Монітори для роботи не обов’язково повинні мати вигляд “чорних офісних коробок” – тим більше що останнім часом багато хто працює вдома, і такий монітор скоріше має вписуватися в домашній інтер’єр, ніж в офісні меблі. MSI MD271UL — гарний приклад сучасної моделі для роботи з приємним дизайном.

 

Характеристики MSI MD271UL

Діагональ 27”
Кривина ні
Співвідношення сторін 16:9
Тип екрана IPS
Роздільна здатність 3840х2160
Частота оновлення 60 Гц
Колірне охоплення Розширене, 99% DCI-P3
Яскравість 400 ніт
Контраст 1000:1
Підтримка HDR ні
Настінне кріплення ні
Регулювання нахил вперед-назад
Роз’єми 2x HDMI 2.0b, 1x DisplayPort 1.2a, 1x USB Type-C, вихід на навушники
Додаткова функціональність 65W Power Delivery via USB-C
Габарити (разом з підставкою), ВхШхГ 457 x 805 x 192 мм
Вага 5,75 кг
Ціна в Україні ~13 тис. грн

 

Дизайн

Монітор підкреслено дуже тонкий — не тільки власне корпус (товщина якого варіюється від 1,2 см до 4 см), але й підставка. Вона має вигляд вигнутої “стрічки” з алюмінієвого сплаву сріблястого кольору лише пару міліметрів завтовшки. Основа, на якій стоїть монітор, також дуже компактна — 15х20 см. Підставка дозволяє регулювати лише кут нахилу екрана (-5°..20°) – зміни висоти та повороту праворуч-ліворуч у неї нема.

Передня панель — вже традиційно тристороння “безрамкова”, коли по боках та зверху екран оточує лише тонка лінія бічної грані корпусу. Після включення проявляється додаткова рамка навколо зображення, що захована під захисним склом — разом з нею зображення оточує рамка 8 мм завширшки.

Задня панель корпусу виготовлена з шорсткого пластику сірого кольору “під метал” і не має VESA-кріплення. Усі роз’єми розташовані практично по центру задньої панелі й спрямовані горизонтально. Тут можна знайти такі відеовходи: два порти HDMI 2.0b, один DisplayPort 1.2a та один USB Type-C – з підтримкою заряджання підключених пристроїв (65 Вт). Також тут є мініджек для дротових навушників.

Блок живлення у MSI MD271UL зовнішній.

Огляд 4K-монітора MSI MD271UL

 

Меню

MSI MD271UL керується за допомогою чотирьох апаратних кнопок, розташованих на нижній бічній грані, поруч з кнопкою живлення. Для полегшення використання напроти них на нижній панелі нанесені умовні позначки — але вони настільки малопомітні, що розгледіти їх у напівтемряві або навіть при помірному освітленні дуже важко. Такий варіант керування не найзручніший: наприклад, не дуже легко пристосуватися до того, що стрілки “вліво-вправо” можуть працювати як “вгору-вниз”, а кнопка Enter розташована зовсім поруч з кнопкою живлення.

Огляд 4K-монітора MSI MD271UL

У меню першим пунктом йде Professional — тут можна знайти вибір відеорежимів, регулювання овердрайву, відображення поточної частоти оновлення або будильнику, увімкнення адаптивної частоти та “екранну допомогу” — до якої входить перехрестя та… перевірка зору на астигматизм і дефекти центру поля зору, плюс корекція постави.

Розділ Image містить традиційні налаштування зображення: яскравість, контраст, чіткість, покращення зображення, колірна температура тощо. Input Source дозволяє вручну обрати необхідне джерело відеосигналу або задіяти автовизначення. У NaviKey можна перепризначити нові швидкі функції на три кнопки з чотирьох, і нарешті у Setting зібрані системні налаштування: поведінка екранного меню та кнопки живлення, включення HDMI CEC і швидкого заряджання через USB-C, скидання на заводські налаштування і т.д.

 

Функціональність

У MSI MD271UL використовується 10-бітова (8-біт + FRC) IPS-панель з діагоналлю 27” та роздільною здатністю 3840х2160 точок, щільність пікселів становить ~163 PPI (розмір точки — 0,1557 мм).

Можна сказати, що це ідеальний варіант для робочого десктопного монітора, з такими характеристиками екран демонструє дуже щільне зображення з плавними шрифтами, на якому практично неможливо помітити окремі точки, якщо не розглядати його поверхню впритул. А користувачі з гострим зором, які без проблем можуть сприймати дрібні деталі з типової до екрана відстані, здатні встановити менше масштабування, ніж пропонує система за замовчуванням, і вмістити більше інформації на один екран.

Огляд 4K-монітора MSI MD271UL

Максимальна частота оновлення MSI MD271UL становить 60 Гц: на жаль, тенденція оснащувати навіть “офісні” монітори частотою хоча б 75 Гц оминула цю модель стороною.

Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає.

Роз’єм USB-C може використовуватися не лише для передачі відеосигналу — також він підтримує заряджання під’єднаних пристроїв (96 Вт), тож його дуже зручно використовувати у парі з ноутбуком. На жаль, USB-концентратор у MSI MD271UL відсутній — він би тут не завадив для підключення додаткової периферії.

 

Якість зображення MSI MD271UL

Покриття екрана — “напівматове”, на якому майже непомітні паразитні відображення на темному фоні, якщо дивитись на нього з типової позиції користувача ПК. При відхиленні в сторону екран потроху стає більш “глянсовим”, але роботі за ним це аж ніяк не заважає.

Огляд 4K-монітора MSI MD271UL

Заявлений час реакції дуже непоганий як для IPS-панелі у неігровому моніторі: 4 мс (GtG). При цьому у ньому, попри орієнтацію на робоче використання, присутня типова ігрова функція — овердрайв матриці. Відповідні налаштування розташовані у розділі Professional — Response Time, цей параметр може приймати три значення — Normal, Fast та Fastest.

Між першими двома різниці майже немає: розмиття зображення в динаміці помірне, на Fast трохи менше, але при цьому можна помітити, що у ньому вже починає з’являтися натяк на артефакти овердрайву у вигляді темних шлейфів позаду об’єктів, що рухаються екраном. При переході на Fastest динамічні сцени стають чіткішими, але й артефакти овердрайву також починають впадати в око — тому ми б рекомендували обирати між першими двома налаштуваннями.

Response Time: Normal, Fast, Fastest:

Рівномірність чорного посередня: на максимальній яскравості у повністю темному приміщенні на чорному фоні стають помітними світліші плями у трьох кутах екрана.

Огляд 4K-монітора MSI MD271UL

Glow-ефект типовий як для технології IPS: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється помірне сіре світіння з теплим відтінком.

Кути огляду традиційно для IPS великі: при погляді збоку екран дещо втрачає у яскравості, але кольори залишаються практично такими ж насиченими, і загалом якість зображення практично не погіршується.

В налаштуваннях монітора у розділі Professional є меню вибору відеорежимів, яке пропонує сім шаблонів для різних задач. За замовчуванням у ньому встановлений режим Eco — у ньому максимальна яскравість обмежена на рівні 260 кд/м², усі інші параметри нічим особливим (крім трохи нижчої колірної температури) не відрізняються від User. Тож якщо така яскравість влаштовує, то Eco можна пропонувати як базовий режим: у ньому “найуніверсальніші” параметри зображення, що підходять для більшості задач, плюс доступні всі ручні налаштування.

Максимальна яскравість у режимі User (за умови вибору ручних налаштувань колірної температури) становить 413 кд/м², статичний контраст — 950:1, що дуже близько до офіційних характеристик. А от мінімальна яскравість висока — цілих 150 кд/м²; це нормальне значення для роботи в “офісних” умовах, тобто за наявності типового для робочого кабінету фонового освітлення, але у напівтемряві цей екран буде надто яскравим.

Колірне охоплення розширене і практично однакове майже у всіх режимах: воно повністю покриває простір sRGB і становить 90% Adobe RGB (97% DCI-P3). Це надає зображенню яскраві та насичені кольори.

Регулювання гамми у MSI MD271UL нема, її реальне значення практично ідеально відповідає стандартному 2,2 — похибка становить 0,01. Для колірної температури є три шаблони: “Тепла”, “Нормальна” та “Холодна”. Середнє значення трохи завищене – 7500K замість 6500K, і має холоднуватий відтінок, тоді як “тепла” температура, навпаки, навіть дуже тепла — 5600K. Зазначимо, що у режимі Eco ці параметри трохи нижчі — 7200K та 5400K відповідно. За бажанням цей параметр можна відрегулювати вручну, у режимі Customization, який дозволяє корегувати колірну температуру за трьома основними кольорами.

Рівномірність колірної температури посередня: максимальне відхилення у різних зонах екрана ΔE становить 6,5. Рівномірність білого поля також не дуже висока: різниця між найяскравішою зоною (центр екрана) та найменш яскравою (лівий нижній кут) становить 18%.

Точність кольоровідтворення досить добра як на універсальний робочий монітор: у режимі User максимальне значення ΔE становить 3,25, середнє — 1,58 (в Eco показники трохи кращі — 2,68 та 1,34 відповідно). Нагадаємо, вважається, що пересічний користувач не в змозі помітити різницю між еталонним кольором і тим, що демонструє монітор, якщо ΔE не перевищує трьох.

Огляд 4K-монітора MSI MD271UL

У режимі sRGB колірне охоплення зменшується до розмірів цього простору (71% Adobe RGB, 71% DCI-P3), значення більшості параметрів несуттєво відрізняються від інших режимів, а деякі налаштування стають недоступними для ручного регулювання (проте не яскравість). На жаль, монітор не проходить заводського калібрування цього режиму, тому точність кольоровідтворення у ньому також нічим принциповим не відрізняється від решти режимів.