Ноутбуки MSI
Українська правда

IT-освіта в Україні. Де можна вивчити специфічні мови програмування та для чого це потрібно?

IT-освіта в Україні. Де можна вивчити специфічні мови програмування та для чого це потрібно?
0

Окрім популярних мов програмування, таких як TypeScript, Python, JavaScript, C# та Java, існують і інші, так звані специфічні мови програмування, які є маловідомими, проте часто вони входять до списку найулюбленіших мов за "індексом вподобання".

Як сказано у новому матеріалі "Економічної правди" про IT-освіту в Україні, йдеться, наприклад, про такі мови як Rust, Kotlin, Scala, Erlang, Go та інші.

Українські програмісти бажають розвиватися та бути конкурентними, тому і вибирають специфічні мови програмування для особистого та кар’єрного зростання. Найбільш улюбленою мовою програмування у них, за результатами свіжого опитування DOU, два роки поспіль залишається Rust. За нею йдуть Kotlin, Go і TypeScript. Якщо дивитись за категоріями, то Go і Rust цікавлять майже всіх айтівців.

При виборі специфічної мови програмування фахівці радять розробникам насамперед враховувати сферу своїх професійних інтересів, а аспекти, на які слід обов'язково звернути увагу — це активність спільноти та наявність детальної документації. Значення мають і допоміжні інструменти — бібліотеки та фреймворки. За даними різних експертів, напрями із серйозним потенціалом розвитку в найближчі роки — це штучний інтелект, квантові обчислення, інтернет речей, блокчейн та смарт-контракти, автоматизація та робототехніка.

Читайте також по темі: IT-освіта в Україні. Університети чи IT-курси?

За словами CEO Favbet Tech Артема Скрипника, вибір специфічних мов програмування часто визначається потребою ринку в нестандартних та ефективних рішеннях. "Сучасні умови часто вимагають від IT-компаній експертизу у мовах програмування, що є менш популярними, але здатними забезпечити кращу стабільність та надійність рішень. Для нас такою мовою є Erlang, який показав себе як один із кращих варіантів для побудови максимально стійких систем", — пояснив він.

Артем Скрипник, CEO Favbet Tech
Артем Скрипник, CEO Favbet Tech

Він також відзначив, що спеціалістів з Erlang в Україні не так багато, тому вже кілька років Favbet Tech проводить ґрунтовний тримісячний курс Erlang з можливістю подальшого працевлаштування у компанії для кращих випускників. Програма розрахована як на початківців в ІТ, так і на досвідчених розробників, які прагнуть розширити свої кар'єрні можливості. Курс охоплює всі етапи: від знайомства з базовими типами й функціями до побудови й релізу повноцінного проєкту.

Читайте також по темі — СЕО Favbet Tech Артем Скрипник про технологічні бізнес-тренди: «2025 рік — це буде рік кібербезпеки»

Поділитися:
Посилання скопійовано