За результатами міжнародної спецоперації у Києві викрито розробника хакерської платформи, на якій було зареєстровано більше 50 000 користувачів.
Як йдеться у повідомленні Служби безпеки України, серед цих користувачів — відомі хакерські угруповання, зокрема REvil, LockBit, Conti, Qilin.
"Кіберфахівці Служби безпеки спільно з Нацполіцією України, правоохоронними органами Франції та Європолом завдали потужного удару по репутації однієї з головних інтернет-платформ, якою користувалася глобальна кіберзлочинність. Понад 10 років хакери з усього світу використовували форум для придбання новітніх розробок шпигунського ПЗ і закритих баз даних. За результатами спецоперації у Києві викрито розробника платформи", — сказано у повідомленні.
Зазначається, що використовуючи "послуги" форуму, кіберзлочинність атакувала автоматизовані системи управління банків, держустанов та великих корпорацій у США та ЄС. Так, зловмисники використовували придбанe на форумі шкідливе ПЗ та першочергові доступи до комп’ютерних мереж міжнародних компаній для подальшого вимагання грошових коштів, а у разі відмови — погрожували потерпілим "злити" в інтернет їхні конфіденційні дані та паралізувати роботу організації.
"Задокументовано численні факти використання платформи для вербування нових учасників хакерських угруповань та збуту новітніх вірусних програм. Під час кібероперації вдалося встановити місце перебування адміністратора хакерського форуму та частково припинити діяльність його інфраструктури", — заявили в СБУ.
Також повідомляється, що при обшуках за місцем проживання фігуранта виявлено комп’ютерну техніку, телефони та гроші, які він отримував через криптовалютні операції за сприяння хакерській діяльності.
"Триває розслідування для встановлення всіх осіб, причетних до функціонування злочинного форуму та його учасників. Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора", — підсумували в Службі безпеки України.
Нагадаємо, нещодавно у Києві було проведено ще одну масштабну операцію, в результаті якої було припинено роботу колл-центрів, які спеціалізувалися на шахрайстві у сфері фінансових послуг. У столиці України діяла група осіб, яка з метою заволодіння грошима громадян, організовувала так звані колл-центри, що пропонували інвестувати гроші у криптовалюту чи вигідну торгівлю на фондових біржах, а також заробітки на криптовалютних платформах.
"У кабінетах офісів, де розміщувались колл-центри, знайшли символіку країни-агресора, портрети путіна, а також подяки від фсб, бланки російських документів, походження яких встановлюється", — повідомляли тоді столичні правоохоронці.
Читайте також: Криптошахраї у 2024 році отримали $9,9 млрд — дослідження
Гетманцев розповів, скільки Україна втрачає від контрабандної електроніки