Компанія Micron представила перші у світі чипи пам’яті UFS 4.1 та UFS 3.1, створені на основі архітектури G9, які допоможуть розширити можливості штучного інтелекту на мобільних пристроях.
Нові чипи з’являться у флагманських смартфонах незабаром після виходу оперативної пам’яті Micron 1y LPDDR5X, яка очікується на початку 2026 року.
Чипи пам’яті UFS 4.1 та UFS 3.1, засновані на технологічному процесі G9, забезпечують покращену енергоефективність, а також підвищену швидкість читання та запису. Вони будуть доступні в обсягах від 256 ГБ до 1 ТБ і призначені для використання в ультратонких і гнучких смартфонах.
Окрім апаратних удосконалень, Micron також впровадила програмні оптимізації для підвищення продуктивності та покращення користувацького досвіду при виконанні завдань ШІ. Наприклад, сховища UFS 4.1 підтримують Zoned UFS, що підвищує ефективність читання-запису та зменшує ефект "зношування" осередків пам’яті. Технологія Data Defragmentation підвищує ефективність переміщення та дефрагментації даних всередині накопичувача на 60%. Pinned WriteBooster прискорює доступ до даних у буфері WriteBooster на 30%.
Ще одна функція, Intelligent Latency Tracker, автоматично аналізує затримки в роботі накопичувача для покращеної діагностики. Ця можливість доступна і в UFS 3.1, тоді як інші програмні покращення є ексклюзивними для чипів UFS 4.1.