конструкції немає хвилювань. Як він себе покаже на довгій дистанції передбачити важко, але після тестів є відчуття, що з ним все буде добре.

Дисплей Acer Aspire Vero

Окрім офісної роботи або навчання, лептоп має ще й розважати користувача. Непоганий екран стане у пригоді. У Vero він посередній. При діагоналі 15,6 дюйма, дисплей має роздільність Full HD та співвідношення сторін 16:9 — все стандартне для ноутбуків такого розміру та призначення.

Рамка навкруги дисплею Aspire Vero доволі велика, що також характерно для такої цінової категорії. І не дивлячись на те, що за кольором вона відрізняється від корпусу, вона також на 30% виготовлена з переробленого пластику.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Aspire Vero отримав IPS-матрицю. У неї не таке охоплення кольорів, як у більш професійних моделей, тому для роботи з картинкою він не дуже підійде. Але в усьому іншому зображення непогане. Працювати з ним, або дивитись фільми комфортно. Якось налаштувати передачу кольорів не можна, але заводського калібрування має вистачити для більшості неприскіпливих користувачів.

Чого справді варто додати, це яскравості. Згідно з нашим калібратором, максимальний рівень підсвітки становить 198 кд/м². Такого вистачає для користування у приміщенні, але для сонячного дня та роботи на відкритому повітрі буде замало. Хоча й має матове покриття. Мінімальна яскравість дорівнює 16 кд/м², що підходить для роботи навіть у темряві.

Керування та мультимедіа

Vero входить до лінійки Aspire, тому крім зовнішньої схожості, лептоп отримав таку ж клавіатуру. Її основна відмінність полягає у ковпачках клавіш, які наполовину зроблені із переробленого пластику. Це навіть відмічено на літерах R та E, які виділені зеленим кольором та мають віддзеркалені символи. Все інше буде знайоме для тих, хто раніше мав справу з клавіатурами лептопів Acer.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Острівне розміщення клавіш підійде для сліпого друку, але доведеться звикнути до NUM-блоку, який вужче за звичайні. Перемикачі не дуже гучні та не будуть заважати користувачу чи його оточенню своїм звуком. Також у клавіатури є біла підсвітка.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Одразу під нею розміщено скляний трекпад. Він доволі точний та зручний, підтримує жести. Розмір середній (12,7×7,9 см), але його вистачає для буденної роботи. Жодних проблем з позиціювання курсору не виникало.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Також у трекпаді вмонтовано сканер відбитків пальців. Він чорного кольору, тому добре помітний, та його позиція й без того швидко запам’ятовується. На дотик він реагує швидко, але не завжди точно. Можливо, у двох із десяти випадків доводилося повторно доторкнутися сканера, трохи змінивши кут нахилу пальця. І це у будь-якому випадку швидше, ніж вводити ПІН-код чи пароль.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Також Aspire Vero дісталися два динаміки. Вони знаходяться у нижній частині корпусу, тому найкраще звучать, коли Vero стоїть на рівній поверхні робочого столу. Саме так звук не спотворюється та нічим не затуляється. Також, як у більшості випадків з подібними лептопами, динамікам не вистачає низьких частот та максимальної гучності. Вони звучать все одно непогано, але музику буде приємніше  слухати з більшими зовнішніми колонками, або в навушниках. Однак, для подкасту та фільму/відео в інтернеті їх якості та потужності цілком вистачає.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Над екраном Aspire Vero знаходиться стандартна HD-камера для відеозв’язку. Цілком очікувано, її якість програє будь-якому сучасному смартфону. Хоча для робочих дзвінків, або спілкування з далекими родичами та друзями, такого вистачатиме. А от розташовані поряд з камерою мікрофони дуже приємно здивували. Вони гарно перемагають навколишні звуки та чітко передають голос власника. Зараз це важливіше, ніж пару років тому, тож дуже добре, що виробник не лишив мікрофони напризволяще. Для налаштувань є фірмова програма Acer Purified Voice Console.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Продуктивність та ПЗ

“Екологічний” лептоп має різні варіанти комплектацій. Початкова версія матиме Intel Core i5 11-го покоління, 8 ГБ оперативної пам’яті та накопичувач з 256 ГБ. Дорожчі комплектації можуть містити Intel Core i7 та більше пам’яті, але жодних дискретних відеокарт тут не передбачено. Зв’язок забезпечується за допомогою Wi-Fi з підтримкою стандарту ax, гігабітний Ethernet та Bluetooth 5.2 для ґаджетів.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Серед переваг моделі виробник відзначає можливість самостійного апгрейду. Нижня кришка легко відкривається, де є доступ до заміни оперативної пам’яті (DDR4, 3200 МГц) та NVMe-накопичувача. Але у випадку ОЗП додати/замінити можливо лише одну планку.

Тестова модель Aspire Vero отримала Intel Core i7-1195G7 (4 ядра/8 потоків; 2,9-5 ГГц), Intel Iris Xe Graphics, 16 ГБ оперативної та 512 ГБ постійної пам’яті. Згадуючи користувача, на якого розраховує виробник, цього має вистачити для всіх основних завдань. Здебільшого такого конфігу має вистачити більшості користувачів, у яких в списку буденних справ немає “важких” програм або вимогливих ігор. Але в щось типу GTA V пограти вдасться, не підіймаючи налаштування графіки вище середніх.

Швидкодії Aspire Vero цілковито вистачає для офісної роботи та відтворення медіа. Така робота навіть не обтяжує систему охолодження. Температура процесора зазвичай складає приблизно 30 градусів. Два вентилятори переважно відключені. Час від часу вони вмикаються на декілька секунд, та потім знов переходять до очікування. Весь цей час корпус не нагрівається. Інший випадок, коли можна почути охолодження — оновлення системи, але це не так часто відбувається, щоб відчутно вплинути на комфорт роботи. А от з підключеним живленням, охолодження може працювати частіше та гучніше звичайного.

У Windows 11 не внесено великих змін або доповнень. Серед них є декілька додатків, але найбільш потрібних з них два — Acer Care Center та Acer Purified Voice Console. Перший продемонструє загальну інформацію про лептоп, використовується для мінімальної діагностики та оновлень. Другий буде потрібен для налаштувань роботи мікрофонів, в залежності від кількості людей перед ноутбуком.

Автономність Acer Aspire Vero

Всередині корпусу помістили акумулятор місткістю 48 Вт·год, що для 15-дюймової моделі не так і багато. Але відсутність дискретної графіки та не дуже яскрава підсвітка не так швидко виснажують батарею. Тест автономності завершився за 6 годин 20 хвилин (після нього ще залишається 20% заряду), а двогодинний фільм при комфортних налаштуваннях яскравості та звуку обходиться приблизно у чверть запасу. Цілий робочий день без розетки пропрацювати не вийде, але в середньому на 5-5,5 годин заряду вистачало. Певно, варіанти процесорів від AMD змогли б працювати довше.

Огляд ноутбука Acer Aspire Vero: “зелений” is new black

Фірмовий застосунок VeroSense має чотири профілі для роботи батареї: Eco+, Eco, Balanced та Performance. Всі вони зменшують яскравість до 20-50%, що одразу хочеться збільшити, а “софт” у такому разі переводить це у Custom Mode. Тож маю сумнів, що користувачі будуть раз у раз користуватися запропонованими пресетами.

На повну зарядку батареї потрібна 1 година та 45 хвилин. Стандартний блок живлення потужністю 65 Вт має невеликі габарити та майже не обтяжить транспортування лептопу. На жаль, сторонні зарядні пристрої з USB-C не підійдуть ноутбуку, він заряджається виключно через пропрієтарний роз’єм.