Команда китайських розробників з компанії The Butterfly Effect презентувала "першого у світі" повністю автономного агента штучного інтелекту під назвою Manus. На відміну від традиційних ШІ-чатботів, таких як ChatGPT, Gemini від Google або Grok від xAI, які потребують людських запитів, Manus здатний самостійно приймати рішення та виконувати завдання без постійного контролю, повідомляє TechCrunch.
Manus було запущено у попередньому доступі минулого тижня, зареєструватися на платформі можна тільки по запрошеннях, але вона вже спричинила ажіотаж, який можна порівняти із запуском іншого китайського ШІ від DeepSeek:
- Голова продукту Hugging Face назвав Manus "найбільш вражаючим ШІ-інструментом, який я коли-небудь пробував";
- Дослідник політики ШІ Дін Болл заявив, що це "найскладніший комп’ютер із використанням ШІ";
- Офіційний Discord-сервер Manus перевищив 138 000 учасників за кілька днів, а запрошення на платформу продаються за тисячі доларів на китайському маркетплейсі Xianyu.
На відміну від традиційних ШІ, що працюють за принципом запит-відповідь, Manus виконує складні завдання у фоновому режимі та повідомляє користувача тільки після завершення роботи.
Наприклад, якщо користувач просить Manus знайти квартиру, ШІ може проаналізувати ринок нерухомості, рівень злочинності та кліматичні умови, а також оцінити фінансову доцільність і надати персоналізовані рекомендації.
За словами розробника Manus Ічжао "Піка" Цзі, Manus перевершує OpenAI’s Deep Research і Operator у бенчмарку GAIA, що перевіряє здатність ШІ працювати з браузерами, програмним забезпеченням та виконувати складні завдання.
"Manus – це не просто ще один чат-бот", – заявив Цзі. "Це повністю автономний агент, який скорочує шлях від задуму до виконання […] Ми бачимо в ньому нову парадигму співпраці людини та машини".
Але чи дійсно Manus настільки розвинений? Попри значний ажіотаж, перші тестувальники повідомляють про серйозні недоліки. Олександр Дорія, співзасновник стартапу Pleias, заявив, що під час тестування Manus стикався з помилками та нескінченними циклами перезавантаження. Водночас багато користувачів в X (Twitter) пишуть, що Manus припускається фактичних помилок, не завжди коректно наводить джерела та часто пропускає очевидну інформацію.
Представник Manus у коментарі TechCrunch заявив:
"Ми – невелика команда, і наша мета – покращити Manus та створити ШІ-агентів, які справді допомагають користувачам розвʼязувати проблеми. Головне завдання закритої бети – тестування системи та виявлення недоліків. Ми дуже цінуємо всі відгуки".
Попри критику, розробники Manus заявляють, що працюють над масштабуванням обчислювальної потужності та усуненням проблем. Однак на ранньому етапі розвитку Manus все ще виглядає більше як експеримент, а не готовий технологічний продукт.
Можливо в майбутньому Manus може стати переломним моментом у розвитку штучного інтелекту. Однак наразі це радше демонстрація концепції, ніж повністю робочий ШІ-агент.