Українська правда

Українська компанія Aerobavovna представила новий аеростат, який зможе підіймати вантажі вагою 30 кг

- 16 травня, 20:33

Українська компанія Aerobavovna розробила нову модель аеростата, яка призначена для висотного розміщення потужних систем радіоелектронної розвідки та боротьби, повідомляє Мілітарний. Особливістю нового аеростата є те, що він здатний підіймати в повітря вантажі до 30 кг.

З 2023 року Aerobavovna вже постачає Силам оборони базову версію аеростатів із вантажопідйомністю до 6 кг, які використовуються для ретрансляції радіозв’язку та управління дронами. Однак для роботи з більш складними системами, що мають більшу вагу, було розроблено новий тип аеростатів.

Нові моделі зможуть підіймати 25-30 кг вантажу. Вони будуть оснащені системою живлення, яка забезпечить безперервну роботу обладнання на висоті протягом кількох днів. Водночас їх розгортання займає більше часу: якщо менші аеростати готові до роботи за 7 хвилин, то більші потребують 30 хвилин та залучення більшої кількості людей.

"Ці [засоби] для роботи на більших відстанях та з більш потужним обладнанням, яке потребує живлення. Це системи РЕБ, РЕР, дуже потужні ретранслятори для великих відстаней", – повідомив Юрій Висовень, співзасновник компанії Aerobavovna.

Aerobavovna також працює над створенням аеростатів-носіїв для дронів-перехоплювачів, які допоможуть боротися з ударними безпілотниками типу Shahed. Наразі компанія активно співпрацює з іншими українськими виробниками для інтеграції їхніх пристроїв у свої аеростати.

Ці повітряні системи вже постачаються Силам спеціальних операцій, ГУР та СБУ, а на фронті одночасно може працювати до 50 аеростатів виробництва Aerobavovna.

Окрім цього нещодавно стало відомо, що компанія Aerobavovna, спільно з виробником систем зв'язку Himera Radios, випробували автономний ретранслятор B1, який підіймали на висоту 500 та 800 метрів за допомогою аеростатного комплексу. Головна ціль такого рішення – стабільний зв’язок навіть у найскладніших умовах.

Піднятий на аеростаті ретранслятор дає значне збільшення радіогоризонту – а отже, і покриття зв’язку. Під час випробування було зафіксовано, що такі системи можуть транслювати сигнал на відстань 32 км.

Load more