Українська правда

Викиди від виробництва ШІ-чипів зросли вчетверо у 2024 році — Greenpeace

Викиди від виробництва ШІ-чипів зросли вчетверо у 2024 році — Greenpeace
0

У 2024 році викиди парникових газів, пов’язані з виробництвом напівпровідників для штучного інтелекту, зросли більш ніж у чотири рази. Про це пише Bloomberg, посилаючись на звіт Greenpeace. Організація базує свої висновки на відкритих даних та звітах провідних компаній галузі.

Основними виробниками ШІ-чипів є компанії TSMC, SK Hynix, Samsung та Micron, які постачають графічні процесори й пам’ять для таких гігантів, як NVIDIA та Microsoft. Основне виробництво розташоване в Південній Кореї, Японії та на Тайвані — регіонах, де енергетичні системи залишаються залежними від викопного палива.

Ці дані підсилюють занепокоєння щодо того, як швидкий розвиток ШІ впливає на клімат. Звіт Greenpeace спростовує думку, що ШІ допоможе перейти до чистої енергії, навіть якщо спочатку викликає збільшення викидів. Наприклад, Білл Гейтс вважає, що в майбутньому ШІ допоможе знизити викиди. Однак факти свідчать про зворотне: енергоспоживання для виробництва чипів зросло на 351%, а викиди — на 357%.

У TSMC заявили, що знижують викиди на одиницю продукції. NVIDIA зазначає у своєму звіті про сталий розвиток, що працює з постачальниками для скорочення викидів у межах ланцюжка постачання. У Samsung не змогли оперативно прокоментувати ситуацію, а SK Hynix і Micron не відповіли на запити журналістів.

Greenpeace вважає, що країни Східної Азії повинні більше використовувати відновлювані джерела енергії. Але замість цього уряди продовжують будувати нові об’єкти, які збільшують викиди. Наприклад, Південна Корея планує побудувати нові електростанції на зрідженому природному газі, а Тайвань хоче побудувати новий термінал для імпорту цього газу, щоб забезпечити стабільне енергопостачання для виробництва чипів.

На сьогодні понад 83% електроенергії на Тайвані, 68,6% у Японії та 58,5% у Південній Кореї виробляється з викопних джерел, що підсилює екологічні ризики від стрімкого розвитку ШІ.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: