Для всіх українських шкіл став доступний освітній застосунок "Мрія", завдяки якому учні, батьки та вчителі отримають нові можливості освітнього процесу.
Як йдеться у повідомленні Мінцифри, до застосунку вже під’єднано 150 шкіл, а в обробці перебуває тисяча нових заявок.
"Мрія дає змогу вчителям автоматизувати свої процеси — від календарно-тематичного планування до створення розкладу та виставлення оцінок, а також ділитися нотатками чи коментарями з учнями й спілкуватися з дітьми та батьками в захищених чатах. Незабаром учителі в "Мрії" ще й автоматично генеруватимуть тести за допомогою ШІ, отримуватимуть виконані домашні завдання та створюватимуть міжкласні групи", — заявили у відомстві.
Для учнів застосунок міститиме розклад, домашні завдання, персоналізовану бібліотеку контенту та динаміку результатів у власному смартфоні. Зазначається, що у "Мрії" передбачена і внутрішня валюта — мрійки, яку діти зможуть обмінювати на реальні бонуси: квитки в кіно, майстеркласи, квести з віртуальною реальністю, курси з програмування, англійської, soft skills.
"Ми об’єднали фактично все шкільне навчання в одну зручну цифрову систему: навчальні матеріали, журнали, оцінки, домашні завдання та інформація для батьків. З 1 вересня минулого року й до сьогодні з "Мрією" вже 40 українських шкіл із шести областей. Цього року "Мрія" стане національною. Зараз уже є більш ніж тисяча заявок від шкіл з усієї країни на підключення. Звісно, відповідь на них буде позитивною. Наша мета — щоб усі українські діти, батьки наших дітей, усі українські вчителі мали Мрію", — зазначив президент України Володимир Зеленський.
За словами віцепрем'єр-міністра та міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, "Мрія" — це освітній геймченджер, one-stop-shop для шкіл, єдина екосистема із застосунком для учнів та батьків і вебпорталом для вчителів.
Читайте також: IT-освіта в Україні. Університети чи IT-курси?
"Уже цього року запускаємо гейміфікацію в "Мрії" — щоб навчання було не обов’язком, а грою. Школярі збиратимуть вогники за виконані домашки — як streak у Duolingo. А ще додамо Кмітливки. Це щоденна мінівікторина, адаптована до віку. Діти самі обиратимуть теми за інтересами. Також з’явиться бонусний розділ: подивився пізнавальне відео, пройшов цікавий тест — отримав бал", — розповів Федоров.
Застосунок доступний для кожної школи, незалежно від розміру чи формату навчання,а під’єднання є безоплатним і добровільним. Щоб скористатися можливостями екосистеми, школі треба подати заявку на сайті "Мрії" — за лінком.
"Команда "Мрії" також працює над розробкою рішення для дошкільних закладів. Це дасть змогу об’єднати два етапи освіти в єдину цифрову систему, що забезпечить зручність для батьків і педагогів", — підсумували у міністерстві.
Тестування застосунку "Мрія" розпочалося у червні 2024 року. Тоді до нього долучилися 40 шкіл із шести областей України та Києва. У вересні ж була запущена публічна бета-версія освітнього додатка.
Нагадаємо, 11 квітня 2025 року Львівський ІТ Кластер проведе IT Future Fest 2025 — безкоштовну та масштабну подію для тих, хто цікавиться технологіями та мріє про кар’єру в ІТ. До участі запрошуються учні старших класів, абітурієнти, студенти та освітяни. На учасників події чекають корисні лекції від провідних спеціалістів зі сфери ІТ, захопливі воркшопи та пізнавальні інтерактиви.