YouTube оголосила про оновлення політики монетизації, яке набуде чинності 15 липня 2025 року. Компанія уточнить, який контент вважається "неавтентичним" і не може приносити прибуток авторам.
Згідно з оновленням на сторінці довідки, нові формулювання допоможуть краще зрозуміти, що вважатиметься "масово згенерованим" або "повторюваним" відео. Це, зокрема, стосується контенту, який легко створювати за допомогою генеративного ШІ — наприклад, роликів із синтезованим голосом, автоматичною нарізкою кадрів чи перекомпонованими фрагментами чужих відео.
YouTube підкреслює, що така продукція давно не допускається до монетизації, оскільки часто сприймається глядачами як спам. При цьому класичні реакції, огляди або відео з вирізками не потрапляють під обмеження.
Однак зростання кількості так званого AI slop — низькоякісного контенту, створеного за допомогою ШІ — викликає занепокоєння. Раніше платформа вже стикалася з вірусними відео, повністю згенерованими штучним інтелектом, фейковими новинами та трейлерами, а також фішинговими кампаніями з використанням зображення відомих людей.
Оновлення правил має дати YouTube більше можливостей для боротьби з подібними каналами, зокрема шляхом блокування їх доступу до Партнерської програми.