Українська правда   /   Межа

Більше 100 млрд грн від Міноборони отримали українські виробники дронів у 2024-2025 роках

Більше 100 млрд грн від Міноборони отримали українські виробники дронів у 2024-2025 роках
0

Закупівельна агенція Міноборони України "Агенція оборонних закупівель" протягом 2024-2025 років уклала контракти на постачання БПЛА із 76 виробниками.

Як йдеться у повідомленні оборонного відомства, упродовж 2024-2025 років агенція заплатила українським виробникам безпілотників 104,2 млрд грн.

Дані цифри озвучив директор Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліба Канєвського. Зазначається, що "Агенція оборонних закупівель" наразі працює з:

▪️36 виробниками FPV-дронів — маневрені малі апарати для точкового ураження цілей, які активно застосовуються на лінії бойового зіткнення;

▪️14 виробниками коптерів-бомберів — здатні скидати боєприпаси з повітря по ворожих цілях з високою точністю;

▪️12 виробниками розвідувальних літаків, дронів-крил — забезпечують глибоку аеророзвідку та коригування вогню;

▪️5 виробниками deepstrike — призначені для ударів на великі відстані понад 400 км по тилових об'єктах противника;

▪️5 виробниками ударних багаторазових дронів літакового типу — здатні нести боєзаряди та повертатися на базу після виконання завдання;

▪️3 виробниками літаків-камікадзе малого радіусу — для ураження цілей в тактичній глибині;

▪️1 виробником повітряних мішеней — імітують ворожі дрони чи літаки для тренувань і випробувань засобів ППО.

Читайте також: В Україні створили "Бібліотеку комплектуючих" — цифрову базу виробників українських компонентів для компаній оборонного сектору

Інфографіка: Міністерство оборони України
Інфографіка: Міністерство оборони України

"Ці контракти є частиною політики міністерства до технологічного переозброєння армії, підвищення її мобільності та оперативного реагування, а також нарощування національного виробництва в оборонній сфері. Міноборони висловлює вдячність українському бізнесу за готовність оперативно реагувати на потреби фронту, розвивати інноваційні рішення і масштабувати виробництво", — заявили у відомстві.

Нагадаємо, нещодавно в Україні запустили нову урядову грантову програму для розробників військової техніки і комплектуючих для озброєння — виробники можуть отримати до 8 млн грн. Фінансування надаватиметься на придбання, доставку і монтаж обладнання. Подаватися можуть і працюючі підприємства, і ті, хто лише планує розпочати виробництво; головне — щоб проєкт, на який подається грантова заявка, був у сфері переробної промисловості, а саме підприємство відповідало базовим вимогам прозорості, податкової дисципліни і не мало зв’язків з агресором.

Українські ударні дрони — хто і як розробляє БПЛА Punisher, R-18, Кажан та інші

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: