Міністерство юстиції США оголосило про розформування Національної групи з протидії криптозлочинності (National Cryptocurrency Enforcement Team), створеної у 2022 році за адміністрації Джо Байдена. Таке рішення є частиною ширших змін у політиці Дональда Трампа, який виступає за дерегуляцію крипторинку, пише СNBC.
Відтепер розслідування злочинів, пов’язаних із цифровими активами, координуватимуться без централізованого підрозділу. Головну роль у таких справах гратимуть окружні офіси федеральних прокурорів, а фокус зміщується на справи, пов’язані з тероризмом, торгівлею людьми, організованою злочинністю, хакерством і фінансуванням картелів. Пріоритетом залишаються переслідування осіб, які використовують криптовалюти для вчинення тяжких злочинів або обманюють інвесторів.
Згідно з меморандумом заступника генпрокурора Тодда Бланша, прокурорам наказано припинити розслідування, що не відповідають новим критеріям. Мін’юст більше не буде переслідувати біржі, гаманці та сервіси за дії їхніх користувачів чи ненавмисні порушення. Тепер обвинувачення за фінансовими законами будуть можливі лише в разі доведення свідомого порушення.
Це рішення збігається з новими підходами адміністрації Трампа, яка виступає за відкритий доступ до блокчейн-мереж і послаблення регулювання криптоіндустрії. Дональд Трамп і його родина активно інвестують у криптопроєкти, зокрема у World Liberty Financial, цифровий банк, що вже продав токенів на $550 млн.
Попри дерегуляцію, ринок криптовалют переживає падіння — Bitcoin втратив майже 30% від рекордного максимуму, а загальна капіталізація ринку скоротилася на понад $1,2 трлн.