Стало відомо про нову схему аферистів — фейкові посилання на петиції, які допомагають шахраям в умовах війни використовувати довіру українців, щоб виманювати гроші, персональні дані та отримувати доступ до банківських рахунків.
Як заявили уМіністерстві внутрішніх справ України, зловмисники почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку "Електронних петицій".
За словами представника департаменту кіберполіції Нацполіції України Євгенія Дороганова, українці спершу отримують повідомлення з проханням підписати петицію про присвоєння почесного звання та посилання на фейкову сторінку, де треба ввести авторизаційні дані, а далі ділки отримують доступ до акаунтів жертв.
Читайте також: Кібербезпека під час війни — виклики, тренди, стартапи
Фахівець зазначив, що розпізнати шахрайський сайт можна, перевіривши URL-адресу сайту. "У шахраїв вона буде містити зайві символи, помилки або домен, схожий на офіційний. Підозрілі повідомлення з незнайомих номерів чи адрес можуть бути частиною афери", — пояснив представник кіберполіції Євгеній Дороганов.
Якщо ви все ж таки отримали підозріле повідомлення, то у відомстві радять: не переходити за посиланням, не вводити особисті дані, перевіряти офіційні джерела, повідомляти про такі випадки кіберполіції.
Нагадаємо, нещодавно кіберполіція повідомляла і про ще одну нову шахрайcьку схему — фішингові QR-коди в громадських місцях. Так через фішингові сайти шахраї отримують дані банківських карт українців. Ці підроблені сайти імітують реальні онлайн-сервіси, у результаті чого зловмисники можуть викрасти кошти.
Читайте про те, Як шахраї привласнюють номери телефонів українців, а також Як працює гаряча лінія, яка надає українцям безплатну допомогу з кібербезпеки